Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyu folyton...

Mit tegyek? Anyu folyton beletipor az "álmomba"

Figyelt kérdés
10 éves koromba elhatároztam hogy Japánnak szentelem az életem, onnantól kezdve nagy anime fan voltam és egyszerűen bolondulok Japán a kultúráért:)Persze ezért minden vágyam az hogy kijuthassak és ott is éljek, azonban anyu nagyon ellenzi a dolgot és közölte velem hogy én oda nem mehetek ki még fiatal korú vagyok és ha felnőtt ként ki megyek akkor többé haza se jöjjek. Bármikor szóba kerül a rajongásom a kultúra iránt mindig van rengeteg negatív hozzászólása, bántóbbnál bántóbb. Barátnőmhöz jött egy Japán cserediák ma elmentem meglátogatni őket és nagyon boldog voltam aztán hazajöttem és anyunak olyan hozzászólásai voltak aminek a végére már a sírógörcs kerülgetett. Az lenne a kérdésem hogy hogy mondjam el neki hogy ezt fejezze be és hogy én tényleg majd felnőtt ként ki szeretnék költözni?

2015. aug. 23. 19:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Kérlek, elmondanád, hány éves vagy most? Köszi! ^^
2015. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Ne mondd el neki. Mire odáig jutnál még sok minden fog történni, még meg is gondolhatod magad.


Tanulsz már legalább japánul?

2015. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Ne hagyd hogy eltántorítson,ha valamit nagyon határozottan szeretnél,én úgy gondolom könnyebben valóra válik! Amúgy csak anime vagy zene stb. is? 19/L szintén Japán szerelmese :)
2015. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze,csak nem akartam megadni mert nem tudtam mennyire befolyásolja a válaszokat de ha szükséges 14/L vagyok:)
2015. aug. 23. 20:01
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne erőltesd a kiköltözés témáját. Arról beszélgethetsz, hogy tényleg tetszik a kultúra és a nyelv, azt is mondd el neki, hogy neked mennyire rosszulesik, ha emiatt bántó dolgokat mond, amikor te szeretnéd vele megosztani a dolgaidat.

Japán nyelvtudással egyébként tényleg lehet érvényesülni akár itthon is, akár ezzel is érvelhetsz:-)

2015. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, tanulom a japán nyelvet:) igen minden amihez köze van egy kicsit is japánhoz az érdekell :)
2015. aug. 23. 20:04
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom nálad hogy lesz ez, de én is nagy animés voltam, olyan 15 évesen kapott el a dolog. Japánul is tanultam, imádtam az animéket, animeklubba jártam, ott találtam meg a mostani barátomat is, de szép lassan ahogy felnőttem, kinőttem a dologból. És a környezetem 90%-a szintén így járt, azt hiszem összesen egyetlenegy lány van aki most Pesten van egyetemen, és a japán kultúráról tanul.

Nem tudom te melyik tábort fogod erősíteni, de számíts rá, hogy lehet hogy elveszted az érdeklődésedet. Mindenesetre ne add fel az álmodat, anyádnak meg ne beszélj róla. Nehéz, mert hát pont az édesanyád töri össze az álmaidat... azért ez elég szemét húzás tőle. Az én anyám sem osztotta a lelkesedésemet annak idején, de meghallgatta mikor áradoztam, nem tett undok, rosszmájú megjegyzéseket.

Csak annyit tehetsz, hogy nem beszélsz róla, majd amikor itt az ideje, elmész. Lehet, hogy édesanyád még időben észbekap. Ha nem, akkor viszont tényleg nincs miért hazajönnöd, legalábbis miatta nem...

21L

2015. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád ezt gyerekes rajongásnak tartja (ami nem teljesen kizárt, de jelenleg lényegtelen), és ezért akar "lebeszélni.


A helyedben nem beszélnék vele erröl, hanem szép csöndben elkezdenék komolyan japánul tanulni, a kultúráról minél több ismeretet összeszedni (internet) és készülni arra, hogy idövel lehetöséged lehessen arra, hogy odautazz. Adott esetben pl tolmácsként is el tudsz jutni Japánba és ott akkor meglátod, hogy milyen is az igazai Japán, ami nem film és nem kifelé mutatott arculat.


Felnöttként nem fogsz anyukádtól függni, ha ö ragaszkodna ahhoz, hogy emiatt megszakítja veled a kapcsolatot (ami szerintem csak fenyegetözés, anélkül, hogy tényleg komolyan gondolná), akkor ezzel Ö veszít többet, nem te.


De egyelöre ezen ne törd a fejed, magadban készülj erre az irányra, tanulj és nem beszélj erröl anyukáddal.

2015. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Nagykorúságig még rengeteg időd van, bőven megváltozhat még az életcélod, a rajongás is elmúlhat. A te korodban én is odavoltam Japánért, de ahogy idősödtem rájöttem, hogy csak nagyon kevesek juthatnak ki úgy, hogy ott meg is tudjanak élni, ráadásul,ha már ott vagy, másképpen látod a világot, a japán emberek hozzáállását a külföldiekhez. Én azt mondom, pár évig ne hozd szóba, maximum, ha egyetem választás előtt még érdekel, akkor mehetsz japán szakra, és ha azt elvégezted,és utána is menni akarsz, hozd megint szóba. Akkor már nem valószínű hogy meggondolod magad, és ha a szülő is látja hogy komolyak a szándékaid, nem hiszem hogy kifogása lenne ellene. De azt ugye tudod hogy maga a kiköltözés és az új élet kezdete is rengeteg pénz, nem sok család tudja támogatni a gyerekét több 10 millióval.
2015. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
74%

Az ember folyamatosan változik, pár év múlva teljesen máshogy fogod látni az egészet, ebben a korban ráadásul gyökeresen változik az ember személyisége.


Én is amiket szerettem 14 évesen, mára, 4 év elteltével, már semmi érdeklődést nem mutatok irántuk. Tehát ennyit erről. És teljesen más, új céljaim lettek, amit soha nem gondoltam volna hogy egyszer ezek a dolgok fognak érdekelni engem.


Úgyhogy pár év múlva valószínűleg egy teljesen új ember leszel, ami nem biztos hogy japán fan lesz.

2015. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!