Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős! Szerintetek befogadnak...

Sürgős! Szerintetek befogadnak engem egy intézetbe/gyermekotthonba ezekkel az indokokkal?

Figyelt kérdés

Belinkelem egy előző kérdésemet, hogy megértsétek miért szeretnék elmenni itthonról: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Erre az előző kérdésemre már kaptam sok hasznos választ, aminek rettenetesen hálás vagyok, és most nem is azt szeretném, hogy arra válaszoljatok, hanem a mostanira:

Hol van Budapesten gyermek intézet, és szerintetek ha ezt elmondom nekik befobefoganának? Örülnék ha eltudnék menni itthonról már most, ennél csak jobb lehet ott. Előre is köszi.



2015. júl. 18. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ez nem így működik, hogy te bejelentkezel és felvesznek...

Viszont minden településen létezik gyermekvédelmi jelzőrendszer. Fel kellene venned a kapcsolatot az iskolai gyermekvédelmissel, vagy a helyi családsegítővel, és ők elmondják, mik a lehetőségeid, segítenek, amiben tudnak.

2015. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez sajnos nem így működik.
2015. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem hinném, hogy ez így működni fog.


A szüleid gondoskodnak rólad, van hol laknod, nem éhezel, nem vernek...


Hogy vallásosak, egy dolog. Sok vallásos ember van. Tök mindegy, hogy melyik egyházhoz, felekezethez tartoznak.

Ennyi miatt nem fognak elvenni a szüleidtől.

2015. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Hááát, ez még nem elég indok. Sajnos az emberek többsége nem veszi figyelembe, hogy az embernek van lelke, ezért a lelki terrort sokszor csak kis nevetséges próbálkozásnak tartják.(mint indokot) De ez a legrosszabb. És attól tartok vagy szimplán hülyék, vagy cezarománok a szüleid :(
2015. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Gondoltam amúgy, hogy ez nem így működik, de azért megkérdeztem, hátha ... Nembaj, azért köszönöm a válszokat.
2015. júl. 18. 22:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Legalább próbálkoztál. Örülj, hogy nem hatott rajtad ez az agymosás. Én am. református suliba járok(gimi), de ott se tuszkolják ránk annyira a vallást, mint rád... A plusz vallási órák megvannak, de hiába sok a hívő, a hittanórára mindenki magasról tesz, mert az inkább hitTÖRTÉNELEM. Na meg a szó is értelmetlen. Hittan? Tanuljunk hitet, jeee.... A hit az nem így jön, de ez már más téma. Nem baj, nvm.
2015. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy fentiek mondják, sajnos nem így működik a dolog :(

Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy egy próbát megér. Vedd fel a kapcsolatot gyermekvédelmissel, mondd el az egész sztorit, és hogy te hogy érzed magad, szeretnél ezen változtatni. Lehet, hogy nem fognak felvenni gyerekotthonba, de biztos vagyok benne, hogy fognak neked tanácsot adni, illetve elmondják a lehetőségeket. Szóval szerintem azért próbáld meg.:) Én szurkolok neked!

2015. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

nem, kevés a hely,

az éhezőket nem emlik ki a családból mert a stadion épitésre megy a pénz az ember le van sz'rva

2015. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is kevésnek érzem, viszont ami megérne egy misét, az a családsegítő/gyermekvédelmis. Itt hozzájuthatsz ingyenes pszichológushoz, tudnak tanácsot adni, segítséget, bár ez függ az adott helyen dolgozóktól is. Ők tudnak felvilágosítást adni általában arról is, hogy milyen esetekben kérheted a családból kiemelést. Emlékeim szerint van (ENSZ) gyermekjogi kitétel a vallásszabadságra, ám sajnos ha a kretén ősök azt mondják, hogy oda állj, akkor oda kell állnod, ha más is a vallásod. Elég kacifántos kérdés ez. Ha gondod van, a cselekvéstől függetlenül érdemes bekukkantanod, legfeljebb lesz egy potya túrád. Nagyon szorítok, hogy helyrejöjjenek a dolgok!
2015. júl. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, szerintem egy próbát megér... max nem jön össze.

Magánvéleményem szerint meg kevés undorítóbb ember van annál, mint aki egy vallást kényszerít-erőszakol a másik emberre.

2015. júl. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!