Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám rávenni anyát,...

Hogy tudnám rávenni anyát, hogy ne engem használjon "fegyverként" apa ellen?

Figyelt kérdés

5 éve váltak el, az se volt semmi időszak, de anya azóta is igyekszik ott betenni apának ahol tud. Valahol megértem, mivel apa egy pasi miatt hagyta el, de azért 5 év alatt igazán túltehette volna magát rajta. Folyton azzal zsarolja, hogy fölnyomja a gyámügynél és sose lát engem többet, meg ilyenek. Nekem meg már annyira elegem van. Igazából szoktunk találkozni "titokban" is láthatáson kívül, egy városban lakunk szóval nem nagy mutatvány, de szerintem akkor is olyan szánalmas. Természetesen az is meg van tiltva, hogy találkozzak a barátjával. Persze szoktam.

Most itthon fekszem, már 3 napja, van egy kis agyrázkódásom. Tegnap apa föl akart jönni meglátogatni, de anya nekiállt az ajtóban üvöltözni, hogy menjen innen meg most nincs láthatás. Én kimentem, hogy fejezze be meg, hogy köszönjek. Erre még jobban neki esett, hogy most nézze meg mit csinált, miatta keltem föl, meg mi lesz ha rosszul leszek, elájulok... És én ilyenkor mondhatok bármit, mintha nem is léteznék. Ez csak egy példa, újra meg újra előfordulnak ilyenek. Apa meg csak tűri, mert fél hogy anya tényleg nekiáll pereskedni. Bónuszként meg mindig kapom a fél lépcsőház sajnálkozó pillantásait meg megjegyzéseit.


2014. okt. 3. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyukádnak, hogy át fogsz költözni apukádhoz, mert ő nem engedi a normális kapcsolattartást. Kezdj el látványosan összeszedni holmikat, meglátod, meg fog ijedni.
2014. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz kérdés, mert anyád nem tűnik a konfliktuskezelés nagymesterének, nem hiszem, hogy könnyű vele megbeszélni a dolgokat. Látazs arra esélyt, hogy leülj vele, elmondd neki, hogy többet szeretnél lenni apáddal és ne álljon közétek? Vagy gondolkodtál már rajta, hogy apukádhoz költözz?
2014. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyankor beszélj vele, amikor nyugodt.

Elsőnek igaza van, ha szép szóból nem ért, nem érti meg, hogy nem tilthat el apukádtól, akkor ijessz rá, hogy te magad fogod kérni, hogy nála helyezzenek el.

2014. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Tudod, anyád egyszerűen meg van sértve, hogy őt el merték hagyni. Anyád sosem szerette apádat, mert akit igazán szeret az ember, azt hagyja elmenni is, azaz azt csinálni, amit az illető jónak tart a maga számára. Anyád sértődöttsége és önzése olyan mértékű, hogy bántja az apád és teközötted levő szeretet is és még arra sem gondol, hogy ezzel téged bánt. Az sem kizárt egyébként, hogy apádnak sem adta meg azt a szeretetet, amire apádnak szüksége lett volna.
2014. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi történik, ha anyuka nekiáll pereskedni? Mit vár a pertől? Apuka tőle vált el, nem a gyerektől!

Más: sajnos az elköltözés nem olyan egyszerű dolog, hogy hip-hopp, most ott fogok lakni. Van egy bírósági határozat, amelyben rögzítik a láthatást. A bírósági határozatot csak egy másik bírósági határozat változtathatja meg. Ha anyuka ilyen, ahogy leírtad, még a költözés miatt is kezdhet intézkedést. Sajnos Te iszod a levét az egésznek. Próbálj mégis anyával beszélni. Sok sikert!

2014. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyád meg van keseredve. Talán sose teszi magát túl ezen ,hacsak bem elmegy phszihológushoz...hány éves vagy? A gyàmügyes dolog nem fog örökké tartani... Utána meg mivel fog fenyegetözni? Sajnálom öt azért amiért apád igy kitolt veletek...
2014. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Alapvetően jó a kapcsolatom anyával, szinte bármit meg tudunk beszélni. De ha szóba hozom apát, kb mintha gyufát dobnék egy hordó olajba.

Az a baj anyával, hogyha kiakad, akkor közben egyre jobban felhergeli saját magát. Egyszer próbáltam ezt az elköltözős mutatványt. Úgy indult, hogy elkezdett sírni mert én nem szeretem őt, aztán dühös lett mondván ugyan olyan vagyok, mint apa én is el akarom hagyni. Aztán üvöltve fölhívta apát, hogy mit képzel magáról, hogy telebeszéli a fejem, meg ellene uszít. Szegény apa azt se tudta miről van szó, csak amikor utána elmondtam neki.

Komolyan azon gondolkodok, hogy nekiállok kerítőnőt játszani, talán ha lenne újra valakije megnyugodna. Mióta elváltak, semmi komolya kapcsolata nem volt, mondván ő már soha többé nem bízik a férfiakban. Pedig még egyáltalán nem öreg, ráadásul pár évet bőven letagadhat.

2014. okt. 3. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány éves vagy? Jól tippelem, hogy 15 felett, ugye?

Nézd, anyukád nagyon csúnyán zsarol téged sértettségében. Én megkockáztatnám, hogy TÉNYLEG átköltözök apámhoz a helyedben, legalább egy ideig. Anyukádnak van vesztenivalója, mert akkor lehet kérni a bíróságtól a gyerektartás megállapítását, amit neki kell apukád felé fizetni.

Én nem igazán pártolom a szülő ignorálását gyerekként, de ebben az esetben azt mondom, hogy neked kell keménynek lenned, és helyretenned anyukád. Akár egy veszekedéssel, ahol elmondhatod, hogy neked ő még ugyanúgy az apád, és ha nem fejezi be, nem jössz többet haza.

2014. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel a helyezettel mindenképp kezdeni kell valami. Ő már pasiban nem bízik, te vagy egyetlen, akibe kapaszkodik, és nem fog elengedni soha! Lehetsz te 30 éves is, akkor is jön a műsor, hogy te is elhagyod, mint az apád.. Ha pedig lesz egy barátod, az megint csak olaj a tűzre, mert férfiban ne bízz, és ő is elvesz tőle.. Próbáld meg kijózanítani valahogy. Vagy a költözés, vagy egy határozott beszélgetés, hogy márpedig te szereted az apádat, és a barátját is meg akarod ismerni, valamint akkor találkozol velük, amikor akarsz, mint ahogyan vele (az anyáddal) is annyi időt töltesz, amennyi neked jól esik. Mert az, hogy ők elváltak, a magánügyük. És ne próbáljon idiótának nézni, hogy ezt az apád tömte a fejedbe, van neked önálló véleményed, főleg mióta tanúja vagy annak, hogy hogyan viselkedik.
2014. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig ha anyám ilyen volna és adott lenne a lehetőség én költöznék. Borzasztó lehet neki is amin keresztülment, de élhetetlenné teszi az emberekhez való hozzáállása, amikor menni akarsz majd valahova vagy nem értesz vele egyet, pontosan úgy fog érzelmileg zsarolni ahogy eddig.

Beszéld meg apáddal és a barátjával hogyan állnának ahhoz ha hozzájuk költöznél és anyukádat látogatnád.

A homoszexualitása miatt akarja felnyomni a gyámügynél? Nem "ideális" a "helyzete" a mai magyar jogrendszerben, de amennyiben 14 éves kor felett vagy, a véleményed perdöntő lehet a gyermekelhelyezésben.

Azt javaslom ülj le higgadtan beszélni erről a témáról (anyád ki fog akadni de őrizd meg a nyugalmadat, apukád barátjával pedig nem tudom milyen a viszonyod, de vondd be őt is a beszélgetésbe ha jó) a továbbiakat pedig bízd a szüleidre akár csak apáddal élnél, akár osztott felügyeletben.

Megpróbálhatod elmondani anyukádnak a véleményedett mielőtt drasztikus lépésekhez folyamodsz (pl. költözés), hátha a lelkifröccs hat rá, de kétlem, hogy 5 év alatt egyszer sem próbáltad volna meg... Sajnos kevés az esély arra, hogy változni fog.

Ebben ugyan nem kértél segítséget, de jó lenne ha hamar felkeresnél egy pszichológust, mert előfordulhat, hogy a szüleid a saját érdekeik miatt ellehetetlenítik a helyzeten való javítást.

Apád fordulhat a háttér társasághoz jogi segítségért (amennyiben szeretne magához venni): [link]

2020. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!