Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt a kislányom, mit...

Felnőtt a kislányom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nevetségesen fog hatni, de az én kislányom, akit folyton édesgettem, óvtam mindentől és megpróbáltam minden esetben megvédelmezni - felnőtt. Betöltötte a 18-at. Egy ideje már eléggé furcsán viselkedik, néha hazugságon kapom, vagy túl sokat lóg együtt az osztálytársaival. Egyre több programja van, szinte sosincs itthon, pedig én megszoktam, hogy ő itthon van, és kész. Azt nem akarom csinálni, hogy egyszerűen nem engedem el sehová, és itthon tartom, mert régebb sajnos ezt csináltam, és csúnya vége lett mindkettőnk számára. Lehet, hogy csak bele kellene törődnöm, hogy kész, felnőtt, de sajnos nagyon-nagyon nehezen megy. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tettetek?

2015. máj. 8. 11:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Fordulj orvoshoz,de komolyan!


Lefogadom egyedülálló anya vagy,akinek az égvilágon semmi más élet értelme nem volt a gyerekén kívül.

2015. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
Írj ki róla kamu kérdéseket gyk-ra, az biztos segít... Ja várj!
2015. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsétlen gyerek, te az a tipikus megfojtós anya lehettél... Nem csoda hát, hogy menekül!
2015. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló! majd ha neked is lesz gyereked, talán másképp állsz a témához. ez nem kamukérdés, segítséget vártam, de eddig csak negatív visszajelzéseket kaptam! :(
2015. máj. 8. 11:49
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem bírom átérezni. Amióta beszélni tud, azt a napot várom, hogy bejelentse, mikor költözik el :D
2015. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Olyan vagy, mint a szüleim, csak ők 18 után sem hagyták abba, és még anyagilag is zsaroltak, te ne kövesd el az ő hibájukat. Te is felnőttél és kirepültél egyszer, ez az élet rendje.
2015. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Képzeld van két gyerekem. A legnagyobb öröm volt amikor a saját lábukra álltak. Egyfajta hab a tortán látni, hogy a nevelésed meghozta gyümölcsét. Jó érzéssel tölt el.

Szóval nagyon remélem, hogy kamu és nincsenek ilyen agyhalott emberek szabadlábon.

2015. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
Fogadd el, és hagyd őt elni! Nem a tulajdonos, és nem magadnak nevelted.
2015. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%

Erich Fromm a Szeretet művészetében azt írta, hogy ez a legnehezebb feladat egy anya életében. Igen, "csak" bele kellene törődnöd! Hát ez volt a cél is voltaképp nem? Hogy felneveled, - ez sikerült! - és most egy önálló felnőtt lett, ami a te munkádat is dicséri! Mint egy virág, amit immár ki lehet ültetni a kertbe! Ahol érheti eső, meg lehet, hogy néhány levelét meg tépi a szél, de mégiscsak ott van a helye, nem? :-)

Én férfi vagyok, de el tudom képzelni, hogy néhány anyának ez olyan érzés, mintha levágnák a lábát.

S veled hogy volt, mikor te 18 lettél? Hogy volt a Te édesanyáddal?

2015. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Még a zongoratanárnő című film jutott eszembe, ott együtt maradt anya-lánya. Hát elég rosszul alakult. Esetleg nézd meg.
2015. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!