Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kinek adtok igazat? Igaza...

Ti kinek adtok igazat? Igaza van a szüleimnek? Vagy harcoljak az igazamért?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nem vettek fel egyetemre, mert nem volt elég pontom, ezért kerestem egy OKJ-s képzést, szüleim nyomására. Az eredeti tervem az volt, hogy elmegyek dolgozni és újra leérettségizek, de ha munka nem is lett volna mindenképp le szeretnék érettségizni újból. Most az van, hogy a suli ahova járok egyáltalán nem tetszik, távol áll tőlem, nem szeretem amit csinálok, és ez nekem nagyon nem jó. Boldogtalan vagyok. Ha mondom a szüleimnek, hogy ott akarom hagyni akkor kitör a veszekedés hogy amit elkezdtem azt be is kell fejezni stb..Pedig konkrét elképzeléseim és céljaim vannak. Nem szeretem az egy helyben ácsorgást. Viszont az ő támogatásuk nélkül elég nehezen tudom a céljaim megvalósítani...Kicsit őrlődöm emiatt..szerintetek?

2015. jan. 7. 22:25
 1/10 anonim válasza:
80%
Szia,nem ismerem a szüleid,de szerintem mindenképpen ülj le velük beszélni,gondolj ki magadban egy érveléses megfogalmazást,hogy mi miatt nem jó itt Neked és hogy már megvan a célod.meg fogják szerintem érteni és még támogatni is fognak a lényeg hogy ne emeld fel a hangod,még akkor sem ha ők kiabálnak probálj akkor is ésszerű választ adni,mivel a Te életed a Te kezedben van és bár igaz,hogy eddig a szüleid neveltek innentől már szerintem Te kell eldöntsd merre szeretnél tovább haladni:)
2015. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

mivel tőlük függsz,az ő szabályaik szerint kell élned.

ha már egyedül laknál,azt mondanám,szard le,amit ők mondanak,de így..

ha nem értik meg,hogy ez neked nem jó,akkor hagyd is a francba,majd késöbb,amikor a magad ura lehetsz,beteljesítheted azt,amit akarsz.


nekem is ilyesmi volt és be is fejeztem azt a képzst,amit nem szerettem,aztán elkezdtem dolgozni.

idén jelentkezek csak egyetemre.


N25

2015. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ :) már történt egy pár beszélgetés. Viszont apukám elég hamar felkapja a vizet s onnantól már nem lehet vele normálisan beszélni. Elmondtam az érveimet meg mindent, de egy helyben áll a dolog. Nem tudom mihez kezdjek, ők úgy érzik átvertem őket ezzel, mert hogy az elején nem tiltakoztam az ellen, hogy oda járjak. Ez eddig oké, de közben rájöttem 1-2 dologra. És már céljaim is vannak. A barátaim is nekem adnak igazat..de nyilván nem ők fogják ezt döntően befolyásolni..
2015. jan. 7. 22:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden ember más. Én mindig öntörvényű voltam aminek sokszor megittam a levét. Mára már azért beértem valamennyire. ahogy beszélgettem más emberekkel mindenki azt mondta, hogy az a két év sokat fog majd számítani később, és inkább még most kezdjek bele az egyetembe. Meg most eléggé motivált is vagyok.
2015. jan. 7. 22:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem végezd el az OKJ-t, aztán ha akarod, érettségizz le újra és utána kezdj az egyetembe. (Mellesleg az OKJ mellett nem lehet letenni újra az érettségit?)
2015. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg igazuk van,ha elkezdted fejezd be.Sok gyerek ott hagyná a sulit ha a szülei nem lépnének a nyakára.Mi az,hogy újra érettségizni megbuktál?A te érdeked tanulj.Itt is van egy srác már éve 9-dikes mert soha nem fejezbe semmit pattog ide oda.Jól vágnám nyakon.Már az apjának is tele vele a ..ke.meddig lesz még 9dikes mert neki semmi nem tetszik pár hónap után?Az enyém is ott akarta hagyni 1év után,nem engedtem,Elkezdted befejezed, ha vért izzadsz is.Le érettségizett,most tanulja első szakmáját.Azóta sokszor mondta de jól tetted nem engedted.Aki meg azt mondja card le a szüleid,nos majd ő is lesz szülő,aztán remélem le carják.Mert ha az a gyerek 100éves is a szülőnek nem mindegy mi van vele.Ha a suli nem tetszik,menj át másikba de fejezd be.
2015. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Girgoy ***** válasza:
78%
Szerintem se kellene Vagy csak ez - Vagy csak az megoldást csinálni. Az OKJ-s tanfolyamot elvileg meló mellett is lehet végezni (bár többféle konstrukció van, de nem lehetetlen), tehát ha valaki meg tudja meló mellett is csinálni, akkro nem hsizem, hogy ne tudnál mellette felkészülni egy olyan vizsgára (érettségi), amit már egyszer letettél. Ha 2 éves a tanfolyam, akkor meg max. lesz egy év átfedés a kettő között, ha jövőre felvesznek. De képzeld, vannak emberek, akik egyszerre végeznek 2 szakot az egyetemen. Az egyetem évközben amúgy is rugalmasabban kezelhető, nem muszáj mindenre bejárni, valamelyest variálhatsz, hogy mennyi tárgyat veszel fel, milyen órarendet alakítassz ki, majd fogod látni. Ott a vizsgák az igazán kemény dolgok félévente, de ha ügyes vagy, ki tudod sakkozni azokat is. És az egyetem nem olyan, hogyha megbuksz, akkor az egész véet meg kell simételned, hanem csak az adott vizsgát, gyakorlatilag ahogy sikerül, úgy végzed el az egészet. És mint mondtam, akár 2 egyetemi szakot párhuzamosan is tudnak végezni azok, akik tudják, mint akarnak. Egy OKJ-s képzés pedig mindenképp plussz pont az önéletrajzodban és arra az esetre is, ha álomszakmádban a piaci körülmények között éppen nem tudsz elhelyezkedni. Sok sikert!
2015. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Girgoy ***** válasza:
100%
Bocs az elgépelésekért. :) Egyébként szerintem a szüleid előtt is az lenne az igazán plussz pont, hogy ha elvégeznéd az OKJ-t és mellette készülnél az egyetemre is. Akkor már tuttira nem szekálnának. Hajrá!
2015. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

szerintem soha nem baj ha van egy okj-d ....

mellette érettségiz le újra és a 2 év után mehetsz az egyetemre

hidd el elég sokat számít ha több lábon állsz !


egy diploma pláne ha büfészakos kb annyit ér mint egy sima érettségi


így haladsz is meg ők is megkapják amit akarnak ...

2015. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elkezdted, tényleg fejezd be. Nem olyan egyszerű ám munkát találni, fiatal pályakezdőként sem, szóval hidd el, hogy csak jót akarnak a szüleid.
2015. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!