Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy a szüleink ilyen nagy különbséget tesznek anyagi dolgokban köztem és tesóm között?

Figyelt kérdés

Tesóm ahogy meglett a jogsija kapott egy 8-9 milliós vadi új Isuzu D-Maxot. Azt mondja apa azért mert neki az kell mert az munkaeszköz is. Okés ezt értem én, de azért tesóm se csak munkára használja. Meg nekem nem is kellene 8-9 milliós autó elég lenne egy tized annyiba kerülő is. Anya kocsiját használhatom, de ha kell neki akkor ugye nem. Szóval mégsem olyan mintha a sajátom lenne. Nem értem miért nem kaphatok én is egy pár száz ezres kocsit legalább.

Aztán szüleim mezőgazdasággal foglalkoznak ahogy tesóm felnőtt tök egyértelmű volt hogy ő is ebben fog dolgozni. Aztán kap egy csomó fizetést érte. Nekem meg lányként ott nem jut munka. Anya a papírmunkát megcsinálja a többit meg apa, tesóm meg az a néhány alkalmazott aztán ennyi. Én nem tudok a családi vállalkozásban, hogy pénzt keresni. Tesóm meg egy valag pénzt keres vele. Oké sokat dolgozik ezt nem vitatom, de én is dolgoznék szívesen sokat náluk ha lenne mit.

Meg tesóm így a családi vállalkozás mellet elkezdte a saját kis üzletét is. Marhákat vásárol fel a környéken aztán adja el őket külföldre. Több millió forintot kért kölcsön apától és élből kapott is rá. Engem meg a vendéglátós érdekel, van is hozzá végzettségem aztán volt itt egy kiadó kis kávézó azt szerettem volna kivenni és csinálni. Én is kértem kölcsön pénzt. 1 milliót, de nem kaptam mert apa szerint az nem jó üzlet. Úgyhogy egy másik kávézóban dolgozhatok 90-100 ezerért alkalmazottként.

Én nem sajnálok tesómtól semmit, csak szeretnék én is hasonló lehetőséget. Csak nem kapok, azért mert én lány vagyok ő meg fiú. Szüleim szerint ez a helyzet így rendben van. Szerintem meg nem:)


Ti hogy látjátok?


2015. jún. 21. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Ebben szerintem benne van a régi hülye felfogás, miszerint a fiú a kb "szent", O lesz az örökös, stb...


Es lehet, hogy mivel O marhakkal foglalkozik, picit kapcsolódik a családi vállalkozáshoz ezert kapott ra pénzt vagyis én csak erre tudok gondolni :/


Hány évesek vagytok?


Kitartást ;)

2015. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én 20 vagyok, tesóm meg 22. Hát ja ő ilyen szent gyerek:) De ezt még valahol meg is értem. Tényleg ő tudja tovább vinni a családi vállalkozást ha egyszer oda kerül a sor, én nem. Ez tiszta sor. Csak azért akkor is olyan rossz érzés azért, hogy neki úgymond minden jár.

Kicsi korunkban nem is volt ez olyan feltűnő. Megkaptunk mindketten mindent. Persze mikor kicsik voltunk tesóm akkor is tudod mit segíteni apának, aztán azért kapott zsebpénzt. Én meg már ugye akkor is hoppon maradtam:) De mindegy. Inkább csak mióta felnőttek vagyunk azóta vannak ilyen élesebb különbségek:(

2015. jún. 21. 10:57
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ez van a dolog mögött, sokkal inkább azt látom, hogy apád bízik a tesódban, mert olyan üzletágban dolgozik sokat és sikeresen, amit ő is ismer, a vendéglátós bizniszben viszont nem jártas. Bizonyítanod kell neki, vagy tanácsot kérni tőle, szerintem, ha azzal állsz elé, hogy van egy elképzelésed (de tényleg legyen, és légy képes számokkal, üzleti tervvel korrekten levezetni), szóljon hozzá, ő hogy látja, adjon tanácsot, lehet, hogy magától felajánlja a pénzt.

A durci, a sértődés nem bizalmat kelt, hanem az éretlenség látszatát - ezt jó tanácsként írom, nem savazásként.

2015. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
Biztos azt akarják,hogy TE menny férhez :D
2015. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Tesód nem járna közben apukátoknál az érdekedben?
2015. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Kérj kölcsön a tesódtól?hmmm? Csak egy ötlet.
2015. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Mert apukád gyűjt a hozományodra. Nem olcsó a kelengye!
2015. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Arra gondolok, hogy téged valószínűleg taníttatni akartak, azt szerették volna, hogy egyetemre menj, és most csalódottak, mert te nem váltottad be az elképzeléseiket. Amíg bátyád azt teszi, amit szerettek volna, te pedig a fekete bárány lettél. Jól gondolom?
2015. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak itt én vagyok az idősebb (én 27N, öcsém 20).

Öcsém már akkor kapott egy autót, amikor még meg sem volt a jogsija. Nekem akkor már megvolt egy éve a jogsim, de én nem kaptam autót azóta se. Az övét most épp lecseréli apánk egy jobbra. Öcsém kapott egy házrészt (leválasztották az övékből, külön bejárata van, de tulajdonképen egy épület). Én évekig laktam albérletben, most a párom lakásában lakok, így itt nincs bérleti díj, de ugye... bármi történhet.

Kérdeztem apámat, hogy szerinte ez így rendben van-e, mert engem nagyon bánt, olyan válaszokat kaptam, hogy "te már elköltöztél, oldd meg magad", meg "majd ha egyszer férjhez mész, adok pénzt az esküvőre".

Hát ez van, mi így jártunk. Szerintem baromira igazságtalan, anno rengeteget sírtam emiatt, de ez nekik nem fáj, csak nekem, úgyhogy megpróbálok nem gondolni rá. És minél kevesebbet menni a szüleimhez, hogy ne is lássam, az öcsémnek mi minden jutott.

27N

2015. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
46%

Szerintem azért a mellet, hogy elég nagy pénzekről beszélünk

apukátok tényleg engedékenyebb a tesódnak. Azt mondod 20 éves vagy, nem is csoda, hogy nem kapsz kocsit még. Egyébként én azt is el tudom képzelni, hogy:

Mivel apukád mezőgazdaságban dolgozik lehet átvette az "aki nemdolgozik ne is egyék" szokást. És ugye mivel neked nem hagynak munkát, te ott nem dolgozol. A kávézó pedig nem számít neki mivel ő ezt a mezőgazdaságot családi vállalkozásnak tekinti.

De ez ugye csak egy gondolatmenet.

Ami pedig a kiadó kávézót illeti, szerintem apukád azt akarja, hogy velük dolgozz valamilyen formában, csak talán még ő sem tudja, hogy hogyan.Ez megint csak egy gondolat. Próbáljátok megbeszélni kérdezz rá apukádnál . Próbálkozzatok leülni egy asztalhoz és beszéljétek ezt meg. Szerintem.

2015. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!