Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok a szüleimmel 1...

Nem tudok a szüleimmel 1 percet sem veszekedés nélkül tölteni! Ez még is normális!?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, amióta az eszemet tudom anyával soha sem beszéltem egy jót, soha el nem mondtam kivel barátkozok, mi a bajom, milyen jegyeket kaptam, apuval régebben azt hiszem a "milyen volt a suli? semmilyen" bárbeszédnél többet beszéltünk, de ma már kb. semmit. Ha próbálok beszélni velük, kb. a második mondatom után veszekedésbe fordul a téma, egyszerűen nem lehet velük beszélni, tudom, h nem csak ők a hibásak, de soha nem lehet velük beszélni. Mindenen veszekednek, hogy mennyit gépezek (napi 1-2 óra) hogy milynek a jegyeim (idén 36 db 5ös, 4db 4es, 1 db 3as, úgyhogy most járrok nyelvi osztályba, ami nagyon-nagyon nehéz) azon, h hogy vagyok felöltözve (én nem vagyok az a cicanacis típus, oké szeretem a cuki szoknyákat, amik általában, mint a normális szoknyák térd fölé érnek, de szentem ez nem kihívó) szóval mindenbe belekötnek

Ha beszélgetni próbálok, akkor is valahogy én jövök ki rosszul, ja és azt tudni kell, h én egy érzékenyebb típus vagyok.

minden esetre nem akarom úgy leélni az életem, h soha sem beszéltem a szüleimmel egy jót.



2014. nov. 19. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy. :) Semmi gond, ez teljesen normális ebben a korban, ezt az időszakot egyszerűen át kell vészelni neked és a szülőknek is. Próbálj meg egy kicsit utána olvasni a kamaszságnak, jobban meg fogod érteni, miért estek állandóan egymásnak két szó után.
2014. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első!Írta,hogy mindig ez volt,nem csak most kamaszkorában.
2014. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második, ezt minden kamasz pontosan így érzi, totálisan normális.
2014. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3an vagyunk tesók és valahogy mindig nekem volt a legrosszabb kapcsolatom a szüleimmel és tesóimmal, most már a tesóimmal tök jól el vok, de a szüleimnek sokszor a kérdéseikre se válaszolok, mert tudom, h csak a hibákat keresik bennem.

Pl.: azért csak most írok mert megint kaptam egy félórás kioktatást, mert mivel ma 8 órám volt ezért 4kor ebédeltem, majd anya üvöltött velem, h mi az h fél 8kor vagyok éhes és h mit képzelek, hogy nem voltam képes hatkor enni (megjegyzem, hogy a húgom is akkor evett, csak ő a kis kedvenc, a nővérem még nem evett, apa meg még nincs itthon) akkor mondom, h jó akkor nem eszek annyira még most se vagyok éhes, erre azt mondja, h mit képzelek, h nem akarok enni, mikor ő órákig főzött és most miattam fog meg romlani a kaja (???)

ÉN EZT NEM ÉRTEM!!!!! komolyan mit csináltam, h ennyire utálnak? vagy normális, h egy szülő ilyen? vagy csak én reagálom túl?

2014. nov. 19. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg nem normális. Nincs valami más miatt feszültség otthon?
2014. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát mondjuk a szüleim is szoktak veszekedni (múltkor azt üvöltötték, h el akarnak válni, bár nem hiszem, h ez olyan komoly)

mindenestere általában ha bajuk van, rajtam töltik ki a haragjuk, amit nem értek, h mért engem szemeltek ki erre (lehet, mert én vagyok a középső? nővérem túl nagy, hugom túl kicsi?)

NEM TOM, de már nagyon elegem van

2014. nov. 19. 20:05
 7/9 A kérdező kommentje:

most azért kaptam mert nem szedtem le a szárítót, csak éppen nem nekem szólt, hanem a húgomnak

na láthatjátok, h amióta kiírtam kétszer is kaptam egy jó szidást (de most nem vertek meg, mert anya azt is szokta, ha olyanja van :( csak úgy valami kis hülyeségre spontán elkezdi verni a fejem)

ui.: "kicsit" idegbeteg (apa még a jobbik eset, ő csak ordibál)

2014. nov. 19. 20:10
 8/9 Buford Tannen ***** válasza:

szegénykém :(

ez tényleg tarthatatlan ami nálatok van... de mi az hogy vernek is ok nélkül?!feltétlen beszélj nagyszüleiddel vagy egy tanárral akiben bízol

2014. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

így leírás alapján semmi gond veled, egyszerűen a szüleid rossz szülők. Aki felnőtt létére nem képes nyugodtan, kulturáltan beszélni, azzal gondok vannak.

Sztem te már máskor is írtál ki kérdést, akkor is azt írtam, h sajnos az ilyen szülők nem szoktak változni.


Én jóval idősebb vagyok nálad, nálunk is hasonló volt a helyzet, igaz, kiabálás nem volt, de az én szüleimet sem lehet semmiről meggyőzni, sem nyugodtan megbeszélni bármiről is, csak a saját hülyeségüket hajtogatták, és ha vmiben nem értettem velük egyet, akkor megsértődtek/ vágták a pofákat.

Tudom,h nem könnyű, de tanulj, és olyan iskolába menj majd továbbtanulni, ami minél messzebb van.


Annak meg, aki leírta, h kamasz, annak külön gratutálok, sikerült a szokásos sablonmarhaságot ideírni, ha a kérdező 20-22 éves lenne, akkor sem lenne normális h a szüleivel nem lehet normálisan beszélni. ráadásul jó tanuló és nem is gépezik sokat.

2014. nov. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!