Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha meghalna a gyermeked,...

Ha meghalna a gyermeked, felajánlanád a szerveit?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 14:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

igen. ( nincs meg gyermekem) de ha meghalna,akárhogy is fájna az elvesztése,felajánlanám a szerveit,másnak az életét mentheti meg.... :(

meghalt a gyermeked? Részvétem

2014. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem, csak épp erről szóló vita volt a családomban, abszolút nem vagyunk érintettek. Én egyébként szervdonor vagyok magam, hisz a halálom után semmi szükségem nincs rá.

Egyik rokonom szerint bűnös az a szülő, aki nem egyben temetteti a gyermekét, a másik ugyanazt mondja, mint én: a halál után nincs rá szüksége, de más életét megmentheti.

2014. szept. 24. 14:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon csak annak a szerveit nem használják fel, akinek erre alkalmatlan, vagy még éltében nyilatkozik ellene. Nem kell felajánlani.
2014. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként egy teljesen egészséges gyerekkel azt mondom, igen.

Nem vagyunk vallásosak.

A saját szerveimmel ugyanez a helyzet.


De remélem, sosem derül ki, valójában hogy reagálnék egy ilyen helyzetben.

2014. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszolónak igaza van.

Ha az ember nem szeretné, hogy az egészséges szerveit beültessék másnak, akkor arról nyilatkozni kell még előre.

2014. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy babám, és bár a gondolattól is kiráz a hideg, azt mondom, h igen, mert babák életét menthetné meg.De az adott szituban nem tudom lenne e erőm igent mondani..
2014. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem kell felajánlani, de amikor meghalt a testvérem, megkérdezték anyukánkat, hogy felajánlja e a szerveit másoknak.


Mindkét veséjét, a szívét, a máját és a tüdejét megkapta valaki.


Így ugyan már a testvérem nem lehet velem, de öt másik emberben él (remélem ők mind jól vannak) tovább és lehetőséget adott nekik az életre.


Szóval talán nem kell felajánlani, nem tudom, de tény, hogy előfordulhat, hogy - gondolom - kegyeleti okokból megkérdezik a hozzátartozókat.


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak, felajánlanám a gyerekeim szerveit és a saját szerveimet is.

2014. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Mégpedig azért nem, mert a családban már beszéltünk erről, hogy ha bárkivel bármi történik, akkor vigyék a szerveinket, úgysem kell.

Azonban pár éve történt egy tragédia, a 13 éves unokahúgomat baleset érte, és amikor ott álltunk, bizony mindenki elbizonytalanodott, és senki nem merte kimondani az orvosoknak.

Ugyanakkor nagyon szomorú hogy Magyarországon ennek nincs is meg a rendszere, pedig sokkal több embert lehetne megmenteni.

2014. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de sose kerüljön rá sor.

Én nem tudtam, hogy csak akkor kell nyilatkozni, ha valaki nem egyezik bele. De amúgy úgy gondolom, jobb ha így van. Olyan szituációban, amikor meghal valakinek a gyereke, nem biztos, hogy tud jól dönteni. Mármint úgy értem, hogy a sokk, és a fájdalom olyankor nem biztos, hogy előtérbe engedi a józan ítélőképességet, és bele tud gondolni az ember, hogy esetleg több életet megmenthet a halott szerveivel.

2014. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
56%
Ez egy nehéz kérdés! Van két Angyal babánk, az ő szerveiket esélyünk sem volt felajánlani... Szép gondolat, hogy megmenthetnek másokat, de biztosan nagyon sokat tépelődnék a válaszon! Bár, soha még egyszer ne kelljen a gyermekeink halálát átélnünk!
2014. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!