Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnál is van olyan, hogy...

Másnál is van olyan, hogy vannak testvérei, s érezhető a szeretetbeli különbség?

Figyelt kérdés
S nem is csak annyi, de mondjuk vmelyiket jobban szívatják, mert a másik kettő, igaz kifejezetten csak az egyik, az anyuka kedvence, s neki nem kell csinálnia semmit, a munkára ott van a másik kettő, de főleg a középső, s ha megmeri ezt említeni, h neki van még két tesója, akkor még őt nézik hülyének, h nem szereti a munkát, vagy miért csinálja ezt. Szóval felénk nagyon nem ismerik azt, h egyformában vegyük ki a részünk a munkából, mindig én vagyok elővéve, s ha nekem vmi más dolgom van, akkor az baj, de ha a másik kettő nem ér rá, akkor semmi nincs.

2014. okt. 18. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én bár felnőtt vagyok, de kis koromban volt ilyen.

Mi 3-an vagyunk tesók, 2 lány és egy legkisebb fiú.

Így 2 okból is az öcsénk volt a kedvenc.

Mert ő a fiú és ő a legkisebb.

2014. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad hány éves vagy, de az írásodból az jön le, hogy még 18 alatti. Érettségi után menj kollégiumba az ország másik felébe, így a szülők kénytelenek lesznek a másik 2 tesót dolgoztatni. Minél előbb kerülj messzire tőlük, csak ünnepekkor menj haza, meglátod, akkor majd a te s_egg_edet fogják fényesre nyalni.
2014. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
3 tesóm van, de soha nem éreztem hogy bárkivel is különbül bánnának. Mellesleg amíg gyerek az ember nem értem milyen munkáról van szó... a gyerek tanul és játszik felénk, nem dolgozik. Házimunka sem az ő dolguk. Ha meg felnőttek már akkor maguktól is csinálni kéne ezeket és akkor nincs gond ebből.
2014. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na, ezek után gáz, h leírom, h 25 vagyok, s 4 év van köztünk tesómékkal. Bátyám már nem lakik itthon, így olyan, mintha neki semmit nem is kéne csinálnia, ő majd simán megörökli a dolgokat. Nem házimunkáról van szó, hanem általában tanyán lévő dolgokról, olyan munkáról, ahol piszkos lehet az ember. Mostanság pl. tanyafelújítás, már a lazább munkák. Ha házimunka lenne, akkor azt mondom, h tényleg vmelyikünknek otthon maradt tesókkal kell megoldani, most már bátyámnak semmi köze hozzá. Csak mikor itthon lakott, akkor se volt semmi köze hozzá, ő mindig tanult, mindig vmi dolga volt...

Na, szóval ma is arra ébredek, keménynek mondható fizikai munkám után reggel, h keltenek, h én menjek segíteni, persze anyám küldte apámat, mintha nekem nem járna a pihenő hétvége, mert ugye apámnak, bátyámnak is lazának mondható irodai munkája van, öcsémet pont nem tudom, neki sztem azért nehezebb talán. De engem kell baszogatni, bátyám egyszer jött dolgozni kb. 5 éven belül, akkor is inkább bújt a munka elöl öcsémmel együtt. Én meg ku**a élet biztos, h nem fogok megrohadni azért, h nekik majd jöjjön a nyereség, mert, ha rám írja a tanyát, vagy nagyobb részt kapnék majd belőle, akkor azt mondom, h minden szabad időmet elverem rá, de nekem is van más dolgom, tanulnom kell.


Na, szóval miből gondolta vki, h 18 alatti vagyok? A vki, h, meg hasonló szavak miatt? Rászoktam ezekre vhogy, ezért sokszor kapom is a savat, de most már marad. :D

2014. okt. 19. 00:46
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell, h nyalják a hátsómat, csak a másikét se kéne.
2014. okt. 19. 00:47
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha a bátyád már nem lakik a szülőknél, akkor miért házimunkázna már napi szinten a szülői háznál? Ő látogatóba jár.

Te meg felnőtt vagy, ha tetszik ha nem, ahol élsz ott házimunkát kell végezni! Ha ez a szülői ház, akkor ott! Ha meg külök élsz, akkor a saját háztartásodban!

Bár egy felnőttet már nem kell noszogatni, hogy tegye rendbe a környezezét!

2014. okt. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vki meg hasonlókból gondoltam, hanem mert a gyerekek szoktak sírni azon, hogy házimunkát kell végezni.

Ha a bátyád nem lakik otthon, gondolom családja van, még szép, hogy a hétvégét velük akarja tölteni. Ha esetleg majd neked lesz családod, te sem fogod a velük töltött idő helyett inkább azt a munkát választani, amit az egyedülálló testvéred lusta megcsinálni, mert inkább aludna helyette.

25 évesen tényleg gáz, hogy egy kis munka miatt poblémázol. Ameddig ennyi idősen is a szüleid tartanak el ez a minimum, hogy segítesz nekik. Normális esetben az ilyesmit kérni sem kell.

Az pedig ultragáz, hogy még élnek a szülők de te már arra gondolsz, mekkora részt fogsz örökölni. Hogy lehetsz ennyire önző és számító? Már nem divat tisztelni a szülőket?

Ha nem tetszik, hogy segíteni kell, költözz külön. Akkor a magad ura lehetsz.

Ilyen mentalitással ne csodálkozz, hogy ha majd neked kell segítség, egyedül fogsz maradni.

2014. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os: figyelj, sztem tanulj meg olvasni, vagy legalább legyél figyelmesebb, mert írtam, h nem házimunkáról van szó, bár korábban se tett sz**t se azért se, max. a szobájában.
2014. okt. 19. 10:28
 9/18 A kérdező kommentje:
6-7: most komolyan én írtam el vmit, vagy ti nem tudtok olvasni? Mert, ha én, akkor sorry, ku**ra nem házimunkára gondolok, egy külön tanyafelújítás, meg pár km választ el a rendes fizikai munkától, pl. tetőfelújítás meg hasonlók, s nem sírok, ez lenne a normális.
2014. okt. 19. 10:31
 10/18 A kérdező kommentje:

7-es: egyrészt nemtom, h neked hogy esne, h megdolgozol azért, ami végül is közös, de biztos szívesen adnád nekem a fizetésedet, adom is rögtön a bankszámlaszámomat.

A másik, h NEM HÁZIMUNKÁRÓL VAN SZÓ!!!

Igen, egy lakása van, aminek anyám kifizette a felét, s igazából 2 éve ment el csak, s tényleg családja van, egy felesége, oszt annyi.

Ja, ő dolgozik, én is, kicsivel keményebbet is.

Figyi, téged nem zavarna, ha csak te mennél mindig dolgozni full ingyen, amikor van két tesód, ami közös lesz? Ja, az örökséget leszarom, tesómékra sztem anyám ráír mindent, és még én dolgozzak érte? Szülőknek volt már örökségi vitája, én tanultam belőle, ők is elkövették ezt a hibát, h tesóik helyett dolgoztak.

Szóval jó, h ilyen okosak vagytok, de sztem titeket max. mosogatásra hívnak egy héten egyszer, amitől kicsit vizes lesz a kezetek.

2014. okt. 19. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!