Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet hogy én undorodok...

Hogy lehet hogy én undorodok az alkoholtól tesvérem meg lassan alkoholistává vállik?

Figyelt kérdés
apánk alkoholista így én lattam a rossz oldalát az alkoholnak ezért nem iszom testvérem pedig minden hétvégén sárga földig issza magát 16 éves és lány a testvérem én pedig 18 fiú

2015. jún. 3. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mert még csak 16 éves, és mindent kipróbál.. Majd rájön, hogy nem jó, ezért még nehogy alkoholistának kiáltsd ki! Különben a hajlam örökölhető. Én apum is szerette az alkoholt, 16-20 éves koromban ittam is mint a kefekötő, de csak buliból, amúgy tudtam, hogy semmi értelme, feszültségoldásra nem jó. Tesóm pedig megvetette tizenévesen a piát, és alkesz lett 30 évesen. Ennyi!
2015. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy hatott rátok a tapasztalat. Az is lehet, hogy őt az alkoholista apátok nem viselte meg olyan szinten, hogy undorodjon az alkoholtól, és teljesen függetlenül kezeli a saját bulizását. Mindenesetre nagyon kell vigyázni a testvéred esetén, mert könnyedén válhat számára az alkohol meneküléssé, problémamegoldássá, mert ezt látta az édesapjától is.
2015. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Én is ugyanebben a cipőben járok, apám alkoholista, de 18-19 évesen én is minden hétvégén csont részegre ittam magam, mert buliztam. Majd elmúlik:D
2015. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

16 évesen még oké...valamilyen szinten. Persze nem kéne, de az emberek nagy többsége tinikorban éli ki magát. Általában 20-24 éves korra lehiggadnak és kinőnek ezekből. Majd ha ezek után is alkoholizál, akkor kezdj el aggódni. Inkább most igyon, mint később.

Én nem szeretem az alkoholt. Különösebben soha nem is szerettem. De mégis, fősuli első 2 évében heti egyszer elmentünk a discoba és berúgtunk. Kibuliztam magam. Ma olyan szinten nem iszok alkoholt, hogy évente kábé 1-2 alkalommal iszok, de úgy, hogy "na, ugyan, kostold már meg ezt az italt, csak az ünneplés kedvéért koccintsunk"

Apukám apukája alkoholista volt és nagy dohányos. Apu nagyon megutálta ezeket a dolgokat és nem is próbálta ki a cigit soha, alkoholt is alig iszik-habár többet mint én, néha ha összejön a haverokkal, akkor isznak egy-két sört, koccintanak valamivel, de ennyi. Az alkoholhoz körülbelül mind a 3 testvérem így viszonyul. Viszont a cigi más kérdés. Mindannyian úgy voltunk 14-16 éves korunkig a cigivel, hogy fúj. De 2 testvérem mégis rászokott. Én az életbe ki nem próbáltam, értelmetlenségnek tartom. A 3. testvérem kipróbálta, azt mondta, nem nagy kaland, néha, mikor bulizott, elszívott egy szálat. De ő is már mondhatom, hogy 20 évesen kinőtt a bulizgatásokból. Ő is kiitta magát:D

2015. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

volt egy oszt társam, aki az anyja akloholistasága miatt 19 éves koráig nem ivott alkoholt, aztán vmi bánata lett talán szerelmi és elkezdett vedelni... nagyon durván

szal vigyázz magadra!

2015. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!