Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhagytam a szüleim 100....

Elhagytam a szüleim 100. 000Ft-ját, nagyon mérgesek rám, hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
a szüleim elváltak, a gyerektartás havi 100.000ft amit apa fizet anyának. Apukám tegnap mikor hazavitt odaadta nekem, hogy adjam oda anyának. Elfelejtettem mert siettünk egy családi rendezvényre. Ma jutott eszembe, de már nem találtam a kabátzsebemben! Nincs meg, azóta sok helyen megfordultam már, tuti kiesett valahol. Apa először azzal gyanúsított ráadásul, hogy biztos eltettem magamnak.. ez nagyon rosszul esett.. de mindegy, most nagyon haragszanak rám, tudom, hogy ez óriási érték, és hogy rögtön oda kellett volna adnom..de nem szándékosan veszítettem el, és most nagyon rosszul érzem magam. mit tegyek?

2015. jan. 18. 19:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Sokat nem tudsz tenni. Minimalizáld azt az összeget ebbena hónapban, amit rád kell költeni. Ne kérj semmi olyat, ami nem létszükségletű. Pl ne vetess csokikat, chipset, ne kérj zsebpénzt, ne kérj ruhára, bulira, egyéb dolgokra pénzt. Semmire. 1 hónapig téged csak etetni fognak, más kiadás ne legyen rád.
2015. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
64%

100 ezer a gyerektartás egy gyerekre??? vagy többen vagytok tesók?

mondjuk rám egy fillért se fizettek, de ezt egy kicsit soknak tartom, anyunak 80 ezer volt a fizuja, ebből tartotta a lakást és minket ketten, mert apám eltűnt a ködben, és éltünk belőle.

bocs hogy eltértem a tárgytól, csak ez az összeg szemet szúrt.

2015. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

ez az összeg egyáltalán nem elképzelhetetlen

a családomban van olyan apuka, aki a 4 (négy) gyereke után fejenként 100.000 Ft (százezer) fizet

egyszerűen jól keres és megteheti, nem a bíróság kötötte ki az összeget, saját önszántából ad ennyit

2015. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
ketten vagyunk de szerintem most itt nem ez a lényeg...
2015. jan. 18. 19:28
 5/33 A kérdező kommentje:

#1 köszi a tippet

írjatok még, hogy mit mondjak nekik, mit csináljak

annyira rossz...:/

2015. jan. 18. 19:30
 6/33 anonim ***** válasza:
97%

Azt, hogy sajnalod ami tortent, es rosszul erzed magad miatta.

Mar nem lehet ellene semmit se tenni, hiaba kiabalnak veled nem fog visszajonni a penz, igy is rosszul erzed magad a tortentek miatt, ne tetezzek meg jobban. Maskor pedig inkabb nem vallalaz felelosseget ekkora osszegert, a szuleid felnottek kibirjak azt a 2 percet amig koszonjek egymasnak atadjak a penzt es elkoszonnek.

2015. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%

nem tudod jóvá tenni sajna. idővel majd megenyhülnek.

legközelebb figyelj rá.

de valószínűnek tartom hogy el vagy kapatva, és azért nem figyeltél a pénzre.

én is volt hogy ennyivel kellett mászkálnom, de végig arra tudtam gondolni nehogy elhagyjam vagy kiraboljnak. és nem kabátzsebben tartottam amiből kieshet.

szóval igen, a te hibád, de nem tehetsz már semmit

2015. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
14%
Ha ennyire felelótlen vagy akk szenvedjél miatta
2015. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
39%
Hát sajnos ezekből az esetekből mindig tanul az ember, hidd el, szinte mindenkivel megesik ilyen legalább egyszer az élete során. Ez csak pénz, az egészség sokkal fontosabb. Tanultál belőle, nyilván legközelebb már mindig figyelni fogsz ilyesmire. Az én lányom is megcsinálta a nyáron, adtam neki 10e Ft-ot strandra és mire kiszállt a kocsiból, kiesett a kezéből. Még szerencse, hogy 100m után észrevette és visszarohantunk, ott volt a kocsi mellett a földön, már épp egy néni közeledett felé. Aztán egyszer az egész táskáját hagyta a buszon, egyszer meg a mobilját, de ő annyira mázlista, hogy mindig jó emberek találták meg és visszakapta hiánytalanul. Aztán az első keresetét most ősszel ellopták tőle. Gondolom, ezután már óvatosabb lesz és minden újabb eset után még óvatosabb. Szerintem a szüleidnek mondd azt, hogy most egy évig nem kérsz magadnak semmi ruhát és semmi édességet. Ezzel kb. kiegyenlítődne az összeg, aztán pár hónap múlva úgyis megsajnálnak vagy elfelejtik az egészet.
2015. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

Igen, felelőtlen, vagyis inkább feledékeny, ez igaz. Az igazi bűnös viszont az, aki odaadta a gyerek kezébe azt a pénzt, holott mint látjuk, még abban sem biztos, hogy nem "magának" tett el.. Felnőttel is előfordul, hogy elveszít valamit. Nem a gyereken kellene elverni, hogy apukának nem volt kedve bevinni a pénzt, és fel sem hívta a másik szülőt, hogy a gyerektartást beküldte a gyerekkel, ne felejtse el átvenni.

Hogy tehetnéd jóva? Sehogy, az élet megy tovább. Egy darabig fel fogják még emlegetni, de senki nem csinálhatja vissza ezt a dolgot. Bocsánatot kértél, és bűntudatod van, mást nem tehetsz.

2015. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!