Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy egyedül...

Hogy mondjam meg, hogy egyedül szeretnék lakni? Várjak még?

Figyelt kérdés

Érettségi után elköltözöm. Alig vártam, hogy végre egyedül lakhassak, már ki is néztem, hogy melyik környéken szeretnék.

Tegnap itt voltak a barátomék szülei vacsorán és valahogy elkezdtek beszélgetni a lakásvásárlásról, meg hogy milyen nehéz megtalálni a megfelelőt. Mondta a nevelőapám, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha összeköltöznék a barátommal. Azt hittem, hogy csak viccel, de nem...

Már anya is mondta ma, hogy így sokkal nyugodtabb lesz és jobb ez így, de nem akartam mondani akkor, hogy ez nekem nem jó.

3 éve együtt vagyunk a barátommal és én már gondolkodtam a szakításon is.


A legjobb barátnőm szerint ne beszéljek még erről senkinek, hátha történik valami, ami miatt máshogy alakul az egész. De akkor is, én ezt nem szeretném.

Csak ugye nem tudok mit mondani, hogy miért nem. Azt még sem mondhatom, hogy azért, mert 24/7 nem szeretnék a barátommal lenni, akit elméletileg szeretek.


Ezért lenne szükségem tanácsra... Szerintetek mit tegyek?


2014. dec. 30. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

- Külön akarok lakni, mert szükségem van az önállóságra is.

- De miért nem akarsz a barátoddal lakni?!

- Mert néha egyedül akarok lenni

- Ez így nem jó, ezt nem csinálhatod!

- Dehogynem. Önálló ember vagyok. Én döntöm el, hogy kivel akarok lakni.

2014. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod, hogy még nem vagy kész arra, hoyg valakivel együttéljél.
2014. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A szüleiddel beszélj először, ne a barátoddal. Mondd el nekik, hogy fiatal vagy még ahhoz, hogy együtt élj valakivel. Ez teljesen érthető, én sem akartam volna a gimis első szerelmemmel közös lakást...


Indokolhatod a tanulmányokkal is: ha a barátoddal élnél, biztos sokkal kevesebb idő jutna rá, mert egymással lennétek elfoglalva. Szerintem ez minden szülő számára érthető érv. :)

2014. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Magyarul! Néma gyereknek, tudod, anyja se...!


Benne vagy egy szerinted lapos, kihűlő kapcsolatban, valakivel, akivel nem tervezed a jövőt,

míg a környezeted MINDEN tagja azt hiszi, hogy ti már együtt öregedtek meg, a szüleitek közös lakásvásárláson gondolkoznak....


...

2014. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először a barátoddal beszéld meg hogy érzel, és szakítsatok. Ez megoldja a problémádat. Semmi gond azzal, hogy önállóságra vágysz, ez természetes. A barátodat viszont feleslegesen semmi értelme tovább hitegetned vagy magadhoz kötnöd, ha már most egyértelműen tudod, hogy nem akarsz vele közös életet.


Indíts tiszta lappal, és hidd el, meg fogsz könnyebbülni.

2014. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség nem opció?:) A szüleid persze nyugodtabbak lennének, ha valaki lenne melletted, de azt nem várnák el, hogy olyan emberrel élj, akivel nem akarsz. Mivel semmit nem tudnak a vívódásodról, azt hiszik, még örülsz is, amiért támogatják a közös életeteket. Mondd meg nekik, hogy még nem érzed úgy, az összeköltözés szakaszába jutott volna a kapcsolatotok. Először kipróbálnád az önállóságot, és meglátod, merre változnak a dolgok. Ők is voltak tizenévesek, tisztában vannak vele, hogy az első kapcsolatok ritkán tartanak örökké, és bolond az, aki sohasem kételkedik abban, jó döntést hoz-e. Ha egy kicsit önállóbb leszel, jobban fogod tudni, hogy mire van szükséged. Annak a szülődnek mondd ezt el, akivel jobb kapcsolatban vagy, kérd, hogy ne erőltessék ezt a témát, mert neked kényelmetlen. Nem kell mondanod, hogy a szakításon gondolkozol, de mivel csak most lépsz ki az életbe, te is tisztában vagy azzal, hogy sok dolog fog változni körülötted, és ez többek között a kapcsolatodra is hatással lehet. Összeköltözés után pedig már fájdalmasabb végigcsinálni egy esetleges szakítást.
2014. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tudd meg, hogy mi a barátod véleménye erről. ő szeretné? jobban fogják értékelni az őszinteséget, ha azt mondod, hogy te még nem állsz készen arra, hogy összeköltözz vele.
2014. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!