Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túltragálják a...

A szüleim túltragálják a helyzetet? Van a bizimben pár négyes de nem akarok elit gimibe menni, mégis leszidtak.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek rajzolni. Igazából ehhez van tehetségem. Ezt a szüleim ia elismerik, támogatnak benne, de nem akarják h felnőttként ezzel foglalkozzak, mert "ha nem te vagy a legjobb, nem fogsz tudni boldogulni."

Elvárják h kitűnő legyek, de hiába tanulok, nem megy. Ők egy jólfizető, tekintélyes foglalkozást szeretnének nekem. Apukám ügyvéd, és a családban sokan orvosok, ügyvédek stb., de a lényeg, hogy szinte mindenki "Dr.". Én viszont nem ezt akarom. Hiába magyarázom el nekik ezt naponta minimum kétszer, meg sem hallgatják az érveimet. De nem csak hosszútávú megoldást szeretnék. Hogyan engeszteljem ki őket a félévi bizonyítványom után? És egyáltalán kinek van igaza?



2015. jan. 20. 00:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Es en is ajanlom az epiteszi palyat, rengeteget kell rajzolni, kreativ, de megis biztosabb megelhetes, mint a muvesz.
2015. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

első körben megkérdezném a korodat és a nemedet...mert ezek fontos tényezők lehetnek...


és igen sok szülő azt akarja, hogy a csemetéje olyan "sikeres" legyen mint ő...csak nem mindenkinek a doktori cím a boldogság netovábbja...mind2 félnek igaza van bizonyos szemszögből...

2015. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: mivel a kérdezö még a középiskola-választás elött áll ("nem akarok elit gimibe menni"), ezért max. 14 éves lehet.

Viszont érettségi nélkül, azaz 8 általánossal még takarítónak sem veszik fel, nemhogy müvészeti pályára.

2015. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egy igazi értelmiségi (adott esetben a szüleid), fel kéne fogja, hogy sajnos emberek vagyunk, a képességeink nem egyenlően oszlanak el.

Ha te ennyire jó rajzos vagy, akkor gondolom a humán tárgyakhoz van tehetséged, és a reál tantárgyakból vagy négyes. (javíts ki ha tévedek)

Nincs olyan ember a világon, aki mindenből egyformán jó, és középiskolában teljesen kitűnőnek lenni egyrészt szinte lehetetlen, másrészt ha sikerül is, a 9.-10.-es bizonyítványod a kutyát nem fog érdekelni továbbtanulásnál, minek utána a 11. év vége számít bele az egyetemi felvételibe, de még ott sem kell kitűnőnek lenni, ha leteszel két emeltet abból, ami tényleg jól megy, akkor simán megvannak a pontjaid.

Az elit gimnáziumok egyébként sok esetben nagyon rossz választások.

Persze, biztos vannak igazán gyerekbarát intézmények is ebben a kategóriában, de tapasztalataim szerint az ilyen helyeken nagyon igyekeznek a gyerekek önbizalmát rombolni, (örülj hogy egyáltalán felvettünk stílusban) és ha valaki már egy kicsit is formabontóbb (azaz kimondja a véleményét, és nem nyalizik feltétlen), azt elég sokszor próbálják kicsinálni.

Amelett, sokkal több a követelmény, és sok olyan dolgot is elvárnak, hogy tudj, ami az érettségin meg sem jelenik, szóval sokszor "sok hűhó semmiért" jellege van.

(Mielőtt valaki nekem ugrik, van tapasztalatom a témában, és ismerek elitgimiből kikerült, illetve elitgimit otthagyott gyerekeket, onnan tudom ezeket)


Másrészt, az igaz, hogy csak rajzolásból nem lehet megélni, de ha neked egyáltalán nem áll a szívedhez közel a jog és a többi, amit rád akarnak erőltetni, akkor tenned kell valamit.

Elősször is, kéne a rajzoláson belül valami perspektíva. Grafikus, tetováló, de ha ennyire jó kapcsolataik vannak a szüleidnek, akkor egy filmes/rajzfilmes szakmában is elhelyezkedhetnél, mint animátor, karaktertervező.

Ezen kéne gondolkodj.

Azt már nem is fejtegetem, hogy mennyire elítélendőnek találom, mikor a szülők a saját szakmájukat, avagy a saját elképzelésüket akarják a gyerekre erőltetni.

2015. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát legyél doktor a rajzolásban! Kompromisszum!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Hajrá!

2015. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem menny ,,elit" gimibe. Ajánlom neked a Városmajori gimit. A volt osztálytársam is oda jár azt mondta, hogy nagyon szeret oda járni. Legalább a gimibe míg leéretségezel lesz időd eldönteni, hogy hogyan tovább.
2015. jan. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Előző vagyok bocs a helyeírásért nagyon este van :D

*menj

2015. jan. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!