Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülő tud rendesen...

Alkoholista szülő tud rendesen törődni és felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
16 éves lány gyerekről van szó

2015. jún. 6. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
nem, nem tud tapasztalatból mondom.Persze fel tudja nevelni ha nem olyan szinten alkoholista tud ugyanis dolgozni és megkeresni ezzel mindazt az anyagi dolgot amire a gyereknek szüksége van, de alkoholizmusával olyan lelki sérülést okoz neki, mely akár maradandó is lehet. és itt nem mindegy hogy alkohol hatása alatt kedves az illető vagy agresszív
2015. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám alkoholista.

És köszönöm szépen, jól vagyok, nagyon sokat törődik velem, mindent megad, mindenem megvan.Jól élünk.Teljesen jó átlagos apám van, azon kívül, hogy esténént berug.


Szóval szerintem lehet, valószínű, hogy emberfüggő.

2015. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha anya, akkor biztos nem. Tapasztalat...
2015. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%-osan nem tud, ráadásul a szülői minta rossz hatású a gyerek lelki fejlődésére. De persze nagyon sokan így nevelődnek fel.
2015. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem. Persze ez személyiségtől és hozzáállástól is függ, nem lehet mindent az alkoholra fogni. De az én apám full alkoholista és soha életében nem volt megbízható. Kicsi koromban ha rábíztak, akkor otthagyott szó nélkül, de volt, hogy rajtam töltötte ki a dühét...szóval én nem bíznék alkoholistára gyereket. Az meg hogy esténként berúg nekem egy rémálom, mert nálunk az azt jeelentette, hogy szétveri a házat, vagy minket. Szóval a válaszom: nem, sőt, az ilyentől tiltani kéne a gyerekeket és nem kéne családot se alapítania.
2015. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Költőnő? ***** válasza:
nem tud. Még ha akar, akkor sem. Nem ez az egészséges, úh a gyermek mképp sérül vmilyen szinten, mégha ő maga nem is tud róla.
2015. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a függőségben szenvedő ember beteg, akkor is, ha nem szenved a függőségében, hanem élvezi. Igen, van olyan alkoholista ember, aki alkoholizmusa ellenére értékes személy, és tud értékeket átadni, sőt , szeretni. De ez ritka kivétel, és többnyire olyan ember, akinek kiemelkedően magas vagy az intellligenciája, vagy az emocionális készsége, és valamiféle baleset, tévedés miatt lett alkesz. Alapvetően az alkoholisták 99%-a képes utódot nevelni: maga helyett, miután elviszi a májzsugor, legyen a világon másik semmirekellő, munkakerülő, dologtalan, züllött senkifajzat.

Az alkohol NEM VÁLTOZTATJA MEG az embert, éppen ellenkezőleg, a kérgi gátlások csökkentésével kihozza valódi személyiségét. Az agresszív ember, ha iszik, még agresszívabb lesz, a vidám még vidámabb, a jószívű még jószívűbb. Itt megjegyzi az egyik hozzászóló: aző jával nincs baj, csak minden este berúg. Mondom erre: még. Ezt csinálja pár évig, és utána roncs lesz, remek ember, hátha lehet utána örökölni valamit, ezenkívül kiváló elrettentő példának.

Ismerek olyan családokat, ahol minden második generáció alkoholista. Genetikailag függőségre hajlamosak, de értelmesek, ezért a fiú látja az apja prosztóságát, ezért megrögzött alkoholgyűlölő lesz. Az ő fia előtt nincs elrettentő példa, de van hajlam, ezért az unoka ugyanolyan semmirekellő piássá válik, mint nagypapi.

AZ alkoholista szülő, tömören, ennyire alkalmas. Elrettentő példának. Többre nem.

2015. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, tökèletes válasz!
2020. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!