Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj, ha egy...

Miért olyan nagy baj, ha egy nő karrierista, és 30+ vagy 35+ vállal gyereket? Az meg teljesen normális, ha valaki 23-24 évesen vállal nagyjából a semmire?

Figyelt kérdés

Olvastam pár kérdést, úgyhogy ezen felidegesítve magam itt az enyém.


Az én anyám akkor volt 56 éves, amikor én tizenhat. Késői gyerek vagyok, de az égvilágon semmi fogyatékosságom nem lett. Van egy ismerősöm, 30+, még nem jutott el a gyerek témáig, de pont ezért rákérdezett a nőgyógyászánál, aki azt mondta, a különbség csak annyi, hogy harminc-harmincöt év felett több a vizsgálat, nem kell megijedni.

Biztos vannak olyanok, akiknek nehezebben jött össze vagy beteg gyerekük született, de mindkettő előfordulhat fiatalon is.


A sztárok (férfiak és nők egyaránt) is negyven körül vállalnak gyereket általában, mégsem születik betegen.


Azokat miért nem szidja soha senki, akik 23-24 évesen szülnek, épphogy végeztek az egyetemmel (jobb esetben) és fizetésük is alig van? (sőt, őket még vállon is kell veregetni, hogy micsoda érdemet vitt végbe, mert ilyen korán szült... pedig szülni nem teljesítmény, arra majdnem minden nő képes.)


Elnézést a hibákért és az esetleges nem túl szimpatikus stílusért, az idegesség.



2015. aug. 3. 18:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%

Szélsőséges vagy. A 23-24 évesek nem olyan fiatalok, van köztük olyan, aki már 5-6 éve dolgozik, na meg az egyetemről kipottyantak is már 2-3 éve, lehet többért, mint a te 30+-os ismerősöd.

Engem nem zavar, ha valaki 30 fölött szül. Téged miért zavar, ha valaki 25 alatt?

Nővérem 29 éves és karrierista. Úgy tervezi, hogy 3 év múlva szeretnének gyereket, majd a gyerek fél éves kora után beadja bölcsibe és ő megy vissza dolgozni. Szerinted ez így jó?

2015. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
De miért vagy ideges? Miért foglalkoztat ennyire mások véleménye?
2015. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem az zavar, ha valaki a fent említett korban szül. Az idegesít, amikor az a személy ezt úgy emlegeti, mintha valami hatalmas érdemet hajtott volna végre, és fúj mindenkire, aki 30 fölött van, és csak most tervezi a gyereket/éppen terhes.

Ezen az oldalon sok ilyet olvastam.


Hogy miért érdekel mások véleménye... nem tudom. Az emberek miért írnak ki itt kérdést?

Mert érdekli őket mások véleménye.

:)

2015. aug. 3. 18:17
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Én is ezen a véleményen vagyok.
2015. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a késői gyerekvállalás csak előnyére válik mindenkinek.

Érettebb lesz, kevésbé érzi azt, hogy lemaradt valami olyanról amit csak gyerek nélkül tudott véghez vinni, vagy anélkül jóval egyszerűbb volt.

2015. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
19%
Engem maga a karrierista nő jelenség zavar. Normális nőknél meg van az egyensúly hogy karriert is építenek meg családot is, vannak időszakok amikor az egyik fontosabb mint a másik de többnyire egyensúlyban vannak a dolgok. A karrierista törtető nőknek meg csak a karrier számít mindenen és mindenkin átgázolnak aztán sírdogálnak 40+ évesen hogy miért nem kellenek a kutyának sem.
2015. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Én annak idején, mikor eldöntöttem, mikor fogok szülni, azért döntöttem a korai szülés mellett, hogy 40 felett már újra szabad lehessek és élvezhessem az életet még a gyerekeim és az unokáim között is egészségesen, legyen időm utazgatni amikor már van pénzem és időm is. Most 44 vagyok, a gyerekek kirepültek és még nem klimaxolok, tehát van pár jó évem még magamra. Unokák még nincsenek, de szeretnék még velük is majd fogócskázni, akár focizni, teniszezni, szeretném látni ahogy felnőnek. Nálunk a családban mindenki viszonylag korán szült, így él még a nagymamám és bőven van esély rá, hogy meglássa az ükunokáit is még. Ez az én döntésem volt, persze dönthettem volna úgy is, hogy előbb élek és később kötöm le magamat a család mellett, én inkább fordítva akartam. De szerintem egyáltalán nem baj, ha valaki később szül, akár 40 évesen is, ha neki így jó. Főleg, most hogy már a nyugdíjkorhatár is kitolódott, úgysem tudnak a nagymamák már vigyázni az unokákra, mert még nekik is dolgozni kell. Régen talán ez volt a szempont, hogy legyen még egy aktív és használható nagyszülő aki vigyáz az unokára, legalábbis mi mindig a nagymamámmal voltunk szünetekben és ha betegek voltunk, akkor ez volt a normális. Változik a világ, ezt el kell fogadni, az emberek később érnek, később szülnek, később is halnak meg.
2015. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos elég nehéz úgy karriert építeni, hogy a nagy építkezés közben egy laza másfél - két évre elmész. Melyik sportoló tud visszatérni a csúcsra, ha ennyi időt kihagy, nem edzi magát? Sajnos manapság (orkán erejű) hátszél nélkül szinte lehetetlen fiatalon karriert és családot is egyidejűleg építeni. Bármi is a munkád, másfél - két év rengeteg idő, amíg teljesen mással foglalkoztál. Borzasztó nehéz lesz visszaverekedni magát az embernek, ha sikerül egyáltalán. Ha valakinek ügyfélköre van, azok két év alatt úgy elfelejtik, hogy újra kell kezdeni az egész vállalkozást. Ismerek olyat, aki két gyerek után képtelen volt visszarázódni a munkakörébe, annyi változás történt (új programok, törvények, szabályok, ügyfelek).

Én abszolút meg tudom érteni a nőket, csak a nagy menetelést tudni is kell valahol abbahagyni...

2015. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha választanom kéne, hogy a 20-tól 35-ig vagy a 30-tól 45-ig tartó koromat "dobjam el", akkor az utóbbit választanám mindenképpen.
2015. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy egy nőnek csak előnye származhat abból, ha később szül (ezt azért így kétlem egyébként), de a gyereknek is csak előnye lesz belőle vajon?

Aki kicsit is szereti a családját, az minél tovább szeretné maga mellett tudni őket.

Én nem vagyok korai gyereknek mondható szerintem (a szüleim 27 évesek voltak, amikor megérkeztem), de van olyan barátnőm, aki kései gyerek (43 volt az anyukája, 51 az apukája, amikor született). Most, amikor lassan végez az egyetemmel és "kirepül" lenne a legnagyobb szüksége a szüleire. Az édesanyját csütörtökön temetjük, az édesapja mozgáskorlátozott, állandó segítségre szorul. Én ezt senkinek, főleg a saját gyerekemnek nem kívánom!

Természetesen bárkinél bármikor jöhet egy betegség, ami elviszi, de ha én választhatnék, fiatal anyuka lennék.

Arról nem is beszélve, hogy az ízületek kevésbé bírják, a medence lassabban, vagy egyáltalán nem alakul vissza, minél később szül egy nő. Persze itt is lehet mázlista az ember, de szerintem azon nem kell vitatkoznunk, hogy a kor előrehaladtával egyre több a kockázat is a babára és a mamára nézve egyaránt.


Mondom mindezt úgy, hogy 25 éves, pályakezdő vagyok és ha lenne kitől sem terveznék még 2-3 évig gyereket. Mivel nincs kivel, ezért tisztában vagyok vele, hogy én sem leszek már 30-35 év alatt anya, pedig ha tehetném, lennék... karrier ide vagy oda.

2015. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!