Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkó voltam, vagy ez így...

Bunkó voltam, vagy ez így igazságos volt?

Figyelt kérdés

Napokkal, hetekkel ezelőtt felkapott téma volt a nyilvános szoptatás. Anyós és sógornőm mellette én ellene. Először is a neveltetésem és szemérmességem miatt, másodsorban a babám miatt. Az én lányom éves után általában elalszik, nyugodtan az ágyában alhat és NEKEM ez fontos (másnak nem, nem vagyunk egyformák ).

A lényeg, hogy tegnap átjöttek és jó sokan voltunk barátok, férjem kollégái, családtagok, rokonok ugy 30an lehettünk (fèrjem szulinapja volt).

Megkerdezte hol etetheti meg a kicsit én meg a főtere mutattam, hogy ülj oda nyugodtan. Csodálkozott, és kérdőn nézett.

Azt mondta még pár napja, hogy ő nem szégyelli és bárhol szoptat


2015. jún. 26. 13:34
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%
AZért a lakásban csak lett volna egy zug, ahol szoptathat és sem mennék máshová csak mert a házigazdát zavarja. Az ő dolga ha 30 ember előtt nem zavarja, ha már meghívtad ez olyan, mintha azt mondanád, menjen le a közeli Mcdonaldsba Wc-re ne a Te lakásodba. Elég udvariatlan volt.
2015. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
83%

Igen, bunkó.


Azt az apró részletet nem fogtad fel, hogy a nyilvános szoptatás nem azt jelenti, hogy egy anya nyilvánosan szeret szoptatni és az exhibicionizmusa hajtja arra, hogy mások előtt etesse a gyerekét. Nem erre izgul, hanem ha nincs kellemesebb opció (és a büdös wc nem az), akkor nyilvánosan is etet.

2015. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
81%

Mi az a "főtere"? Ne haragudj, de tényleg nem értem így melyik helységet ajánlottad fel neki.


Egyébként bunkóság volt akkor is, ha ismered a nézeteit, nyilvános helyet felajánlani. Illett volna azt mondani, hogy valamelyik szobában.

2015. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
82%
Hova mutattál, mi az a főtere?
2015. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
79%
Igen, bunkó vagy. Ez tény. Ha te kérdezted volna meg, és valaki a padlásra mutat, ahol ablak sincs, mit reagáltál volna?
2015. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
79%
Igen, jó nagy tahó voltál, de nincs mitől tartanod, ti vagytok többen.
2015. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
82%
Hú de kemény vagy! Nagyon bátor dolog beszólni 30 ember előtt egy szoptató anyukának! Jó nagy lánynak érezhetted magad tőle! Az, hogy mennyire szánalmas vagy és saját magad aláztad meg egy tömeg előtt, gondolom le sem esett.
2015. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom második válaszolóhoz. Én is szemérmes vagyok, de kerültem olyan helyzetbe, hogy vonaton szoptattam. A férjem úgy ült mellém, hogy amennyire lehet, takarjon, ráborítottam a vállamra a kabátomat. Nyilván nem fogok a szűk, büdös WC-be kimenni, akit még így is zavar a dolog, jogában áll máshová ülni vagy elfordítani a fejét.
2015. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tapintatlan voltál, de a te dolgod, hogy mennyire fontos neked, hogy jó viszonyban legyél a sógornőddel.


Feltételezem, hogy aki szerinte elfogadható a nyilvános szoptatás, és kiáll mellette, az úgy érti, hogy olyan helyzetekben, amikor nincs lehetőség másoktól teljesen félrevonulni, nyugodtabb körülmények között szoptatni.


Ez a ti otthonokra feltehetően nem igaz.


De a lényeg az, hogy a te döntésed, hogy az egód fontosabb, hogy bebizonyítsd, hogy neked van igazad és nem a másiknak, vagy hogy milyen a viszonyod másokkal. Úgy általában véve is keresheted a konfrontációt másokkal, azt hogy mi az, amiben nem értetek egyet, akár megpróbálhatod beleverni az orrukat abba, ha nem következetesek a saját elveikhez vagy nézeteikhez, vagy keresheted velük a harmóniát.

2015. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként ha a sógornőd csinos, a parasztságodra válaszul lehet, hogy megcsináltam volna, hogy látványosan, ott a szobában kezdek el szoptatni. Aztán mosolygok, ahogy nézem, hogy a férjednek kocsányon lóg a szeme.
2015. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!