Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban sok lelki bántalmazásnak voltam kitéve,pontosabban általános iskolában.Ennek köszönhetően sokat bántottam magam,mindenféle módon.

Nemrég rátaláltam a The Semicolon Project-re,ami arról szól,hogy azok,akik valamilyen mentális problémával küszködtek,egy pontosvesszőt tetováltatnak magukra.Szeretnék én is egy ilyen tetoválást,de félek attól,hogy el kell mesélnem a történetet a tetkó mögött.

A családomból senki nem tud arról hogy bántottam magam,és nem tudom,hogyan mondhatnám el nekik.



2015. aug. 22. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Vagdostad magad? :O

Hany eves vagy?

2015. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Szerintem ne akarj ilyen tetkót hanem inkább üljetek le a szüleiddel és szépen beszéljétek meg.Ne bántsd magad gondolj bele semmi értelme annak
2015. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Most 19 éves vagyok és már abbahagytam!!

Ez a tetkó épp a lezárást jelentené.

2015. aug. 22. 17:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utánanéztem ennek a tetkónak. Szép, tetszik amit jelképez: ha úgy érzed segít, csináltasd meg. De jó lenne ha a szüleid tudnának róla mit jelent, és miért akarod. Elég aggasztó hogy nem tűnt föl nekik mikor bántottad magadat.

2015. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jutott eszedbe, hogy nem csak a szüleid, hanem életed folyamán sokan mások is megkérdeznék? Lenne kedved állandóan magyarázkodni? Biztos, hogy ez egy lezárás? Mert nekem pont nem tűnik annak. Ha valamit lezárok, azt magam mögött hagyom, nem hurcolom. Ez pedig olyan dolog lenne, amit folyton folyvást megkérdeznének. Nem fejtegetem tovább, mert tetkó ellenes vagyok, ami már az én magán véleményem és nem szeretnék olyan választ adni, amiben ezt hangsúlyozom, de a fentebb írt kérdéseim valósak, érdemes elgondolkoznod rajta kicsit.
2015. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha én csináltatnek ilyen tetkot biztos nem magyarázkodnek, megmondanam annak, aki megkérdezi, hogy csatlakoztam a 'programhoz' ( Bocsi, jobb szó most nem jut eszembe) es hogy ezzel én valamit lezártam az életemben es nem szeretnek beszélni róla
2015. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is "bántottam" magam, még a húszas éveimben is, de nem értem, miért kellene erről megemlékezni.


Nem vagyok tetoválás-ellenes, csak nem értem, mi a motivációd mögötte. Hegek így is maradnak a testeden. Emlékezni mindig fogsz rá. Vagy így akarsz a többinek "jelezni", hogy legyünk barátok?

2015. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Lezárásra van jobb ötletem, ha érdekel írj rám
2015. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
"A pontosvessző hátterében az a gondolat áll, hogy mindig van egy olyan ok, ami miatt ne vess véget az életednek. A történet nem ér véget, hanem folytatódik a pontosvessző után. Ehhez néha csak változtatni kell, vagy elég egy nyugodt pillanat átgondolni a dolgokat."
2015. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ez tök szép, de miért kell magadra tetoválni? Ez az, amit nem értek.
2015. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!