Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem engedi anya, higy a...

Miert nem engedi anya, higy a kishugommal foglalkozzak?

Figyelt kérdés
A hugom 8 honapos es imadom!! De anyukam nem igazan engedi, hogy felvegyem, oltoztessem, etessem. Pedig nagyon szeretnem. Olyanedes amikor nyitja a szajat eteteskor, de nekem nem szabad. A batyam 3 evvel idosebb nalam es egy csomo kepen az oleben ulok, meg csecsemo koromban is. Meg meselte, higy siman fesulte a hajamat, egyutt oltoztunk, cipelt a lakasban. Anyukam nagyon befordult a szules utan, orvoshoz is jar miatta, de ugy nez ki nem segit. :( apa szerint e miatt nem engedi senkinek,hogy babazzon de majd idovel jobb lesz. Probalok mindennel segiteni en is meg a tobbiek is. En mosogatok, apa katona o szepen vasal es mos, batyam meg lemegy boltba. Anyanak csak fozni kell mert azt csak o tud. Annyira igyekszem segiteni es annyira megolelgetnem a kishugomat mert nagyon szeretem, de nem engedi mert biztos megserul vagy leejetem :(

2014. okt. 31. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Anyukáddal beszéltél már arról, hogy miért nem szeretné és hogy ez neked rosszul esik?
2014. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
12 vagyok. Persze hiszen irtam is. Attol fel hogy megserul.
2014. okt. 31. 11:53
 3/7 anonim válasza:
53%

Anyukádnak szülés utáni depressziója van, ilyenkor az emberben kialakulhatnak téveszmék illetve a dolgok túlreagálása, túlaggódás stb.

Jelenleg úgy érzi, hogy ő rossz anya, nem képes megfelelni az új jövevénynek és ezért próbálja burokban tartani. Ez a hormonok műve, nem tudsz mit csinálni egyelőre, ahogy apukád is mondta idő kérdése és át fogja vészelni anyukád.

Nem minden szülés után alakul ki, sőt ahogy a ti esetetekben is van, hogy az egyik szülés után minden oké, a következőnél beüt a krach.

Szóval egyenlőre azt tudom mondani, hogy türelem. :)

2014. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lehet pont az a baj hogy semmit nem kell csinálni anyukádnak csak főzni. Ezért azt érezheti hogy ő másra nem alkalmas. Engedjétek boltba járni mosni takarítani őt is hadd legyen idegen anyukák illetve emberek között mert képzeld el milyen bezártságérzete lehet ha 8 hónapja csak a baba és a főzés tölti ki a napjait. És ez bizony depresszív hatással lehet rá. Vigyétek társaságba bevásárolni és ne kezeljétek úgy mintha beteg lenne mert nem hiszem hogy beteg lenne de ha annak kezelitek akkor az lesz. Próbáld meg felvidítani és kérj tanácsot segítséget tőle minél több dologban így fontosnak érzi ő is magát, és igazi anyukának nem pedig egy főzőgépnek. Sok sikert. És szép dolog hogy így szereted a kis tesódat.
2014. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat igazabol pont o kerete hogy segitsunk be a hazimunkaval mert o rosszul van. Meg a no akihez jar is azt mondta, hogy nyugodtan haritdon a csladra feladatokat. Es igy osztittuk el ki mit tud csinalni.
2014. okt. 31. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ha megkérnéd úgy, hogy anya légyszi taníts meg hogy kell a babával foglalkozni. És akkor az elején csak az ő felügyelete alatt csinálnád, ahogy ő mondja aztán ha meglátja, hogy milyen ügyes vagy, akkor majd egyre többet enged majd.

Sajnos ha lelki gondjai vannak, akkor nem lesz egyszerű, sok türelem szükséges. Nagyon rendesek vagytok, hogy segítetek a háztartásban. Esetleg dicsérjétek, hogy milyen jó anya és mennyire szeretitek, mert ilyenkor a szülés utáni depresszió esetén pont ezen aggódik, hogy ő nem jó szülő, kéne egy kis megerősítés az ellenkezőjéről.

2014. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Értem, ennek ellenére próbáld óvatosan tevékenységre ösztönözni mert ha nincs testi betegsége, gondolom nincs, akkor a munka nagyon sokat javít az állapoton. Egy baja van e módszernek. Egy hónap legalább mire kezdenek jelentkezni az eredmények és a befelé forduló állapota javul. De érdemes elkezdeni. Az hogy ő maga kérte hogy segítsetek mindenben az már arra utalhat hogy akkor már egy kicsit depressziós lehetett mert a depressz egyik tünete az hogy semmihez nincs kedve közömbös szinte minden iránt az aki ilyen állapotban van. Próbáljátok éreztetni vele folyamatosan hogy ő is fontos és számíttok rá mindenben! A babávalnvaló foglalkozást pedig ne erőltesd inkább felajánlást tegyél anyukádnak. Például mond meg neki ha meg akar nézni egy tv műsort vagy elolvasni egy újságot, netezni szeretne,akkor te addig szivesen figyelsz és foglalkozol a kistestvéreddel.
2014. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!