Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire megy ki ez az egész? Mit...

Mire megy ki ez az egész? Mit akarnak a szüleim elérni?

Figyelt kérdés

Korábban tettem ki egy kérdést a saját helyzetemről, akinek van türelme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__68888..


összefoglalva: 7-en lakunk egy 3 szobás házban vidéken, a szüleim, a testvérem a párjával és a gyerekükkel, illetve mi a párommal. Elég tarthatatlan így a helyzet, szinte már úgy élünk, mint valami kisebbségiek, az embernek nincs magánélete, nincs intim szférája, engem ez kicsinál már idegileg. A párommal a munkánk is borzasztó, külföldön végzünk aljamunkát diplomával, napi 100 km-t autózunk, sokszor éjszaka, többször összetörtük már az autót vad miatt stb.

A testvéremék házat újítanának, de nincs pénzük, mert a kettőjük nem kis jövedelmét is mind elszórják, anyám pedig nem ad nekik. Anyám és a testvérem nem csak emiatt, de a gyerek dolgain is folyton veszekednek, mindennaposak a kiabálások. Egy szobában tengődnek hárman a gyerekkel, plusz kutyával, de a szüleimet ez nem zavarja. Olyanokat mondanak a testvéreméknek, hogy bármiben fogadnának, hogy tőlük fog a gyerek majd óvodába menni meg ilyenek. nem érdekli őket, ha a testvéremék éjszaka üvöltöznek egymással, ha nem tudunk aludni, miközben másnap dolgozik mindenki, nem érdekli őket, hogy élősködnek rajtuk, eltartják őket (ők a kb. fél milliós jövedelmüket elszórják étteremre, márkás babaholmikra, kocsikázásra, miközben pelenkát is anyám vesz a gyereknek, ahogy a testvérem párjának itthoni kiadásait is fedezi). Anyám kért tőlük pénzt a rezsibe, de nem adnak neki. Apám mégis azt mondja, neki így minden megfelel, nem érti, nekem mi a problémám, és hogy soha nem fogja elküldeni a testvéreméket. Ingyen élnek itt, anyám főz, takarít rájuk velem karöltve, folyamatos veszekedések mennek nappal és éjszaka, a kutyájuk éjjel-nappal ugat, a gyerek sír, mégis jó nekik így. Mikor arról beszélek, hogy a párommal jobb munkát keresünk a szakmánkban, mert már nem bírjuk ezt a helyzetet, akkor csak kerekedik a szemük, hogy mi a problémám, hisz szerintük ennél nem is lehetne jobb az életem, mert jól keresek és biztos fedél van a fejem felett. Vajon mi az oka az egésznek, miért gondolkodnak így?

Én megkaptam a nagyszülői örökség egy kisebb részét, pár millió forintot. A testvéremnek ugyanezt nem adják oda, azt mondják, maradjanak csak itt, mert a testvérem meg a párja úgyis szétmennek előbb-utóbb (2-3 éve erre vár, mindhiába) és akkor a testvérem vissza fog jönni hozzájuk a gyerekkel. Normális gondolkodás ez? Arra ösztönözni a huszonéves gyerekeket meg a párjaikat, hogy jó így, éljünk csak így egy 3 szobás házban lassan 18-an, mint a cigányok, de nem baj, majd egy nagy boldog család leszünk így? Miért jó nekik, hogy lassan már időpontot kell foglalni a wc-hez vagy a mosógéphez? És mi lesz, ha nagyobb lesz a gyerek? Ugye, hogy minél előbb lépni kell innen, mert ez egy beteg család?


2015. máj. 28. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt tőlük kérdezd meg.


Csak arra tudok tippelni, hogy nem látják se benned, se a tesódban az önálló élet és az önálló döntések meghozatalának képességét. Van is benne némi igazuk. Az, hogy ez mitől, hogyan alakult ki, az más kérdés, valószínűleg van egy nagyon domináns egyed a családban (anyukádra tippelnék), aki mindig, mindent elintézett, ahhoz viszont nem volt türelme, hogy hagyjon benneteket szárnyat próbálgatni.

2015. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

De ha ennyire nem érzed jól magad otthon, miért nem mozdultok?

Szerintem sokan vagytok egy 3 szobás lakásra, lehet így élni, de ha te és a párod is dolgozok, akkor miért nem próbáljátok meg külön? Értem én, a szüleid nem ezt akarják - de mindig be fogsz feküdni annak, hogy ők mit akarnak?

Szedd már össze magadat, a pároddal mindketten dolgoztok, tehát egy albérletet csak fent tudtok tartani ketten. Ha csak egy garzont is, az is jobb ennél, ami most van.

Vedd már észre: felnőtt vagy, te döntesz a dolgaidról. Nem a szüleid.

2015. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

felnött vagy és dolgozol innen már minden töled függ

de te nem lépsz csak rinyálsz és mutogatsz a szüleidre mint a kis tinik

2015. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Gondolom nem tudják elfogadni hogy felnőttetek és külön életet akartok kezdeni. Nekik még mindig az a kisbaba vagy akit hazavittek a kórházból
2015. máj. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A "súlyos lelki terhet" nem a szüleid róják rád (elég érdekes elképzelni, hogy otthon ülnek, és azon járatják a fejüket, hogy ma éppen milyen súlyos leli terhet rójak a kölökre) azt saját magad intézed - saját magadnak. Tényleg azért nem költöztetek el eddig (milliós örökséggel...) mert akkor szomorúak lesznek? Mikor elköltöztem otthonról, együtt bőgtem anyámmal, mert a pici lánya vagyok, mégsem mondtam azt, hogy jaj bocs, inkább maradok még pár évet, mert ez olyan rossz érzés. A saját teszetoszaságod miatt felgyűlt feszültséget pedig nem úgy kéne levezetni, hogy másokat kérdezgetsz arról, hogy ugye milyen hülyék a TÖBBIEK?! NEKED miért jó még mindig, hogy nem férsz oda a wc-hez, meg a mosógéphez? Most tulajdonképpen a szüleid nem akarnak elengedni, vagy te nem tudod elképzelni az életed anyukád nélkül? Az se baj, csak akkor ne rájuk kenjed az egészet.

Amúgy igen, minél előbb le kell lépni onnan, csak tenni is kéne érte.

2015. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon hosszú a történet főleg hogy van egy előzmény belinkelve.Nehéz tanácsot adni ! Tudod amit én vagy más ember ír az csak egy gondolat.Felnőtt ember vagy 18-éves korod óta.A belső hangra figyelj !
2015. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett? Elköltöztetek?
2015. okt. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!