Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a kisebbik...

Miért van az, hogy a kisebbik gyereket nehezebben engedi el a szülő?

Figyelt kérdés

Nővérem 25, én 20 leszek. Ő jóformán el is költözött, 2 hetente hazajön 1-2 napra, de úgy már nem akar hazajönni. Én is lassan, 21-22 évesen már kirepülnék, de azt érzem, hogy marasztal. Ragaszkodik hozzám. Akárhányszor felvetem, hogy nem itt fogom leélni az életem, de mindig csak bólogat rá, hogy persze persze. Most már csak lazán rávágom hogy jól van anya te biztos tudod...

Azonban mégis érdekel, másnál is így van?



2014. dec. 28. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon egyszerű oka van: ha kirepül a legnagyobb gyerek, a szülő nem esik annyira kétségbe, hiszen nem marad egyedül, marad még a háznál gyereke. De ha az utolsó is ki akar repülni, akkor jön a pánik, hogy mit kezdünk mi magunkkal gyerekek nélkül stb.
2014. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!