Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak hogy...

Mi lehet az oka annak hogy folyton hazudok es erre rá megy a kapcsolatom mindenkivel, tudatomon kívül hazudok es utólag mindig megbanom, de akkor meg nem mondom el az igazat. Ez valami betegség?

Figyelt kérdés

2014. okt. 16. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Tudatodon kívül nem tudsz hazudni, csak tudatosan. Max. nem figyelsz önmagadra és a látszólag könnyebb utat választod, aztán meg belezavarodsz a saját történetedbe.


Abban legyél tudatos, hogy igazat mondj. Először nehéz lesz, mert megszoktad az ellenkezőjét, de hidd el, idő kérdése és már nem fog hiányozni a hazugság.

2014. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) mindenki azt mondta hogy biztos pszichopata vagyok, de ugye ez akkor nem igaz?
2014. okt. 16. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Az, nyilván pszichés okai vannak.


mennyi idős vagy? mikor kezdődött? mondj egy példát a hazugságaidra!


milyen volt a gyerekkorod? kapcsolatod a szülőkkel, családdal, testvérekkel?


Volt pszichés beteg a családodban?

2014. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Te vagy az Fanni?
2014. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nem vagy pszichopata, mer akkor nem éreznél megbánást, ez sokkal inkább egy kényszeres viselkedés.
2014. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Meg lehet ideologizálni a dolgot, de szerintem egyszerűbb beismerni, hogy egy hazug alak vagy.
2014. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Pedig vannak ilyen emberek, a nevelőapám se ismeri be, hogy nem százas vele valami, szerintünk pszichopata..nincs lelkiismeret furdalása, nincs benne empátia, arról nem is beszélve hogy hazudik. Hazudik abban amit kérdez, hazudik lényegtelen dolgokban, aminek semmi értelme. Például ha megkérdezed mit evett és azt mondja, hogy pizzát, aztán kiderül hogy egy szendvicset (szóval senkit nem érdekel, hogy miért, nem baj hogy azt evett, mégis hazudott) és mikor kiderül hisztérikusan röhögni kezd kínjában, hogy hazudott. A legdurvább, hogy néha már ő is elhiszi amit hazudik, és így még szerintem néha neki is meglepő, hogy egy másik "életet él'... tiszta bolond, de nem akar orvoshoz menni
2014. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7. Én is valahogy így vagyok ezzel

14eves vagyok lány es mióta az eszemet tudom csak hazudok van amit azért teszek hogy nekem jobb legyen, de van aminek egyszerűen nincs oka, es elvesztem az emberek bizalmat ami érthető

2014. okt. 16. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a szüleid hozzáállása miatt van? Vannak szülők, akik a legkisebb csekélységért is veszekszenek, kiabálnak a gyerekkel, akik előbb-utóbb átállnak füllentő üzemmódba, hogy kerüljék a konfliktusokat.


Mondjuk nem mindegy, miben hazudsz. A legtöbbeknél leginkább a konfliktuskerülés az ok, a hazugságokkal másra hárítják a felelősséget akkor is, ha ők hibáztak, hogy megússzák a következményeket. Ez lehet gyerekkori rossz beidegződés is, ahogy írtam, egyszerűen ezek a gyerekek nem tanulták meg, hogy lehet hibázni, lehet megbocsátást nyerni, lehet javítani az életben.


Ha olyanokat hazudsz, amik miatt másoknak bajuk lesz, vagy egyszerűen csak túlzol (pl. az anyagi lehetőségeid vagy a teljesítményeid terén), akkor az nem csoda, hogy ellenszenvet kelt, hiszen hamar kiderül, és látszólag okod sincs rá.


Hogy mit tegyél? Mindig gondold végig kétszer, amikor valami ilyesmit mondanál. Próbáld tudatosan vállalni a tetteidért a felelősséget, és ne szégyellj bocsánatot kérni azoktól, akik előtt lebuktál, vagy akiket épp megbántottál a hazugságaiddal. Még gyerek vagy, van lehetőséged változni, még nem könyvelt el a környezeted véglegesen megbízhatatlan emberként, hiszen egy fiatalnak könnyebben elnézik az ilyen botlásokat. Felnőttként sokkal nehezebb lesz ezeket jóvá tenned. Ha már felismerted a problémát, igyekezz tenni ellene! :)

2014. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves kommenteket!:)
2014. okt. 16. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!