Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor most ki az anyukám?

Fruzsina0000000 kérdése:

Akkor most ki az anyukám?

Figyelt kérdés
Anyukámnak nem lehetett gyereke természetes módon, ezért egy másik nőnek a megtermékenyített petesejtét ültették át anyukámba vagy valami hasonló... Anya hordott ki és szült meg. Majd kilenc éves koromban meghalt, apátol meg nem szeretném megkérdezni, Igazábol nem nagyon értem h. van ez, ha valaki el tudná magyarázni jó lenne. És nem kérek olyan választ h. kamu, az ilyenek kíméljenek. Köszi ∩_∩

2015. márc. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Az anyukád az anyukád. Viszont a leírás alapján a génállományod fele egy (valószínűleg) ismeretlen idegen nőtől származik.
2015. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Az az anyukád aki megszűlt téged. Csak mondjuk úgy, hogy segített egy idegen abban, hogy megszülethess.
2015. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Már kérdezted, de úgy tűnik nem sikerült megnyugtató választ adnunk. Az anyukád az, aki kihordott, megszült, és felnevelt. A másik ember csak egy donor. Gondolj bele, ha elmész vért adni, akkor is magadból adsz valamit, de attól még nem lesz semmi közöd a másik emberhez, akinek beadják. A másik ember esetedben nem vért, hanem egyetlen ici-pici sejtet adott, amiből neki volt sok, anyukádnak meg valahogy nem jött össze ez a dolog.


Te kit tekintesz anyukádnak? Korábban írtad, hogy anyukád sajnos meghalt. Jó volt vele a kapcsolatod? Szeretnél megnyugodni, hogy tényleg ő volt az anyukád? Vagy valamiért meg akarod keresni a donort? Vagy miért nem nyugtattak meg a korábbi válaszok?

2015. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Biológiailag az a nő az anyád, akinek a petesejtjéből fejlődtél ki. Lelkileg és kötődésileg viszont az, aki felnevelt. Szóval, szerintem ez már csak azon múlik, hogy te hogyan érzed. Ha az anyukádra gondolsz úgy, mint az anyukádra, akkor ő az anyukád, független a biológiától, mert az érzelmek ilyenkor sokkal jobban számítanak.
2015. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hú, nagyon gyorsan jöttek a válaszoj köszönöm, és 3. válaszoló azért irtam ki ujra a kérdést, mert az elözőnel rosszul fogalmaztam es sokan nekemestek h. kamu stb. igazábol pedig csak tudni akartam h. h. van ez és szerencsére jó volt vele a kapcsolatom. 11/L
2015. márc. 16. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
én megértelek teljes mértékben, pláne azért, mert én hasonló helyzetben vagyok, mint az anyukád és valószínűleg nekem is csak így fog összejönni a baba, mivel nincs peteérésem. Nem jelenthető ki az, hogy semmi közöd nincs a "donorhoz", hiszen az ő petesejtjéből születtél, nélküle nem léteznél, de például az elhunyt anyukád nélkül se. Szerintem kb 30%-ban mondható a donor az anyukádnak, 70%-ban pedig a szülőanyád az anyukád. Egyébként donornak hozzátartozót szoktak javasolni. Valószínűleg a családodból volt valaki.
2015. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az az édesanyád aki a szíve alatt hordott és életet adott neked.

A biológiai anyukád pedig az akitől a génjeid, a tulajdonságaid örökölted. Érdemes vele is felvenni a kapcsolatot, mert többet megtudhatsz önmagadról, a hajlamaidról, ha őt megismered.

2015. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!