Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vigyem le apanak a...

Hogyan vigyem le apanak a ballagasi meghivot?

Figyelt kérdés
Vazolom a helyzetet (ekezet nelkul elnezest erte). Apa meg anya 3 eves koromban elvaltak. Apa anno kiharcolta, hogy lathasson tehat jott ez a ket hetente egy hetvege torveny szerint. Nagyom szerettem mindig is kisgyerrkkent meg naivan istenitettem az en apukamat. De ahogy idosebb lettem ugy lattam meg a hibait, az alkoholizmusat. Kiskoromban meg apanak csak piros volt az arca mostmar tudom, hogy mindig reszeg. Nem rossz reszegen nem agressziv megis taszit. Ha lemegyek nala (nem lakik messze) odaerek, varok a kapu elott 2 ora hosszat hiaba megbeszeljuk, hogy mikorra megyek varni kell, hogy hazaerjen. Ha bemegyek o beszelget kicsit aztan alszik egesz nap majd masnap mindent ujrakerdez kevesebb cinizmussal. Nagyon unatkozok nala nemtudok mit csinalni tanulni sem tudok ha rossz a kozerzetem. Igy par eve elhidegultem tole de probalom fenttartani a viszonyt jarok hozza ugy ahogy de mindig megkapom hogy en leszarom ot. Hogy nem latogatom. Soha nem hiv. Noveremmel nincs joban o mindig hiv magukhoz es ezis baj apanak hogy veluk meg foglalkozom. Soha nem hiv fel soha nem hiv magahoz de ha nem megyek baj. Nekem kell mindent de ha ottvagyok az van amit leirtam. Viszont megfogom hivni az eletben minden jeles alkalomra. Nehez eset. O mindig tokeletes mindenki hulye. Ha valamit nemjol csinal az ember lerombolja az onbizalmat meg ha eloszor is csinalja. Iden voltam nala januarban meg marciusban. Irtam neki facen nem valaszolt megirtam hogy sokat tanulok stb hetvegen kulonoraim lesznek hogy hatha nem fogja mondani hogy ok nelkul leszarom mivel tenyleg rengeteget tanulok erettsegire keszulok. Holnap le kell vinnem a meghivot mert mar tudnia is kell hogy mikor lesz. De kellemetlenul erzem magam felek hogy az lesz hogy nem latogatom stb de azert megis elakarom hivni meg ha nem is jon. Szalagavatomra sem jott el inkabb a kertet muvelte. En nem banom ha nem jon de a tolem telhetot meg akarom tenni.
2015. ápr. 17. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hűha, e a kalappal előtted, leányzó! Más szerintem már rég elküldte volna a fszra, te pedig... gratu érte!


Vidd el és kész, ha ócsárol, stb., engedd el a füled mellett. Nem tudsz mást tenni. :/

2015. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat most erre milyen tanacsot varsz? Vidd el, add oda, aztan ha magyaraz, hog szarod, akkor mond meg neki, hogy ertse meg, hogy tanulnod kell. Ha nem erti meg, akkor az o baja. Minden esetre (ugyan ilyen apam volt) azt tanacsolom, hogy foglalkozz vele, ne sz.rd le semmikepp, mert en is mindig a kifogasokat kerestem, aztan, amikor meghalt, akkor nagyon megbantam, hogy nem torodtem vele tobbet. Azota se tudom tul tenni magam a halaln, pedig mar 7 ev eltelt. Ha visszaforgathatnam az idot, akkor sokkal tobbet latogatnam. Nagyon sajnalom, hogy nem ezt tettem akkor, amikor elt.
2015. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak nehez mert sok regi dolgat tudom es van bennem kis tavolsagtartas. Szeret engem tudom de nehez vele kijonni. Es en vagyok az egyetlen ember akivel veszekszik mert mas inkabb meghunyaszkodik elotte ha leszolja mert olyan szivszoritoan nez kozben. Nem akarom lehajtani a fejem mert utana egy semminek erzem magam. De igazatok van elviszem es kesz. Ha mostsem lesz otthon nem varok a kapuban bedobom a postaladaban most nem fogok keritesen atugralni. Csak kar hogy ilyen. Pedig ha nem inna akkor olyan jo lenne. Olyankor sokkal masabb szivesebben mennek hozza. Ha neha jozan akkor akciofilmezunk kertet muvelunk. Viszont egyre tobbet reszeg sajnos. De senki - ezt meg en sem- nem meri neki szova tenni a piat. Tul buszke.
2015. ápr. 17. 21:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor azt olvasom itt, hogy egy gyerek utálja a külön élő elvált apját, mert nem törődik vele, stb..., akkor mindig megkérdezem tőle, hogy mit tett Ő azért, hogy jóban legyenek? És azt javaslom nekik, hogy tegyék azt, amit te teszel.


De Te előtted meghajlok, és megemelem a kalapom. Sok rosszat olvasok itt, de Te miattad érdemes volt regisztrálnom. Büszke vagyok rád, így ismeretlenül is. :-)


A veszekedés valahol jó. Csak azokkal az emberekkel veszekszünk, akiket szeretünk. Ha valaki közömbös, azzal nem állunk le vitatkozni, hanem egyszerűen le..uk. Vitatkozzál csak vele, és szólj neki mindig vissza. Én nem javaslom, hogy ne törődj vele, sőt! Nem jól viselkedik veled, de te szereted, és tudod, hogy Ő is téged. Mi kell még? Józan pillanatában beszélgess vele, és mond el neki, hogy ne igyon, olyan sokat. Vagy, amikor együtt vagytok, akkor próbáld rávenni az alkohol mentes sörre, vagy valami másra, stb...

Valami oka biztos volt, hogy elkezdett inni. Lehet, hogy anyukád nem éreztette eléggé a szeretetét, vagy elhanyagolta? Majd bánatában elkezdet inni, és elváltak mert, alkoholista lett?

Ha most Te is "elhagyod", akkor elveszik a süllyesztőben, egyedül. Szerintem inkább segíteni kellene neki, hogy leszokjon a piáról. Ha van miért, akkor megteszi, és elfogadja a segítséget. Lehet, hogy nem lesz egyszerű, könnyű, de megéri.

2015. ápr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!