Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy itthon minden...

Normális, hogy itthon minden akkor történik, amikor anyám mondja?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl az evésre. Mindegy hogy mit csinálok, akár játszok (és nem tudom megállítani), akár tanulok, akár takarítok, nem érdekli, ha ő kiabál hogy menjünk enni, akkor van 10 másodpercem kiérni a konyhába, különben cirkusz van.

Ha délután megéhezek, és nekiállnék csinálni egy szendót, akkor is cirkusz van, mert nincs még vacsoraidő. Egyáltalán nem értem, minek erőltetni ezt a közös kajálást. Közben úgyse beszélgetünk semmiről, nincs közös témánk. Barátoméknál mindenki akkor eszik amikor épp éhes, a saját szobájában, és mégis jobb családi életük van mint nekünk.

Napközben nem tudok igazából leülni játszani, vagy zenét hallgatni, mert akkor azonnal elkezdenek beszélni hozzám, meg amint betölt a játék, egyből kiabálnak hogy menjek segíteni (hiába kérdezem meg, hogy a köv. egy órában kellek-e segíteni), vagy csak anya random besétál a szobámba, és elkezd sopánkodni hogy milyen kupis az egyik polcom, AZONNAL rakjak rendet, ez aránylag zavaró ha épp olyat csinálok, amit nem tudok abbahagyni.

Vacsora után van csak nyugtom, úgyhogy persze hogy kb kettőig fent vagyok és kockulok, akkor meg azt hallgatom, hogy miért nem fekszek le időben.

Miért kell állandóan cseszegetni? Meg szoktam csinálni minden rámbízott feladatot, de szeretem magamnak beosztani az időm. Ha egész nap nincsenek itthon, sokkal jobban érzem magam, minden feladat kész lesz, de én döntöm el mikor mit csináljak.

Normális, hogy mindenkinek szaladni kell amint anya kitalálja, hogy valami van?

Tudom, költözzek el, stb, erre nem vagyok kíváncsi, mert albérletben lakok de hétvégén meg szünetben vagyok itthon, szóval pont mikor lazíthatnék, de nem lehet, mert ugráltatnak.


2015. jan. 4. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem normális hogy anyád vezérigazgatót játszik a családban. Apukád miért nem teszi helyre?
2015. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajna nem tudsz mit tenni. :/ Én is ebben a helyzetben vagyok, csak nekem annyival megspékelve, hogy idén érettségizem, szóval jó lenne ha tudnék tanulni. De nem tudok, anyám mindig minden időmet be akarja osztani, mikor mit tanuljak, mit csináljak, stb. Aztán csodálkozik, ha bukásra állok két tárgyból, annak ellenére, hogy szeretnék javítani és nem a tipikus lesz*rom a hozzáállásom... Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni :(
2015. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Apával néha összevesznek, de akkor az van, hogy akkor lesz kaja amikor ő mondja, vagy nem eszünk semmit... Aztán akkor apa feladja.

Ja egyébként az lemaradt, hogy 20/L

2015. jan. 4. 14:57
 4/9 anonim ***** válasza:
"Vagy nem eszünk semmit"-ti miért nem tudtok akkor csinálni? Mi lesz ha csináltok? Nem ehetitek meg, vagy mi?
2015. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én tudok főzni, apa nem :D
2015. jan. 4. 15:03
 6/9 A kérdező kommentje:
De mondom, ha egy szendót összedobok magamnak, akkor is egész nap duzzogás van és estig morog velem anya.
2015. jan. 4. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha hasonló kérdést már tettél volna nem rég itt fel te kérdező, nem? De mindegy, ha nem te voltál az is, itt is az a válaszom, h nem normális, és ha nem is szemtelenül, de ne hagyd magad, vagy akkor ne menj olyankor se haza.
2015. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne menj állandóan haza. Anyukám is ilyen, ráadásul akkor legalább lenne bármi, amihez tarthatná magát az ember, de néha fél 12-kor már ebéd van, mert addigra készült el, és az ember még talán nem is éhes, máskor meg fél háromkor, amire már kopog a szemünk.. hát egyre ritkábban jártam haza, hetente, kéthetente, havonta, most már csak háromhavonta. Ez pont elég is :)
2015. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz mit csinálni vele.Nem fog megváltozni az emberek már csak ilyenek.

Tényleg baromság ez a 10mp és mindenkinek az asztalnál kell ülnie, ha éhes ha nem. Mondjuk én a szobában kajálást sem helyeslem, de ezt sem amit mutterod művel.

2015. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!