Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi havi jövedelem és...

Mennyi havi jövedelem és mennyi félretett pénz mellett vállaltad/vállalnád be a babát?

Figyelt kérdés
Átlagos életszínvonalra gondolok. Tegyük fel, hogy lakás van, autó nincs, de arra igény sincs (Bp.). Nagyon sokat beszélgetünk erről a párommal, érdekel, hogy mások mikor döntöttek úgy, hogy elérkeztek a megfelelő állapotba.
2015. jan. 4. 22:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Egyedül vagyok jelenleg, és munkanélküli. Deha így alakulna az életem, akkor csak is úgy vállalnám, hogyha mindkettőnknek rendszeresen minimum egy minimálbéres keresetünk lenne.
2015. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
nyilván arra a felállásra gondolok, mikor együtt van a pár :)
2015. jan. 4. 22:16
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Első vagyok még, annyit azért hozzá fűznék, hogy ez nem mindig döntés kérdése, hogy na akkor most megfelelő minden és jöhet baba, az élet kiszámíthatatlan. :)
2015. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
300-400 ezer bevétel, 1 millió megtakarítás. (Mielőtt leszólnátok, ha egy pár tagjai fejenként megkeresik az átlagbért, az kb. 300.)
2015. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%

havi jovedelem 400 ezer, félre tett pénz 3 millio. (lakás, auto van, hitel nincs)

ez alatt én nem vállaltam volna gyereket.

2015. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

A konkrétat nem írom le, mert külföld, így irreleváns, nem összehasonlítási alap.


De bármely országban úgy gondolom, hogy annyi bevétel mellett, hogy a lakhatás, rezsi, egészséges, bőséges étkezés problémamentesen kifizethető legyen (ez ugye nagyban függ attól, hol és miben él az ember, szóval szintén relatív), emellett a saját igények is mint ruha, hobbi, szórakozás, kikapcsolódás (ez is változó, ÉS emellett maradjon minimum havi 30-40.000 a gyerekre, ami az elején bőven elég lesz, később ha mégsem, akkor még mindig vissza lehet venni a saját igényekből. Plusz némi megtakarítás.

2015. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%

5: havi 400e, és 3 milla félre tett zsé? Komoly elvárások, és még én voltam leszavazva első hszesként, miért is?

Ilyen elvárásokkal hol van a szerelem, vagy szeretet? Észnél kell lenni tény és való, de hát Magyarországon ne akarjunk már megvalósíthatatlan elvárásokat támasztani.

2015. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

Szeretettel meg szerelemmel nem fog jóllakni, és fűteni sem fogsz neki azzal...


márpedig az általad említett két minimálbérből egy 2 szobás albérletet rezsistül nem lehet kibérelni úgy, hogy mellette 2 fő jóllakjon.

2015. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

6 éves a lányunk. Kettőnk keresete volt akkor 300 ezer nettó. (ebből enyém 200, férjemé 100 ezer). Volt nekem 2 millió félretett pénzem, férjemnek is 2 millió. Lakás volt, minimális hitellel, + egy hitelmentes autó.


Számolni kezdtünk.. ha kiesik az én fizum, mi lesz, kell-e tartalékhoz nyúlni, stb. Hát bizony kellett.. :( A Tgyás és a gyed jó volt, de a 3. évben a gyes.. mondanom sem kell, plusz egy évig nem találtam normális munkát, tehát nem volt bevételem, csak 3 hónapig munkanélküli... :( Elment a félretett 2 millióm!!


Most a havi bevételünk ugyanannyi mint szülés előtt volt. Én egy rosszul fizető (de normális) helyet találtam... 300 ezer jön be... hitelnek vége lett közben. Elvagyunk belőle. Bár nagyobb nyaralásokra nem futja... :( (a másik 2 millióhoz pedig nem akarunk nyulni!)

2015. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

7, mindenkinek más az elvárása illetve a mérce. én minimálbérre nem vállaltam volna gyereket. még igyis sokszor aggodalmaskodom a pénzen, hogyha valami torténik, hogyan jovunk ki a pénzbol. nem érzem magam anyagi biztonságban ennyivel. második gyereket ezért nem is vállalunk.

jaaa, a szerelem, szeretet- hál istennek olyat sikerult választanom, aki hasonloan gondolkodik, elorébb akar jutni, keressuk a lehetoségeket, haladunk szépen elore.

2015. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!