Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek olyan anyukával,...

Mit tennétek olyan anyukával, aki szemet huny a zaklatás felett és a pasiját választja?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve próbálom anyának elmondani, hogy régen amikor velük éltem, molesztált a párja szexuálisan, de mindig azt mondta hogy csak el akarom választani őket, azért mondok ilyet. Máig a pasit védi, engem fiatalon szélnek eresztett a nagyvilágba. Most már felnőtt nő vagyok, és rémes anyummal a kapcsolatom. Ott tartok, hogy hiába szeretem az anyámat, meg kell vele szakítanom minden kapcsolatot. A telefon beszélgetéseikben sosem kérdi hogy vagyok, csak sajnálja a beteg párját, meg saját magát, mert a pasi anyagi csődbe rángatta bele.

Nem lehet segíteni anyámon,már próbáltam mindenhogy, de a kesergésen kívül neki semmi nem kell. Elhatároztam, hogy sosem keresem többet, de tudom nem lenne ehhez szívem hosszútávon.


2015. ápr. 28. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
miért nem jelented fel azt a mocskot? Az ilyen anyát meg tényleg csak hanyagolni érdemes... ha nem teszed, az egész életedet tönkre fogja vágni.
2015. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több mint tíz éve történt. Nemhogy most, régen sem tudtam volna bizonyítani. :(
2015. ápr. 28. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
nekem az is elég lenne,ha rákerülne ez a megnevezés hogy"zaklató" még ha nem is tudnám bizonyítani, hidd el a közvetlen környezete megjegyezné... plusz az ilyen ügy nem évül el.Anyukádat meg hanyagold, az én anyám rögtön hitt volna nekem vagy legalábbis utánajár,a tied viszont csak önmagát szereti
2015. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szakíts meg vele minden kapcsolatot. És azonnal keress fel egy jó pszichológust: ezt fel kell dolgozni és akkor nem lesz lelkiismeret furdalásod sem, amiért anyádat elhagyod hisz valójában ő tagadott meg téged a fószerért... Általában a gyerekek sajnos saját bűnükként élik meg ezt a horrort, amit elkövettek ellenük és nagy bajokat okoz. Pszichológus!!
2015. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
nem arra kell hajtani hogy legyen bizonyítékod, hanem hogy tegyen beismerő vallomást...
2015. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyám nem ilyen durva dolgot követett el,különben nem beszélnék vele,de ő se hitte el amikor nagyon régen megerőszakoltak,lerendezte azzal hogy biztos én voltam a hibás,rendőrségre se mentünk el.A helyedben megszakítanék vele minden kapcsolatot.A múltat meg már nem kell háborgatni ebben az esetben,mert nem bizonyítható,főleg ha ketten vallanak ellened sajnos.
2015. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak néha keressed anyukádat, mondjuk fél évente egyszer telefonon. És mondjad, hogy hívjon ő is, és akkor beszélgettek. Ha nem hív, akkor hagyd, had intézze saját maga a saját ügyeit. Van úgy, amikor csak ez a megoldás.
2015. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, h egy idosebb embert - plane a szuleidet - sajnos nem tudsz megvaltotztatni. Ezt dobta a gep, a rokonaidat nem tudod megvalogatni. Vagy elfogadod olyannak, amilyen es megtanulod kezelni, vagy hanyagolod. Ha szereted, beszelgess vele, legyel a lelki tamasza akkor, ha birod es nem dont depresszioba teged is. Sajnos a nagyanyam es anyam kozott is ilyen a helyzet. Anyukam megtanulta kezelni es elfogadni a szitut. Soha nem beszel komoly dolgokrol a sajat anyjaval, csak az idojarasrol, orvoskrol stb. Szomoru, de nem tudsz mit tenni...

A parjarol meg anno vmi bizonyitekot kellett volna szerezni, aztan feljelenteni...

2015. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Én elfelejteném örökre.

Hogy te mit teszel, az meg a te dolgod.

2015. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy tudod még ezek után szeretni? Nem anya az ilyen. Én simán megcsinálnám, hogy nem keresem többet.
2015. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!