Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házasság nélkül kell gyermekel...

Rena8484 kérdése:

Házasság nélkül kell gyermekelhelyezést kérni?

Figyelt kérdés

A lényege az lenne a kérdésemnek , hogy amennyiben elszeretnék költözni agyermekem édesapjától, de nem vagyunk házasok , sem élletársi kapcsolatunkról nincs papír hogyan vihetem magammal a kislányomat ?

ez a kérdés természetesen akkor állna fenn ha vita lenne ebből. Ezt még nem tudom

Egy fő kitérőm lenne még , a pánikbetegségem . Jelenthet e ez nekem hátrányt ha perre kerül a sor

Válaszokat előre is köszönöm



2015. aug. 11. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
kell
2015. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz, én 10 éve voltam ebben a cipőben, de igen, tisztázni kell a bíróságon így is a gyermekelhelyezést amennyiben elismerte az apaságot. Nem számít, hogy nem vagytok házasok, még az sem számítana, ha nem élnétek együtt (nálunk így volt), mégis mint kiderült, azzal, hogy volt apasági nyilatkozat, törvény szerint fifty-fifty közösen neveltük a gyereket ameddig nem volt gyermekelhelyezési per. Persze gyakorlatban nálam volt a gyerek, de bármikor elvihette volna ő is. Szóval mindenképp tisztázzátok ezt le, nem egy hosszú és bonyolult eljárás, 1x kellett külön-külön bemenni, utána megkaptuk pár hét múlva a határozatot (mondjuk mi megtudtunk mindenben egyezni). Ha megvan a határozat, utána kell kérni arra hivatkozva a gyerektartás megállapítását, ha jól emlékszem.
2015. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi együtt élünk , én ő nála

akkor nem lenne egyszerű

tartok tőle minden követ megmozgatna , hogy elvegye a lányomat , jobban mondva nem engedné el.....

köszönöm a válaszokat

2015. aug. 11. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Ne aggódj, nem olyan egyszerű Magyarországon elvenni a gyereket az anyától amennyiben az ellátja és törődik vele. Nagyon komoly indok kell hozzá (alkohol, drog, súlyos elmezavar, öngyilkossági hajlam, ilyenek), főleg pici gyereknél. Önmagában pl az, hogy az apa sokkal jobb anyagi helyzteben van, nem elég indok. Nem vagyok nagyon jártas ebben, de úgy tudom, ameddig nincs határozat, lehet kérni egy gyorsított ideiglenes elhelyezést, hogy addig is vihesd magaddal a gyereket ameddig nem zajlik le az eljárás.
2015. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha anyukádéknak van lakása, mi lenne ha oda bejelentenéd a gyereket is meg magadat is. Lakcímváltoztatás. Sokan a nagyszülőhöz jelentik itt Pesten be magukat a gyerekkel együtt, hogy jobb óvodába/iskolába járhasson a gyerekük. Nem kell ehhez az apa nyilatkozata sem, hiszen egyedülálló anya vagy a törvény szerint ha nem vagytok házasok.
2015. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Mindenképpen lesz lakcím változás az iskola miatt :)

2015. aug. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!