Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ilyen szülő?

Normális az ilyen szülő?

Figyelt kérdés
az anyám kikészít... Nem vagyok egy él tanuló és ezt nap mint nap meghallom tőle (nem fognak felvenni sehová, ne reménykedj, hogy így bármi is lesz belőled) Nem tud tőlünk kérni semmit sem szép mindig csak kiabál. Egyszer se hallottuk tőle még a légyszives szót. Ha például nincs éppen szép nagy rend a szobámban akkor is: "azonnal húzzál a szobádba rendet rakni mert pofon váglak". Mindenért kritizál : a külsőm miatt, a tanulmányom miatt, megkérdeztem tőle, hogy miért csak a rosszat mondja erre azt mondta, hogy mert bennem nincs semmi jó. Ma is pl porszívóztam végeztem vittem volna el a porszívót és véletlen a tartály le esett ő persze jött is, hogy milyen ügyetlen idióta vagyok ha eltört és kifizetem, aztán azt mondta, hogy nem kapok új telefont ( a mostanival nem lehet hívni nem valami jó) én erre visszavágtam, hogy ha az utcán megtámadnak/elrabolnak nem tudok senkit se felhívni.. Na ő erre: "azt hiszed, hogy valakinek hiányoznál? Hát senki se hiányolna téged" ez nagyon fájt... a tesómnak is egyszer azt mondta, hogy "bár meg se születtél volna" ez miatt a tesóm el is ment pár napra (egy anya mond ilyet a gyerekeinek?) még nyáron az volt, hogy a tesómmal ilyen kicsi labdát dobáltunk és leejtettük erre ő kikiabál, hogy ha mégegyszer leejtjük akkor megver minket... én PONT, hogy VÉLETLEN elejtettem persze ő jött is..... övvel.. nem vert meg de nagyon megijedtem. Nap mint nap megkapom tőle, hogy flegma vagyok és, hogy nincs modorom.. (kitől tanultam volna? Tőlük? 9 éves voltam nagyon össze vesztek ott ordibáltak előttem, és most is anyám tányért dobált apámra meg üvöltöztek... így én, hogy tanuljak jó modort? Habár szerintem nem is vagyok flegma)van egy macskánk akit imád már jobban szereti mint minket őt dédelgeti mikor velünk kiabál. De nem mindig ilyen.. társaságban kedves van NÉHA amikor itthon is.. de nincs egy nap mikor ne hallanám a megpofozlak szót... Mit csináljak én csak 13 éves vagyok... Nem tudnék sehova se menni. Másnál is van ilyen?

2014. dec. 19. 15:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nem irigyellek. probald a fuled mellett ezt elengedni es otthon olyan dolgokat csinalni ami senkinek se bantja a szemet majd egyszer ha olyan a hangulat kerdezd meg miert mond ilyeneket. Biztos nem ugy alakult az elete ahohy szerette volna es raktatok vezeti le a frusztraltsagat. nehez ugy. apukatokkal milyen a kapcsolata? lehet ott a bibi...
2014. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%
13 éves vagy, nem szeretnélek számodra nehezen értelmezhető és még nehezebben emészthető bonyolult szociológiai, szociálpolitikai és erkölcsi dolgokkal és magyarázatokkal terhelni, így csak ennyit írok: sok családban ez a helyzet. Sajnálom, kitartás!
2014. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Apukám egy fokkal rosszabb... neki még egy kicsi humora sincs és ő is sokat kiabál. Sokszor veszekednek sokszor döntenek úgy, hogy elválnak de végül kibékülnek
2014. dec. 19. 16:44
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudsz elköltözni valakihez? Nagyszülőkhöz, nagynénihez? Ha van valami lehetőséged, akkor beszélj egy felnőttel, akivel szeretnél együtt élni, és keressétek fel a gyámhivatalt!
2014. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.. Nagyszülők azt hiszik, hogy én vagyok a rossz mert anya úgy álít be előttük. Ha én ezt elmondanám nekik sak azt kapnám, hogy mennyire flegma vagyok meghogy legyek tisztelettel a szüleimhez
2014. dec. 19. 16:51
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Edesanyad valamiert nagyon frusztralt, es ezt rajtatok vezeti le. Valoszinuleg rossz az elete, es o is ugyanezt a peldat latta a csaladjaban.


Sok mindent nem lehet javasolni, edesanyad szorulna tanacsra es segitsegre. Ne menj bele a konfliktusokba, es probalj meg jobban tanulni, mert bar motivalni maskepp kellene a gyerekeket, de tenyleg sokkal nehezebb lesz az eleted ha rosszul tanulsz.

2014. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
Én elvált apa vagyok, én nem láttam a gyerekeimet egy éve, az anyjuk és a nagyanyjuk miatt. Neked mint egy 13 éves gyereknek, csak annyit tudok tanácsolni, hogy keresd fel a gyámügyet. Biztos vagyok benne, hogy fognak segíteni. Boldog Karácsonyt.
2014. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyszer már mondtam neki, hogy megyek gyámügyhöz de ő azt mondta, hogy nevelő családhoz adnak :/
2014. dec. 21. 16:45
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobb sorsod lenne egy új családban! Tesód egyébként mennyi idős?
2014. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
17
2014. dec. 23. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!