Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sincs ehhez,...

Szerintetek sincs ehhez, semmi közük a szüleimnek, és az egész családomnak?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, és cigizem körülbelül egy éve kezdtem.

Mindenki próbál leszoktatni, szüleim, húgom, nagyszüleim stb... Mindig mondom nekik, hogy ez az én döntésem, és miattuk nem fogok leszokni. Apukám már 6 éve letette, de most megint visszaszokott, állítólag miattam. Rajta kívül, csak az ő anyja (nagymamám) cigizik a vérszerű rokonaim közül. Tényleg mindent megadnak nekem a szüleim, ezért hálás is vagyok, csak szerintem ez tényleg egy olyan téma, amibe semmi beleszólásuk nincsen. Pedig nem is szívok olyan sokat, naponta vagy 4 szálat.



2015. aug. 10. 15:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
99%
Csak egy kérdésem van? Ki fizeti?
2015. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Mikor 15 voltam, és mondta pár egykorú ismerős, hogy "már leszoktam", annyira röhögnöm kellett. Szerintem tök szánalmas, hogy cigizel, és tök normális, hogy a szüleid nem engedik.
2015. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
95%

Van beleszólásuk.

1, Nem vagy 18, csak 15. (talán ez nem annyira feltétel de alap egy másikhoz)

2, az előbbiből kifolyólag gondolom nem jársz el dolgozni, hogy megkeresd a cigire valót. Ha a te pénzed lenne akkor jogosan nem szólhatnának bele. Így a végén majd nem adnak pénzt és nem lesz cigi... Nekem is ezt mondták a szüleim. Ha megdolgozok azért a pénzért, cigizzek. De ők nem adnak rá. Így korrekt.

2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%
A napi 4 szál lesz majd 14 is. Ők csak jót akarnak neked, a cigi semmilyen téren nem hasznos, kizárólag rombolja a szervezeted, főleg ilyen fiatalon. Van közük hozzá, még velük élsz, ők tartanak el, és tulajdonképpen még gyerek vagy.
2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
98%
Én hagynám, de nem finanszíroznám. Ha neked kéne megkeresni az árát biztos egyből leszoknál.
2015. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Tényleg nem én keresem rá a pénzt, de amit adnak büfépénzt, zsebpénzt, azt megspórolom dohányra. Egyébként én is tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon szar dolog, de egyszerűen nem tudok, és nem is akarok leszokni.
2015. aug. 10. 15:08
 7/46 anonim ***** válasza:
91%
Valóban szánalmas, hogy egy tudottan káros szokásra valaki nagy jódolgában rászoktatja magát, azzal indokolva, hogy ez az ő döntése és személyiségképéhez hozzá tartozónak véli, holott csak egy kamaszos hülyeség, mert értelmes dologgal nem tudja magát lefoglalni.
2015. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
Gátol a növekedésben is, a péniszed sem fog megnőni rendesen.
2015. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
92%

Emlékszem, milyen menőnek éreztem én is magam 16 évesen, mikor sunyiban cigiztünk a suliudvaron, figyelve arra, hogy a tanárok ne lássanak meg, de mindenki más igen. :D


Ma már, 10 évvel később ezt nagyon gyerekesnek és cikinek találom, és hálát adok a sorsnak azért, hogy ez nálam csak múló hóbort volt, nem szoktam rá.


Büdös, drága és egészségtelen, szóval én egy érvet sem tudok felhozni mellette.


És amíg kiskorú vagy, addig igenis a szüleidre tartozik, hogy mivel mérgezed magad.

2015. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 salalla11 válasza:
90%
Csak jót akarnak neked, 15 évesen tényleg nem helyes cigizni. Egyáltalán miért kezdtél neki? Biztosan ti is tanultatok már a dohányzás káros hatásairól. Halálos lehet, mert tüdőrákot, érrendszeri betegségeket, meg egy csomó mást okozhat. Nem biztos, hogy most, lehet, hogy csak több év múlva. Ráadásul még büdös is. Szerintem szokj le róla, így is beletelhet 10-15 évbe, mire kitisztul a tüdőd. A saját érdekedben mondom. Egyáltalán nem helyes, jó, vagy menő dolog. Ráadásul még kiskorú vagy, úgyhogy ilyenformán a szüleidnek is lehet beleszólása. Kérlek fontold meg ezt, amíg tovább roncsolnád magad. :-(
2015. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!