Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnánk anyával kezdeni?

Mit tudnánk anyával kezdeni?

Figyelt kérdés
Anya évek óta nem dolgozik. Volt munkája, több helyen is dolgozott, de vagy ott hagyta, vagy elküldték, mert nem nagyon törte magát a melóban. Nyolc általánossal nem nagyon tud válogatni a munkák között. Apa dolgozik, három műszakban, sokszor hétvégéken is bent van, meg túlórákat is vállal. Sokszor veszekednek apával emiatt, mert anya elvan otthon. Mindig azt vágja apa arcába, hogy dolgozik ő itthon is eleget. Ez tény, hogy tényleg reggeltől estig meg se áll, pörög mindig, de apának igaza van, hogy abból nem lesz nyugdíj. Én nem szólhatok bele, mert még gyerek vagyok (13 éves) de nagyon rossz látni, hogy apa már lassan kikészül idegileg és fizikailag. Én szoktam otthon segíteni, mondtam anyának, hogy nagyon szívesen átvállalok többet a munkából, (vannak állataink, három kismalac, meg olyan hetven csibénk, és harminc kacsa, ezenfelül van egy kis földünk, olyan negyed hektár) de mindig az van, hogy én még kicsi vagyok és ne szóljak bele a felnőttek dolgába. Pedig én csak segíteni szeretnék, nem lesz nekem semmi bajom, ha korábban kelek, meg megetetem az állatokat, kapálni meg kapáltam én is. Főzni is tudok, megtanultam, igaz nem tudok mindent de azért sokat tanultam. Meg jó lenne, ha apa tudna pihenni is néha, meg beszélgetni vele.

2015. aug. 31. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Az jó, hogy segíteni szeretnél.

De neked most (és még jó néhány évig) a legfontosabb feladatod a tanulás.

Az legyen az előtérben, minden más csak ezután jöhet.

2015. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Attól még tudnék tanulni, csak nem hatkor, hanem mondjuk ötkor kelnék.
2015. aug. 31. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Dicséretes, de ne vállald túl magad, még véletlenül se menjen a tanulás kárára.

A Te életed most arról kell szóljon, hogy tanulsz.

Ha van fölös időd képezd magad tovább, tanulj nyelvet, később még jól fog jönni.

2015. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyelvet azt majd szeretnék tanulni, most angolt tanulok, meg jók a jegyeim is. Be szoktam otthon segíteni, de főleg így nyáron tudok többet.
2015. aug. 31. 19:25
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon rendes Tőled, hogy segíteni akarsz, de tényleg Te most inkább tanulj.


"Attól még tudnék tanulni, csak nem hatkor, hanem mondjuk ötkor kelnék"

Nos, most leírom Neked az én életemet (dolgozó vagyok): ha 6-kor kell kelnem, az maga a Kánaán :-) ha fél 6-kor, az még mindig jó. Az 5 órai kelés hosszú távon már igen fárasztó, a fél 5-ös meg rövidtávon is. A leggyilkosabb a 4 órás kelés.

és nem, egy 5 órás keléssel nem tudnál ugyanúgy tanulni, mint egy 6 órás keléssel, mert sokkal hamarabb fáradt lennél, kihagyna a figyelmed.

Ha mindenáron segíteni akarsz, akkor a hétvégére időzítsd és próbáljátok meg azt, hogy szombaton amit csak lehet, megcsinálni - hátha maradna vasárnap egy kis idő a beszélgetésre :-)

Pl. szombaton megfőzni 2 napra, stb. )Jó, persze az állatokat nem lehet előre megetetni :D )

2015. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért is szeretnék segíteni, mert így hátha anya és apa nem veszekednének, meg nem akarom anyát megsérteni, de jó lenne, ha elmenne dolgozni ő is. Azért is gondoltam, hogy szívesen átvállalnék a házimunkából amennyit csak tudnék.
2015. szept. 3. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el lesz még idôd az életedben segìteni és támogatni ôket. De mint írták is tanulj! Ameddig lehetôséged lesz rá! Késôbb ezáltal lesz könnyebb az életed és fogsz majd tudni többet segìteni. Ha újra (csak) tanulhatnék összetennén a két kezem. Munka, család mellett már annyira nem egyszerû.

Tanulj!

2015. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
13 éves gyerek nem beszél /ír így. Ezeket szerintem apukád adja a szádba. Nem szép tőle. A helyesírásod is "túl jó"
2015. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nekem már 11 évesen kifogástalan volt a helyesírásom. Ne abból indulj ki, hogy te 13 évesen még debill voltál, mert nem mindenki az!
2015. szept. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csibém, anyáddal csak azt lehet csinálni, hogy elválni tőle a fäszba, és akkor hátha felébredne, hogy ő nem királylány.


Na nem azért szimplán, mert nem dolgozik, az minden családnak a maga döntése, hogy megengedhetik-e maguknak, akarják-e, megfelel-e nekik, hogy az asszony háztartásbeli legyen. Hanem azért, mert ahelyett, hogy nyugodt, biztos hátteret teremtene apádnak a hajtáshoz, neked meg a tanuláshoz, csak a baj van vele, pampog, veszekszik. Magyarul semmire sem jó.

2015. szept. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!