Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem foglalkozik magával!...

Anya nem foglalkozik magával! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is sziasztok. 15-ik éves lány vagyok,a kamaszkor közepén járok. Anyám egész nap dolgozik a "megélhetőségért",pedig élünk,sőt apám elég sok fizetést kap,hogy ne robotoljon anyám,jól éljünk és stb...

Na szóval, a lényeg azon van,hogy anyám egy cseppet sem foglalkozik magával,úgyszólván semmit . Rongyos ruhába jár,igénytelen,és mindig azt mondja "nem vagyok én úrinő" .

Apám és én már sokszor mondtuk neki,hogy vegyen magának valamit,sőt,felajánlottam a saját pénzem annak érdekébe,hogy vegyen magának valamit. Sokszor a fejéhez vágtam már,lehet megsértődött,de nem tudom mit tehetnék. Nem akarom,hogy anya a munka rabja legyen. A mamám többet foglalkozik magával,az ő anyja,sőt,olyan nagyon jó ízlése van. Mit tehetnénk? Próbáltam beszélni vele,de ő csak azt hajtogassa,hogy "ne szóljak bele", vagy "azért nincs , mert neked van" , "nem feszítek"...



2014. dec. 10. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem hagyod ezzel béként? Tényleg az ő dolga, ha l érzi magát szakadt gönckbe, akkor egészségére. Nem neked kell hordanod.

Én nagymamámmal élek, elég érdekes öltözködik, csak régi ruhái vannak. Néha úgy össze tudja kombinálni a ruháit, hogy csak a fejemet fogom, de nem csesztetem, hogy irány vásárolni, majd ha lesznek divatos cuccai, akkor jöjjön haza. Baromira nem érdekel, mit vesz fel, ez csak rá tartozik.

Szóval szerintem ezt te is bízd anyukádra, végül is felnőtt nő. :)

2014. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most nézzem végig,hogy a munkája az első,aztán mi,aztán meg a többi, és saját maga egyáltalán nem érdekli? Ezt nem kérheted tőlem,nem csinál mást,csak dolgozik. Azt se bánnám,ha nem divatosan öltözködne,de nézzen ki valahogy,nem rongyosan,sőt,valamikor meg se mosdik,mert fejébe vette,hogy a víz kifogy,és nem lesz víz...
2014. dec. 10. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
szerintem probáld meg hogy veszel te neki egyet ,persze nem fogja jo szemmel nézni de aztán majd magába néz hogy a saját lánya vett neki egy szép ruhát....aztán már megy magátol a dolog..én is ebben voltam
2014. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek meg apukáddal milyen méretű ruhákat hord és vásároljatok be neki meglepetésből. Jön a karácsony, jó lenne ajándéknak is.


Az én anyukám se szívesen költ magára, úgyhogy mi a tesómmal és apukámmal karácsonyra mindig ruhákat veszünk neki.

2014. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
lehet hogy magába fordult csak a munka ,házi dolgok stb.ez pedig nem jo jel h a viz kifogy minel hamarabb orvoshoz kellene menni nehogy rosszabra forduljon a helyzet
2014. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Menjetek el együtt vásárolni, mintha magadnak vennél valamit. Aztán egy szép blúznál mondd anyukádnak, hogy csak úgy próbálja fel. Nem kell megvenni, csak nézze meg. Aztán dícsérd meg. Hátha ez bejön.


Vagy együtt menjetek fodrászhoz, manikűröshöz.

Csakhogy ráérezzen a dologra.

2014. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukámnak sincs túl sok cucca,de igaz,mi ne is élünk túl sok pénzből.

Amióta van kerestem mindig hívom magammal hogy nézelődjünk,ha látom hogy tetszik neki valami,azért is megveszem,hiába mondja el ötvenszer hogy de hagyjam ne költsek erre. :)

2014. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Remélem bejön! Hazajön apu és beszélek vele,veszünk neki szép cuccokat,bár fogalmam sincs milyen az ízlése,mert mindig azt hordja,amit talál valahol a padláson... Fogalmam sincs honnan van a ruhák.

Igazából azon gondolkoztam beszélek anya legjobb barátnőjével,és hátha ő mond valamit neki,hogy jobban foglalkozzon magával és kicsit kevesebbet dolgozzon,mert biztos vagyok benne,hogy nem hagyja ott a munkahelyét,pedig 100 nőből 100 otthagyná,reggel hajnalba megy,késő este jön. A fizetése meg valami kenyérmorzsa. Így reggelente nem is látom,este meg fáradt és nem lehet beszélni vele. A bátyám is kivan,ő meg olyan,hogy mindent durván kimond. Beszéltem már vele,hogy hagyja már abba ezt a viselkedést,de ő "szégyenli az anyját" . Majd pofán vágtam, ha ilyen is,akkor se szabad.

2014. dec. 10. 13:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Még megoldás lehetne, ha apukád tud valahol egy jobb munkahelyet keríteni neki. Ha ennyire a munka megszállottja akkor lehet felöltözne rendesen, ha a meló megkívánja.

Lehet amúgy depressziós valamiért, az miatt is lehet igénytelen.

Régen is ilyen volt vagy csak mostanában?

2014. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen volt,vagyis amennyire én emlékszem. Apum mindig mesélte,hogy csodaszép lány volt,mikor még mamánál lakott,mivel mama megkövetelte,hogy foglalkozzon magával,meg akkor még "más volt" anya szerint is .

A bátyám születése után meghízott,aztán 2,5 évvel később én is jöttem,meghízott,kiverte a hisztit,ő nem akar hájas lenni. Aztán lefogyott valamit,de most se olyan,mint a képeken,persze 2 gyerek után,de szép arca vagy,a haja most nem,mert zsíros,de amúgy szép eredeti barna. Fejébe vette,hogy nincs pénz,nem lesz mit enni. Már attól félek,megvonja magától az ételt,hogy mi ehessünk. De van mit enni,van mit inni,igazából apunál sokszor kiverte a biztosítékot az,hogy hazajön és nincs meleg kaja,és mindig rendelünk valamit,amiért anya hisztizik,hogy mennyi pénzbe kerül. Ekkor kezdődik a veszekedés,apa becsapja az ajtót és lefekszik aludni,anya meg felnyalja a házat és úgy kb éjfélkor fekszik le. Aztán keljen 4:00-kor. Félek , hogy valami baja lesz.

2014. dec. 10. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!