Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom nem foglalkozik a...

Párom nem foglalkozik a fiával, de elvárja, hogy én figyeljek oda rá egésznap, a gyerek velem osztja meg minden gondolatát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 éve vagyok a párommal, a fia velünk él. A gyerek mostanában olyanokat csinál, hogy egész éjjel nem jön haza, de úgy, hogy nem is szól, aztán az éjszaka közepén megyek keresni őt, mert akkor már a párom is ideges. Ez sokszor előfordul, amikor ő dolgozik és nincs itthon, engem ugraszt telefonon, hogy oldjam meg a problémát. Már sokadik alkalom, hogy remegő gyomorral, hajnalban szedem össze úgy, hogy annyira részeg, hogy beszélni se tud.

Sokat beszélgetünk és mindig meséli a dolgait, de néha olyan fura dolgokat mond, hogy ő szeretné, ha sose lenne magánál, mert az élet olyan nehéz. Tudom, kamasz, de ezek a kábítószerek iránti gondolatai megrémítenek, a neten is folyamatosan ezt propagálja.

Természetesen nem arról van szó, hogy nem szívesen foglalkozom vele, mert nagyon a szívemhez nőtt és féltem őt, de úgy érzem, a párom teljes mértékig rám hagyja a nevelését, nem mond el neki semmit, hogy ezt vagy azt ne csinálja, nem beszélget el vele, de ha gond van, akkor azt állandó jelleggel most már nekem kell megoldanom, mert ő dolgozik. Beszéltem vele erről és azt mondja, nem tud mit csinálni, nem tud mindig a fia nyakában lógni.

Nem tudom, mit kéne tennem, hogy kéne viselkednem, mennyire szabadna ebbe belefolynom, mennyire kéne ellenkeznem, mert elég nehéz, ha akkor történnek ezek a dolgok, mikor csak mi vagyunk itthon. Ti mit tennétek a helyemben?

30/N


2015. jan. 28. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek. Egy nemtörődöm, lelketlen apja van, aki ráadásul még pofátlan is, mert rád tesz minden terhet a saját gyerekével kapcsolatosan. Nem véletlenül érzi ezt a gyerek. Se az apja, se az anyja nem foglalkozik vele.

Ülj le a pároddal és adj neki ultimátumot.

2015. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!