Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családi pótlék kinek jár? A...

Evettke13 kérdése:

A családi pótlék kinek jár? A gyereknek vagy a szüleinek?

Figyelt kérdés

apám meg anyám most mondott le rolam papirosan ès abban szeretnek segitseget kerni ha valaki tobbet tud ezekrol a dolgokrol..hogy ha elkoltozok Akkor is anyae a csaladi vagy azt felvehetem èn is? vagy ez hogy mukodik? Tudom h nem sok penz de tobb mint a semmi koszonom elore is

17/L


2015. aug. 24. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekről lemondani nem lehet, csak ha örökbe is adják. Konkrétan mi történt? A gyereket nevelő szülőnek jár amúgy, 18 év felett, ha még jár, a gyereke is igényelheti saját jogon
2015. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
54%
Szia. A családipótlék a gyerekek után jár... Viszont ezt a szülők kapják meg, hivatalosan rád is kéne költeniük, mert hát még is csak utánnad kapják, de ezt te nem irányíthatod, szerintem nem tudod felvenni, ezzel nem tudsz semmit kezdeni.
2015. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Átmentem hasonlón ilyen idősen. Sajnos te magad nem tudod felvenni a családit 18 éves korodig, és az sem kis utánajárást kér. Nálam jegyzői kéttanús nyilatkozatot kellett tenni a különélésről, és külön lakcímen kellett lennem a gyámomtól. Egy hétig rohangáltam utána, mire minden meglett, a 18. szülinapom után egy nappal. Pedig már 2 éve nem otthon éltem.

Ha új gyámod lesz, akkor viszont ő kérheti. De ez meg még több rohangálással, környezettanulmánnyal is együtt jár.

2015. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nővérem vette át a gyámságom 17 éves koromban, de a családit ő igényelte meg utánam. Én csak az árvaellátást kaphattam saját számlára.

Olyan nincs, hogy hivatalosan lemondanak rólad. Ahhoz vagy egy gyám, vagy egy örökbefogadó kell, amíg 18 nem leszel.

2015. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hat roviden tomoren annyi tortent h anyuval kis korom otta nem jovunk ki ès egyre jobban elfajultak már a dolgok..bezar a hazba eroszakos stb...van egy ocsem ot elkenyeszteti..Nekem mindent magambak kell megvennem..iskola mellett is dolgozok..ès tartozasom is van anyamnak ezt kb 80ezer forint korul van..ez abbol adodik h ha kellett Nekem cipo ruha o megvette de irta egy lapra ès koveteli a penzt amikor fizetesem van..nagyon sokat tudnel meselni...de moat annyi a lenyeg h Keresztanyueknak is betelt a pohar ès azt mondtam oda koltozhetek ès mindenben tamogatnak..ès annyira hulye nem vagyok h ossze pakoljak ès menjek..ugye biztos lenne jogi kovetkezmenye..így anyam azt mondta h apaval este megirjak a papirt h konkretan leszarnak ès oda megyek ahova akarok..Tudom h ez nem sok de ha azt nezzuk lemond rolam alairassal..na ugy ennyi a sztori
2015. aug. 24. 16:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lemondás, simán csak engedély a költözésre. Ezzel én a helyedben a keresztanyaddal együtt bemennek a gyamhivatal a és ott kérném hivatalosan is a költözés engedelyezeset. Ez azzal jár, hogy ha engedik, a csaladipotlek a keresztanyadnak fog érkezni és a szüleid tartasdijat is kötelesek lesznek fizetni utanad
2015. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ezt lefirkálták egy papírra,ég nem lesz hivatalos. A csp-t ettől még nem keresztanyád vagy te kapjátok.
2015. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

koszonom a 16:29-esnek

ès ha ma ezt a papirt alairjak h elkoltozhetek ès utana Keresztanyuval tenyleg bemegyunk..utana anyáèk már ugye nem tudják vissza csinálni?

2015. aug. 24. 16:32
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

gyámhatóságon kell kérvényezni, hogy a nagynénédnél lakhass, utána tudod a családit a saját nevedre kérni ill amyg nem leszel 18. addig a keresztanyádtól


"ès tartozasom is van anyamnak ezt kb 80ezer forint korul van.." NEM tartozol neki semmivel, jogilag sem követelhet semmit!


a papírt, amit írnak, azt jól tedd el, mert jól fog jönni, ha tartásdíjat követelsz tőlük a bíróságon, ugyanis ahhoz jogod van, ha a keresetedből nem tudsz megélni


mindenképpen menjetek be a gyámügyre, ott jogi segítséget is kaptok!

2015. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
" amyg nem leszel 18. addig a keresztanyádtól " * keresztanyád tudja igényelni
2015. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!