Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? (szülők, együttélés, egyetem, minden : D )

Figyelt kérdés

Nos hol is kezdjem... talán a legelején.

18 éves lány vagyok, vidéken lakom. A szüleimnek van egy kis gazdaságuk (báránytenyészet) amit nem rég kezdtek el csinálni, most alakítják ki meg ilyenek.


Mivel most végeztem a középsuliban, választanom kellett fősulit. Szívem szerint nem is nagyon mentem volna sehova, de akkor fenyegettek a szüleim, hogy akkor vagy beiratnak közmunkára vagy minden nap velük kell mennem a földekre dolgozni. Szívesen jelentkeztem volna tanárnak,mert az érdekelt is, de anyám lebeszélt róla, hogy úgysem vennének fel... Így hát állattenyésztő mérnöki szakra jelentkeztem. Csakis azét, mert erre beszéltek rá a szüleim, mert ha ilyen végzettségem lesz, tudom majd támogatni az ő gazdaságukat (pl pályázhatok majd, és a pénzt amit nyerek ők felhasználják). Belementem. Én hülye. Mindig mondták, hogy majd én öröklöm meg úgyis a gazdaságot. De az őket nem is érdekli hogy én nem is akarok ezzel foglalkozni mert vannak más céljaim az életben.


Nos, a másik szál. Van barátom négy hónapja. Tudom ez nem sok idő. Ő Pesti és közel lakik ahhoz az egyetemhez, amire majd járni fogok (ha felvesznek...). 23 éves, van saját lakása és dolgozik is, jól keres. Anyumék és az egész család már ismeri őt, rendes gyereknek tartják. Mi azt tervezzük párommal, hogy szeptembertől természetesen hozzá költözöm majd. Nem is szeretnék kolis lenni, utálom is az embereket. (kérlek ne mondjátok, hogy pedig jót tenne, meg hogy így lemaradok a bulikról stb mert én NEM ILYEN VAGYOK.)


A szüleim viszont a nagyszülőkkel együtt teljesen ellenzik ezt hogy a páromhoz költözzek. Indok: "nem tudnátok megélni". Pedig a párom tényleg jól keres, és mivel nem albérletben lakik, nem is visz el olyan sokat a rezsi. De szerintem a nagyszüleim abból indulnak ki, ami őket veszi körül. Pl 10.000 forint vízszámla, 20.000 villanyszámla, nekünk 50.000 kocsihitel stb... De páromnak összesen havi 40.000 a rezsi, telefonszálával együtt. Több, mint havi 100.000 marad meg neki.


De ezt nem értik meg! És ezzel idegesít mindenki (főleg nagymamám a felbujtó) hogy ha a páromhoz költözök és nem koliba, akkor semmivel sem fognak támogatni majd a szüleim. Fizessen mindent a párom. Ez szerintem éktelen nagy hülyeség. A koli kb 20.000 ft lenne egy hónapban... akkor adják oda nekem azt a pénzt ha amúgyis rászánnák. Ha meg a páromhoz költözök, akkor nem is kell fizetnek lakbért. Így megspórolunk egy csomó pénzt.


Mit tennétek ti ebben a helyzetben? Párom szerint a szüleim és a nagyszüleim csak irányítani akarnak és nem fogják föl hogy felnőttem és már nem azt csinálom, amit ők mondanak, nekem is vannak saját terveim és életcélom. És szerinte a szüleim csak ki akarnak használni ( lásd, ha nyerek majd a pályázaton, adjam nekik a pénzt).


Plusz ma hallottam, hogy a család egyik barátjával beszélgetett apa, erről az ügyről, és mondta neki, hogy "kollégiumba tudjuk kontrollálni". Magyarul irányítani akarnak csak.


Vélemények?


2015. máj. 24. 13:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyelöre csak azaz egy dolog derült ki, hogy nem vagy képes önállóan gondolkodni, hanem mindig valaki meg kel,hogy mondja, mit csinálj.


Olyan egyetemre menni, ami nem érdekel, értelmetlen dolog.


A barátodhoz költözni megint nem okos, mert egyrészt töle függsz attól kezdve, azaz ö fogja megmondani, hogy mit csinálj, másrészt az ö jövedelméböl ketten nem fogtok megélni.


Ugyanis az, hogy neki most EGYEDÜL mennyi a rezsi, az nem sokat mond a jövöre nézve, de ha ketten vagytok, akkor kb a duplájával lehet számolni.


Havi 100ezer Ft-ból ketten nem fogtok tudni kijönni.


Az viszont érthetö a szüleid részéröl, hogy ha odaköltözöl a barátodhoz, akkor nem támogatnak tovább, mert nem tartják jó ötletnek.


A helyedben elköltöznék, elmennék dolgozni, és emellett esetleg - egy év múlva - elkezdenék olyasmit tanulni, amihet kedvem van.

2015. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Vagy csinálod, ahogy a szüleid elvárják, vagy merd felvállalni, hogy nincs havi 20 ezer tőlük. El kellene döntened, akarsz-e függeni a szüleidtől, vagy valóban a saját lábadra állnál. Mivel a szüleid feltételeket szabnak, természetesen a saját lábra állás nem fog úgy menni, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.
2015. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%

Azt gondolom,hogy nem elvárható senkitől,hogy eltartson,miután nagykorú vagy.Ha a barátodhoz költözöl ,de iskolába jársz,akkor neki kell rólad gondoskodni.Az ő jövedelméből fogtok élni.Ez még egy hosszabb kapcsolatban sem egyszerű,pláne a te korodban.Ha ezt józanul végig gondolod és agyilag felnőtt vagy és nem csak nagykorü,akkor beláthatod.


Nézd!A szûleid megpróbálnak a lábukon megállni,miközben diplomát készülnek a kezedbe adni.Persze,hogy szeretnék,ha a munkájuk gyümölcsét te vidd tovább,még akkor is,ha ez jelenleg nem belátható.

Küzdeni a munkaerőpiacon egy jól fizető állásért,vagy a sajátban dolgozni.....?

Miután mindkettőben volt részem,össze tudom hasonlítani.

Ha neked jobb küzdeni,akkor csináld!A te életed és a felelősséged!


A kolesz mellett az szól többek közt szerintem,hogy ha a párkapcsolatotok zátonyra futna,akkor Pest közepén nem kerülsz méltatlan helyzetbe.Ez persze csak egy érv.Van még sok más is.

Egy párkapcsolatban 4 hónap az semmi.A ti korotokban meg olyan,mint egy szalmaláng.Ne legyen igazam!

Sajnos ezt látom magam körül.18 éves fiam van.

Nagykorú vagy a döntés és a felelősség is a tied.

2015. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%
A szüleid részéről jogos,hogy nem támogatnak,ha elköltözöl.Mert minek is?Az első válaszoló jól írta,ha már azt sem tudtad magadtól eldönteni,hogy merre tanulj tovább,hagytad magad befolyásolni,akkor szerintem még eléggé életképtelen vagy.Mit hiszel,hogy a pasid eltart,mert marad még neki 100 ezer?Ha ennyire önálló akarsz lenni,bizonyítani,hogy felnöttél,akkor keress munkát.Pesten leszel,nem lesz nehéz.Egyetem,főiskola mellett rengetegen dolgoznak.Sok sikert!
2015. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
45%

Azt azért némileg szemétségnek érzem, hogyha egy szülő az anyagi támogatást zsarolásként használja. Rokonságban is volt ilyen, hogy rákényszerítették egy pályára a lányukat, mert "ők azt akarták", aztán most teljesen mást dolgozik.


A baráthoz költözés tényleg necces olyan szempontból, hogy ha nem jól alakul a kapcsolat, akkor nincs hova menni. Viszont suli mellett simán lehet vállalni korrepetálást, diákmunkát, abból valamennyit tudsz adni a rezsibe is, meg kajára, ilyesmire.

2015. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
62%

Isten hozott a felnőttek világában

Senki nem fog melléd állni,kivéve a családod.Leginkább a szüleid.

2015. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
19%
Nem kéne azt tenned,amit a szüleid rád erőltetnek!Legyen önálló véleményed,céljaid.Én simán elhúznék a páromhoz (ha lenne),nem hagynám,h a szüleim ilyen szinten parancsolgassanak és beleszóljanak az életembe!
2015. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
64%
Ha felvesznek, akkor se kezdeném el az egyetemet, hanem odaköltöznék a barátomhoz és keresnék állást. Jövőre pedig beadnám a jelentkezésem egy olyan szakra, ami valóban érdekel. Mert annak, hogy elpocsékolod az éveid egy szakon, amivel nem akarsz foglalkozni, semmi értelme.
2015. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%
4 hónapja van a párod!!! Képes vagy inkább rá hallgatni, mint a családodra? Költöznél a nyakára, hogy ő tartson el? 4 hónap alatt meg sem lehet ismerni senkit.
2015. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

Én #8-assal abban egyetértek, hogy az egyetemet teljesen felesleges elkezdened. Ha nem érdekel a szak, akkor nem fogod tudni elvégezni, csak éveket vesztegetsz el az életedből.


Tanárnak simán felvettek volna, lényegében mindenkit felvesznek aki oda jelentkezik, mert olyan kevesen mennek. Ahhoz igazítják a pontszámot, akinek a legkevesebb van. Ettől függetlenül ha utálod az embereket, akkor nem hiszem, hogy ez lenne a legjobb irány számodra.


Egy dologban nem értek egyet a többi válaszolóval. Szerintem odaköltözhetnél a párodhoz és kereshetnél valami munkát, vagy tanulhatnál olyan dolgot ami érdekel. Az a legjobb, ha minél hamarabb kiderül, hogy jól kijöttök egymással, vagy sem, hogy ne menjenek bele fölöslegesen éveid egy működésképtelen kapcsolatba. Ennek felderítésére pedig az összeköltözés a legjobb módszer. A szüleiden azonban ne követeld a kolidra szánt pénzt, hidd el, hamar bele fognak törődni abba is, ha a párodhoz költözöl. Attól még a lányuk maradsz.

2015. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!