Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti milyen gyakran...

Szülők, ti milyen gyakran engeditek el a 16 éves (vagy hasonló korú) lányotokat a barátaival találkozni? Esetleg hasonló korúak, titeket milyen gyakran engednek el?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaimat egészen éjfélig elengedik, annyi a kikötés hogy ne részegen menjenek haza, legyenek társaságba és mindig legyenek elérhetők. Az én szüleim nem így gondolkodnak...suli után egyből hazamegyek, tehét egész héten vagy suliba vagyok vagy itthon. Szombatonként szeretnék eljárni az ismerőseimmel délutánra vagy estére pl kicsit kimozdulni a szomszéd nagyvárosba, ahová suliba is járok és eléggé ismerem a helyet. De ők teljesen fel vannak háborodva ha szombat délutáninként elmegyek, és fél nyolc körül érek haza...nem értem ez miért baj, itthon úgyis egész nap a szobámba vagyok, vagy tanulok vagy tabletezek, szóval olyan mintha itthon se lennék...de ők mégse akarnak elengedni, szerintük ez egyáltalán nem megszokott és elítélendő....már 16 vagyok, elég érett gondolkodású, jók a jegyeim, akkor miért ne járhatnék el? Még egyszer se voltam részeg, szóval nem az ivasról lenne szó, hanem arról hogy nem bírok itthon rohadni, mikot a többiek élik az életüket a nyüzsgő városba...szerintetek mit tegyek? Már próbáltam velük beszélni, de szerintük én gondolodok újmódian...
2014. nov. 28. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
A szüleid csak féltenek.Van testvéred?Szerintem még nekik is új ,hogy már nem egy 3 hónapos kisbaba vagy,hanem felnőttél.
2014. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Még annyi, hogy én nem engedném el a lányomat éjfélig,max este nyolcig.
2014. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
84%
Engem 15-16 eves koromtol elengedtek barhova es barmeddig de le kellett orankent jelentkeznem smsben. A szuleid szerintem is csak feltenek. Tobbszor probalj meg veluk beszelni. Ha a kesobbiekben sem lesz valtozas akkor a szuleid sajnos ilyenek is maradnak. :/
2014. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én 16 évesen rengetegszer aludtam barátnőmnél, este vele meg a bátyjával mentünk ide-oda (legtöbbször a kocsmába, mi karaokezni, a srác sörözni). Ezeket apának is mindig elmeséltem, ő csak annyit mondott, örül, hogy jól érzem magam.

Minden indulás előtt elmondta, hogy vigyázzak magamra, és bármi baj van, értesítsem.


Soha nem volt semmi baj, a barátnőmmel figyeltünk egymásra, meg a tesója is ránk, nem ittunk, nem húztuk a pasik agyát...


Az első "részegségem" (nem hánytam, végig magamnál voltam csak bizonytalan, meg kiestek dolgok) is 24 évesen volt, az orfűi feszten. Akkor két fényt ittunk gyors egymás után, meg söröztünk, és az kiütött. De oda már a párommal (és két barátjával) mentünk, akik vigyáztak rám,.

2014. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam velük beszélni, de nem sikerült. Ők annak örülnének, ha olyan lennék mint bátyám, aki 20 éves, ha hazaér suliból csakis gépezik, nyáron volt hogy több héten keresztül folyamatosan csinálta, és nem jár el sehova...nekik ez így jó...és igen, ha megtámadnának akkor nem tudnám magam megvédeni, de szerintem ugyanilyen védtelen pl egy 30-40 éves nő is...szóval ha ennyire féltenek akkor miért nem vesznek gázsprayt? És oké hogy féltenek, de ne ennyire...meg nem engem fognak megtámadni, hanem azokat akik ilyen időbe is miniszoknyába járkálnak.
2014. nov. 28. 16:42
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

"Hogyan neveljünk önállótlan, életképtelen felnőtteket - 1. fejezet: A túlféltés művészete"


Én 14 voltam amikor otthonról 100km-re mentem gimibe. Ugye ekkor gyakorlatilag kikerültem a szüleim "hatásköréből". Eltelt az első év, mire nyárra hazamentem már nem szóltak bele mikor hova megyek. Rájöttek hogy fölösleges, szerencsére innentől ez nem volt probléma, nem ellenőrizgettek, nem korlátoztak aztán valahogy mégis sikerült felnőnöm. Nem lettem se drogos, se alkoholista.

Nem kamaszkorban kéne elkezdeni nevelni a gyereket, akkor már úgysem lehet. Kiskorában kell, hogy amikor eljön a kamaszkor akkor tudjuk, hogy jól neveltük és bízzunk benne. Tudjunk a támaszai lenni és ne az akadályozói. Sajnos sokaknak csak annyi a "nevelés", hogy mindent megtilt...

2014. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem bizalom (és nevelés) kérdése az, hogy épp ki üti le, ki rabolja ki, ki erőszakolja meg!

Amikor féltik, nem feltétlenül saját magától (lerészegedik stb...) féltik, hanem a környezettől!


Egyébként nálunk (nem volt olyan rég) az volt a szabály, hogy hétköznap nincs eljárkálás. Úgy tartották, hogy egy iskoláskorú (18 alatti) gyereknek hétfőtől-csütörtökig (illetve vasárnap), amikor másnap iskola, otthon a helye esténként.

Pénteken, szombaton mehettem szórakozni. Vagy utolsó buszig, vagy úgy, hogy biztosított volt, hogy kocsival hazahoznak.

2014. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem engednek ahova szeretnék menni, nem kell este hazamennem, elég másnap. 15 éves koromba elkéredzkedtem, és ha jó voltam elegnedtek, 16 éves koromba előre szóltam, és csak akkor korlátoztak, ha rosszat csináltam. 17 éves koromtól igazából akkor megyek amikor, ahova szeretnék. De engem szerintem azért engednek, mert mindig a barátom mellettem van ilyenkor, aki vigyáz rám. :)
2014. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

En mehettem bulizni 16 evesen de csak ugy h Apu ertem jott amikor vege volt a bulinak, egyebkent nem engedtek el:-))))Ha meg mondjuk csak randizni mentem akkor este 10-re kellett hazaernem es ha kestem akkor telefonalnom kellett.


Elso ott alvas 18 evesen volt engedelyezve-kesobb mindent bepotoltam:-))))))))))))Viszont tokjo h a szuleim ennyire feltettek es vigyaztak ram ma mar tudom h igazuk volt:-)))

2014. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
9-es neked minden kommentednél beragad a zárójel. Már nagyon unalmas vagy!
2014. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!