Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek forduljak gyámügyh...

Szerintetek forduljak gyámügyhöz? Vagy mit tegyek ha nincs hova mennem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nagyon jó tanuló és normális. Nyár végén elkezdtem járni valakivel, de 3 hónap után szakítottunk, anyáék azt hiszik hogy azért mert meguntam, pedig más indokból. Nagyon sokat szidtak miatta, először tiltani akartak. Aztán kb 2 hónappal szakítás után összejöttem mással, vele már kb fél éve jóba vagyok és pár hete kezdtünk el járni. Őt egyáltalán nem fogadják el, tiltanak tőle, folyton mondják hogy nem ismerik és csak ki akar használni stb, szóval csak az átlagos szöveg. Előző barátommal minden szombat délután találkozhattam, de vele nrm engednek sehova. Igaz hogy nem járt jó suliba, de attól még rendes. Emiatt rengeteg vita van, ől azt is felmondják hogy minek akarok találkozni másokkal szombatonként, akár barátnőimmel, akár barátommal. Szerintük ultramodern lettem amiatt mert minden szombaton találkozni akarok a barátaimmal és ez egyáltalán nem normális, emiatt egy idő után biztos utcalány lesz belőlem. Hiába tanulok jól, már azt is mondták hogy kivedznek a nagyon jó suliból és átraknak egy rosszba, mert biztos a társaság van rám rossz hatással hogy minden szombat délután talizni akarok másokkal, pedig ez nem természetes. Szóval elhordtak mindennek, meg hogy mennyire megváltoztam, biztos csak amiatt akarok eljárni mert mindenkivel le akarok feküdni stb. Szűz vagyok és ha igazán ismernének, akkor tudnák hogy nem rövid kapcsolatokra vágyom hanem komolyakra. Mondanom sem kell hogy estére még sehova se engedtek el, hisz délutánokért is vitáznom kell. Múltkor pl már 1 hete nem láttam a barátom, nagyon hiányzott ezért elmentem a tiltásuk ellenére is, utána megint nagyon kiakadtak. De mikor kérdezem őket, nem tudnak egy normális érvet se mondani, csak annyit hogy mert azt mondtam, mert utcalány vagy/leszel stb. Szóval ma összevesztünk ezen, mindennek elmondtak és eltiltottak attól hogy bármikor bárhova is menjek sulin kívül bárkivel, én pedig erre mondtam hogy 2 év múlva megyek innen, ezért még jobban kiabáltak velem és apa mondta hogy akkor már most pakoljak és menjek innen és elkezdett rángatni, erősen tépni a hajam. Itt Budapesten nincsenek rokonaink, mindenkivel összevesztek, szóval nem tudok senkihez menni, barátomhoz se akarok mert nem akarok a terhükre lenmi. Szóval szerintük csak azért lettem utcalány mert szeretnék minden szombat délután találkozni a barátaimmal, barátommal és mert van barátom, akit nem is ismernek, mégis elmondjàk mindennek. És hiába mondom nekik hogy minden normális ennyi idős gyerek gond nélkül elmehet még bulizni is, szerintük én lettem túl modern és az a természetes ha csak itthon ülök. Szerintetek mit tegyek? Diákmunkát el fogom kezdeni suli mellett, de az sajnos nem elég. A válaszokat előre is köszönöm.
2015. jan. 1. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
"szerintük csak azért lettem utcalány" Utcalány lettél?
2015. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy tipikus tinédzser kori lázadás,hiszti. Minden 16 éves átesik ezen. Mert szerelmes lesz, és a szülők ellenzik. Én is átestem rajta. E miatt gyámügyre menni felesleges mert a szüleid semmi olyat nem tesznek ami törvénybe ütköző lenne.

Ilyenkor amikor egy 16 éves aki sem fogalmazni nem tud rendesen, és tele helyesírási hibákkal azzal fényezi magát, hogy jó tanuló, bizony örömmel meghallgatnám a másik felet a szülőket is. Nyilván szülők szemszögéből nem az jön le, hogy te milyen édes, jó tanuló, kedves lányka vagy, hanem az, hogy mindenért hisztizel, nem veszed figyelembe a szüleid döntését, hisz te magad írtad, hogy tiltás ellenére is megszöktél.

Amit tehetsz, hogy elfogadod, hogy ez az a kor amikor a szülők kényszeresen védeni, óvni akarják a gyereküket. Főleg ha olyan fiúval kavar aki mások szemében minden csak nem jó fej...

2015. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%

gyámügyhöz véletlenül se fordulj, mert a falat fogják vakarni kínjukban... Ennél jóval komolyabb problémákat kéne felhozni, h őket felkeresd. A "nem engednek pasizni a szüleim" nem ez a kategória.

2-es válaszóló teljesen jól írja, egyetértek.

2015. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Az előző mindent elmondott, amit én is mondani akartam. De hogy válaszoljak a kérdésedre is, mivel még nem vagy 18 éves addig nem tehetsz semmit se, csak egy dolgot, hogy elfogadod a szüleid irányátását. Az új fiú csak fél éve ismer, te a fiút szintén, az embereket 16 éves létedre, de saját magadat is még alig, a szüleid viszont ismernek téged és az ember ismeretük is minden bizonnyal jobb, mint a tiéd, akár még ismeretlenül is, ezt idősebben majd te is meg fogod tapasztalni. Amíg a szüleiddel élsz elsődlegesen tanulj, rájuk hallgass és ne azt nézd, h mások mit tehetnek meg, vagy mit nem, plusz örülj neki, hogy foglalkoznak veled. A legtöbb korodbeli társaddal nem foglalkoznak kb. kicsit, ergo nem jobb fejek a szüleik, hanem magukkal vannak elfoglalva inkább. Próbálj meg lehiggadni, engedelmeskedj, igyekezz lázongás helyett felnőtté válni, ha ezt fogják látni rajtad a szüleid talán ők is engedékenyebbek leszek. Ja, és amúgy én is átestem ezen, szóval tényleg minden tini keresztül megy ilyeneken.
2015. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
4es vagyok, bocsánat az előző hszelőt a kettesre értettem én is. :)
2015. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Amikor én 16 éves voltam jártam egy sráccal akibe szerelmes voltam, és mindig vele akartam lenni. A szüleim tiltottak, sőt apám olyan szinten utálta, hogy a srácnak is megmondta, hogy tűnjön el, mert balhé lesz. Gondolhatod milyen hisztit levágtam, és úgy éreztem a szüleim tönkreteszik az életemet. El akartam szökni a sráccal. Minden napos veszekedéses a szülőkkel odáig fajult, hogy apám szó szerint bezárt a szobába. Kiszökni nem tudtam, hiszen a 10-ik emeleten laktunk. De volt nap amikor a fejükhöz vágtam, hogy "gyűlöllek titeket" Végül szakítás lett a vége. Fél évre rá mentem haza a suliból, apám egy idegen férfival ült a nappaliban. Kiderült, hogy az illető nyomozó, és az exbarátomat keresi gyilkosság gyanúja miatt. Kiderült, hogy az akkori barátnőjét aki elhagyta úgy megverte, hogy később belehalt a sérüléseibe, és elmenekült..

Akkor jöttem rá, hogy a kívül álló személyek sokszor olyan dolgokat is észrevesznek amit egy szerelemes ember nem lát a rózsaszín köd miatt.. Én nem vettem észre, hogy agresszív, arrogáns alak, de mások igen..

Szóval sokszor nem árt a szülőkre hallgatni..

Csak megjegyzem: Voltak később más szerelmek, más barátok, és soha egyiknél sem voltak ellenségesek a szüleim, csak ennél az egynél..Nem lehet, hogy a te szüleid is éreznek, látnak valamit ami nagyon nem jó??

2015. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, csak szerintük ki kell verni belőlem azt hogy minden szombaton találkozni akarok a barátaimmal. Szóval ha majd kék-zöld foltokkal megyek iskolába, az is természetes lesz. Érdekesen az összes osztálytársamnak, ismerősömnek gond nélkül engedik, hogy találkozzon bármikor másokkal, mégis normálisak és jól tanulnak. És ha vannak helyesírási hibák, akkor az azért van mert tabletről írok és nagyon ideges vagyok. De érdekesen az előző kérdésembe pont az itteni válaszadók bíztattak arra hogy nem normális amit anyáék csinálnak, hogy sose akarnak sehova engedni és nyugodtan álljak ki magamért, ha kell akkor találkozzak a barátaimmal a tiltásuk ellenére is. És már bizonyítottam nekik, túl vagyok több megyei versenyen, ahol első helyeken végeztem, túl vagyok több kitüntetésen és az ország egyik legjobb gimijébe járok. Mindent önállóan csinálok, mindig megoldom a problémáimat. Idáig egy szavuk se lehetett rám, mindenben normális vagyok, sokat segítek nekik. Csak az a bajuk ha találkozni akarok bárkivel is. Még a 22 éves bátyámnak is megmondják hogy meddig lehet fent és őt se engedik soha sehova.
2015. jan. 1. 18:12
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
A másik kérdésedet lehet, hogy hogy túl tetted fel, hogy arra az is volt a helyes válasz, ha olyan válaszokat adtak mások. Tudod, ez net, nem élő beszéd, itt csak azt látja az ember, amit konkrétan leír vmit, bár tény, h vannak eszelősök, akik mindenbe többet látnak, mint ami. :)
2015. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, az előző barátom aki nagyon normális, rendes, udvaris, segítőkész, jótanuló és figyelmes srác, őt se bírták hiába tanusította bátyám is hogy megbízható, hisz 6 évig tanultak együtt, szóval elég jól ismerte. Ők mindenkit leszólnak akivel barátkozni akarok vagy tetszik, lehetnek a világ legnormálisabb emberei is, akkor is utálnak mindenkit, az összes rokonunkal összevesztek, utálják az összes embert és tőlem is ezt várják el.
2015. jan. 1. 18:16
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem most csak lázongsz, túl dramatizálod. Egyébként még az se olyan baj, ha a szüleid alapból minden pasidat utálják. :) Szerintem is még 16 évesen korai egy lánynak a pasikkal foglalkozni, legalábbis komolyabban. És ez nem régi módiság, mert régen pont másképp volt. Túl sok a veszély a mai világban, de tényleg, még ha ezt te nem is érzékeled, a szüleid téged is, sőt a bátyádat is csak védeni akarják, amíg csak lehet, mert bizony a nők is tudnak veszélyesek lenni.
2015. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!