Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem támogatom a kapcsolatát,...

Nem támogatom a kapcsolatát, ezért utál. Hogy értessem meg vele, hogy ennek semmi értelme?

Figyelt kérdés

18 éves fiam van. 14-15 évesen elkezdte a kamaszok nagy életét, azaz csajozni és bulizni kezdett. Már kezdtem komolyabban aggódni, mert hetente más lányokkal jött haza. Kb. egy éve megismerkedett a neten egy lánnyal, aki olyan nagy hatással volt rá, hogy se a csajok, se a bulik nem érdekelték.Sőt, egy idő után a barátai se nagyon. Nem is lenne ezzel nagy gond, ha a lány nem Debrecenbe, mi pedig Győrben laknánk. Addig mondjuk ez sem volt gond, míg eszébe nem jutott meglátogatni. Nyár elején ment el hozzá egy hétre. Miután haza jött szinte depresszióba esett, mert rájött, hogy suli mellett nem fog menni ez. Aztán jött, hogy Debrecenbe akar tanulni.Ez kizárt dolog, így maradt a 350km utazgatás. Eddig úgy voltam vele, hogyha neki megér ez a lány ennyi fárasztó vonatozást, nekem is megér a boldogsága pár ezer forintot.(Diákmunkát vállalt miatta, így nekem csak pótolni kellett hozzá.) Nyáron így el is voltak, a lány is volt itt augusztusban. Viszont mindketten ebben az évben fognak érettségizni, emiatt a havi 1x utazást is sokaltam, de most már nem bírnak ki egy egész hónapot egymás nélkül. Ezért kocsit kért az apjától, itt mondtam, hogy ebből elég! Nem az anyagiak miatt, hanem mert semmi másra nincs ideje. Abba hagyta a focizást, amiben egyébként kiemelkedő volt a tudása, alig maradt barátja, és csoda, ha májusban meg lesz az érettségije. Most én vagyok a legutáltabb személy a szemében. Nem neki akarok rosszat, de nem engedek, ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

Ha valakinek volt hasonló gondja, szivesen fogadnám, ha megosztaná velem, hogy mi lett ennek a vége.(Akár privátban.)


2014. nov. 3. 16:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Aki szerelmes azt nem érdeklik az ész érvek.

Nem tudsz ezzel semmit se tenni,tudasd vele hogy támogatod (még ha ez nem is igaz) hagy érezze hogy mellette állsz

2014. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
5%
A hugomnál volt hasonló a helyzet, ő ezt egy fiú miatt csinálta. Addig fogjátok meg amíg lehet, mert ha lesz is belőle egy 1-2 éves kapcsolat a jövőjét nem éri meg. Hugom előbb utóbb kibukott a középiskolából, mivel pont érettségi előtt volt és ő meg állandóan a fiúhoz akart utazni, aki 2 évvel idősebb volt, ezért már fehétvárra járt főiskolára. Nagyon rossz úton halad a fiú, mintha a hugom nyomdokait követné egy az egyben. Ő ugyan azóta leérettségieztt és főiskolára indult, de 2 év csúszással. A kapcsolat meg már sehol sincs, mondanom se kell. Meg a barátai se. Sajnos nem csak azt a 2év sulit vesztette, többet, de ezt majd később érzi csak meg.
2014. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
1 évig utaztunk a férjemmel, minden héten, 6-8 órát, hogy 20-at együtt lehessünk. Igen, most már a férjem. Lehetsz olyan, aki tiltja, és aztán bottal ütheti a nyomát, és lehetsz megértő, és olyan, akivel még évek múlva is szóbaáll majd. Te döntöd el, hol akarsz lenni 5-10 év múlva.
2014. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Tűzzön ki maga elé egy célt. Pl leérettségizik, fősulira már mehetne Debrecenbe. De, dolgozzon iskola mellett, hogy legyen miből távol lenni. Ne mondj ilyet neki, hogy nincs jövője a kapcsolatuknak, csak magad ellen fordítod. Az én fiam is 17 évesen ismerte mag a barátnőjét, most 22 lesz, még mindig együtt vannak. Náluk sem volt sokkal kisebb távolság. Támogasd, de úgy, hogy közben Ő is reálisan gondolkodjon. Ja, és a jegyek, nagyon nem mindegy milyenek, mert az iskolák elvégzése az első. Nálunk büntinek volt olyan, hogy nem mehetett, ha rontott.
2014. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem túlzáokba esel.


Azt NEM TE döntöd el, hogy van-e jövöje a kapcsolatnak, ez kettejük ügye.

Az érettségit legalább annyira elrontja, ha a gyerek depressziós, mert nem találkozhat a barátnöjével, mintha utazgat, söt éppen akkor van rá nagyobb esély.

Értelmes módon meg kellene vele beszélni, hogy havonta egyszer mehet oda hétvégére, és közben egyszer a kisálny jöhet hozzátok hétvégén. Így azért nem túl ritkán találkozhatnának is, mégis mindeki csak havonta egyszer utazgat.

Közben tudnak tanulni, akár közösen is, amikor együttvannak.


Ha ilyen kategórikusan eltiltod a kislánytól, akkor a adott esetben abbahagyja a fiad az iskolát még az érettségi elött. (vagy ami még rosszabb eset, csak ezt nem igazán akarnám megemllíteni sem, az az, ami egyik rokonnál történt, ott ugyanis a két fiatal - mivel eltiltották öket egymástól - egyszerre lettek öngyilkosok.)

2014. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
üdv a klubban :(
2014. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mérlegelnék, és azt választanám, hogy hozza meg ő a döntéseit, és utána vállalja a következményeit is azoknak. Leülnék és megbeszélném vele, hogy ő dönt, és mostantól a saját kezében az élete. Ha nem érettségizik le, és később pótolja, akkor az lesz. Ha leérettségizik, de nem tanul tovább, akkor az. Soha nem késő, majd tanul felnőtt fejjel. Ez már az Ő élete, és az Ő döntései. És soha nem kár, akkor sem, ha csak 1-2 évig tartott. Tanul belőle, ahogy midnenből, mert ilyen az élet. De azt is megtanulhatja, hogy benned nem lehet bízni, hogy neked nem számít mit érez, és utána annak is meg lesz az eredménye. Ezt akarod? Gondolkodj rajta, mert el fogod veszíteni, ha nem veszed felnőttszámba!
2014. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem tiltottam el szószerint, hisz múlt héten is végig ott volt Debrecenbe. Azt tiltottam meg, hogy minden hétvégén menjen.

A legrosszabb, hogy hiába nem megy, mert akkor péntek délutántól-vasárnap éjjelig a skype előtt ül. Gondolkoztam már, hogy a netet kikötöm, de akkor képes lenne stoppolni Debrecenig.

2014. nov. 3. 16:29
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem elég furcsán gondolkozol. Nem írtál semmi rosszat a lányról, sőt a kapcsolat egyetlen problémájaként is csak a távolságot hoztad fel. Az, hogy a fiúnak nem marad túl sok szabadideje egy távkapcsolat mellett, szinte természetes. A fiad 18 éves, nagy valószínűséggel nem fog örökké tartani ez a kapcsolat, de a legrosszabb, amit teszel, hogy még akadályokat is gördítesz elé. Mégis miért? Mert te eldöntötted, hogy neki nem lesz jó? Ha egy 4 gyerekes 50 éves családanyával járna össze, megérteném az ellenérzéseidet, de így nem. Majd rájön, ha neki így nem jó. Egy éve együtt van a lánnyal, segítsétek inkább, aki szerelmes, az elég fájdalmasan éli meg a szerettei alap nélküli ellenkezését. Köss vele kompromisszumot: ha a jegyei számodra megfelelőek, akkor támogatod a kapcsolatát úgy, ahogyan tudod. Ha ez azt jelenti, hogy minden hétvégén együtt vannak, egyszer az egyik családnál, egyszer pedig a másiknál, akkor úgy. Anyagilag vagy támogatod benne, vagy diákmunkát vállal, ezt ti megbeszélitek, de amennyiben a kötelezettségeit teljesíti, egyszerűen nincs jogod ilyen nevetséges indokkal gátolni a boldogságát. Csak nem attól félsz, hogy ha a fiad nem szomszéd lányt veszi feleségül, akkor messzire fog költözni? Egyrészt ez a téma még egyáltalán nem aktuális, másrészt pedig azzal a családdal fognak szoros kapcsolatot ápolni, aki támogatta a közös jövőjüket.
2014. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Értelmes módon meg kellene vele beszélni, hogy havonta egyszer mehet oda hétvégére, és közben egyszer a kisálny jöhet hozzátok hétvégén. Így azért nem túl ritkán találkozhatnának is, mégis mindeki csak havonta egyszer utazgat.

Közben tudnak tanulni, akár közösen is, amikor együttvannak"


Ez nagyon jo ötlet szerintem.és szerintem se tiltsd el semmiképp, mert csak ellenkezö hatàst érsz el vele.Inkäbb valahogy meg kéne neki magyaràzni, hogy sajät maga miatt tanuljon.

2014. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!