Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyáron készülök lemenni...

Nyáron készülök lemenni Balatonra, de anya nagyon félt a vezetéstől. Hogyan győzzem meg, hogy nem lesz gond?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első alkalom hogy hosszabb távra indulnék, eddig csak városban vezettem, 5 éve van jogsim, de csak 2 éve van meg az autóm, szóval azóta vagyok csak gyakorlatban. Barátommal mennénk ketten, ő nem tud vezetni. Csak Sopron Balaton távról van szó. Anya mégis teljesen kikészült az ötlettől, hogy ez milyen veszélyes, és hogy akkor 1 héten át aggódni fog amíg haza nem érünk. Busszal, vonattal akar minket elküldeni, már nézegeti a menetrendet, de nem érti meg, hogy úgy nem fogunk menni, mert el lenne rontva az egész élmény.
2015. márc. 12. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom bejön e, nekem így volt anyukámmal.


Tudta mikor indulunk. Amikor megálltunk pihenni rácsörögtem, hogy hol vagyunk és, hogy minden rendben. Majd amikor megérkeztünk akkor is felhívtam. Tudta ő is, hogy nagyjából mikor fogom hívni, így nem izgult annyira.


Nekem az első egy Budapest-Pécs táv volt.


Esetleg addig is menjtek el együtt valahova anyukáddal, akár nagyobb távra is (ha anyagilag belefér a benzinköltség), hogy lássa, hogy biztos a tudásod.


Esetleg megoldás lehet még, hogy veszel pár plusz órát, de ha stabilan és rendszeresen vezetsz, ez felesleges szerintem.

2015. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyukad, vagy valaki a csaladban vezet, akkor megkered oket uljenek be melled, vezzesetek rovid-hosszu tavon, nagyon sokszor juniusig. Ur Isten, nyar meg majd 3 honap, mar ilyenen izgulni. Ugy nez ki, talan tenyleg nem vagy megfelelo vezeto az orszagutra?
2015. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell neki mondani, hogy 1 hétig aggódni fog. Később mi lesz majd? Sehova nem fog elengedni felnőtt emberként?
2015. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy szulonek nem aggodni kell a gyereke vezetese vegett, hanem tanitani, mellette ulni, aldozni plusz orakra.
2015. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező de a kérdést látva azt hittem max 18 éves vagy, akinek úgymond még friss a jogsija, de 2 éve saját autód van... 5 éve jogsid, szóval nem bakfis vagy már. Ha ennyi idő alatt nem törted össze magad nem értem anyukád miért aggódik ennyire. A vezetés mindig is egy "veszélyes játék", mert nem csak tőled függ a biztonság. De őrültek a vonaton is vannak, busszal meg ugyanúgy lehet balesetet szenvedni, ráadásul ott tuti töröd valamid, mert bekapcsolni nem tudod magad.


Ha más nem ültesd be magad mellé, és menjetek pár "kört" ha ennyire nem bízik benned, hogy lássa nem káposztáért vetted a jogsid. Ha meg semmi nem segít, akkor fogjátok magatokat indulás napján, kocsiba ültök és csókolom anyuka, ha odaértünk hívjuk és elmentek. Sokat nem tud ellene tenni, max a kocsid elé ugrik :) Bár azért remélem nincs ennyire kiborulva, mert akkor lehet egy pszichiátert kellene hozzá keresni... :D

2015. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ha a vizsgabiztos(vagy valami hasonló 14 évesen nem volt még szerencsém forgalmi vizsgához) azt mondta, hogy képes vagy biztonságosan vezetni(máskülönben nem kaptál volna jogsit), akkor valószínűleg meg tudod tenni elvégre ő szakember.
2015. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,hogy nem a vezetéstől,hanem az ismeretlen utakon levő forgalmi helyzetektől félt.

Ami nyáron, a Balaton környékén nem is csoda.És semmi köze nem lehet ahhoz,hogy te hogyan vezetsz.

Az se jó,hogy a vezetés csak a te dolgod lesz,és nem tudtok csrélni.Lehet probléma a parkolótalálással is.

Szerintem is sokkal kényelmesebb lenne nem autóval menni,ami neked munka lenne,a barátodnak élvezet.

2015. ápr. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!