Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom mondani azt,...

Miért nem tudom mondani azt, hogy "apa"? Anya jogosan haragszik érte?

Figyelt kérdés
A vérszerinti apukám, 3 hónapos koromban elhagyott minket anyával. Már 10 éve a nevelőapukámnál élünk, anya mondta, hogy mondjam neki azt, hogy "Apa". De én egyszerűen nem tudom neki mondani. Vérszerinti apukámmal ritkán találkozom, de akkor jól érzem magam vele. De neki sem tudom mondani azt, hogy apa. Anya azt mondta nagyon megharagudna rám, ha a vóérszerinti apukámnak mondanám azt, hogy apa. Inkább a nevelőapámnak mondjam. Meg mindig mondja, hogy "ő keresi a pènzt" "ő házában laksz" stb

2015. aug. 29. 08:05
1 2
 1/13 HUN_Sector ***** válasza:
22%

Közhely ugyan, de! Nem az az "apa", aki a vérszerinti szülőd, hanem az az apád, aki fiaként szeret, akire feltekintesz.

Hisz aki elhagyott titeket, az nem méltó arra, hogy édesapádnak hívd. Hisz milyen apa az, aki a gyermekét is hátrahagyja?

Ha anyukád új férje (élettársa... stb.) szeretettel van irántatok, törődik veletek, tisztel és becsül titeket, rászolgált arra, hogy apának hívd, hidd el, ezt te is meg fogod látni idővel.

2015. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

én teljesen megértelek

az én apukám 4 éves koromban meghalt, csak emlékfoszlányok maradtak meg róla, de csak őt tudom apának hívni, de még így is nehéz, viszont anya férjét egyszerűen nem, soha

2015. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem sem a biológiai apa a fontosabb (Főleg hogy elhagyott titeket). Ettől függetlenül anyukád helyében nem várnám el hogy apának szólítsd a nevelőapádat, de azt igen hogy tiszteld azért amiért felnevelt. Érdekelne, hogy őt zavarja az "apa" megszólítás hiánya? Ha nem, nincs baj.
2015. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi én sem tudom mondani apámnak hogy "apa". Max úgy hogy apukám.
2015. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
"Anya jogosan haragszik érte?" - Nem.
2015. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem jogosan haragszik. Nálunk sem a férjem a biológiai apa, sőt, nálunk a valódi apukaval semmilyen kapcsolat nincs. A gyerek a férjemet a keresztneven szólítja. Nekünk jó így.
2015. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez senkire se lehet ráerőltetni. :D Ha bedurcázik, akkor majd csak meg fog ezzel békélni valamikor. Egyébként az indokait is hülyeségnek tartom. Nem csak ez egy apa dolga.
2015. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak tőlem hiányolja az apa megszólítást, mert tesómnak már a nevelőapám az apukája. De mindig megpróbáltam mondani neki, de egyszerűen nem tudom
2015. aug. 29. 11:29
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy 14/F
2015. aug. 29. 11:30
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem jogos.


Engem is elhagyott az apám, 20 éve nem láttam, nevelőapukám volt/van, akit a keresztnevén hívok.

2015. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!