Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 20 éves lányoto...

Elengednétek a 20 éves lányotokat külföldre a külföldi fiújához?

Figyelt kérdés

A fiú brazil, és úgy ismerkedtek meg, hogy ő itt tanult Magyarországon valamilyen ösztöndíjjal fél évig. Körülbelül 5 hónapig voltak együtt, aztán nyár közepén a fiú hazautazott, azóta interneten tartják a kapcsolatot.


Most meg a lányom előállt azzal, hogy ennek az egyetemi szemeszternek a végén, vagyis februárban elutazna Brazíliába, és ott töltene fél évet.


Ti elengednétek? Én leginkább amiatt aggódok, hogy emiatt fél évet halasztani fog az egyetemen. Szerintem jobb lenne, ha először inkább a tanulmányaival foglalkozna, és csak utána ilyenekkel.


2015. szept. 20. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Csak akkor ha ismernem a sracot es tudnek rola (es a csaladjarol, az eletkorulmenyeirol Braziliaban) eleget!


A felev kihagyast nem tartom jo otletnek.

2015. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát mivel nagykorú meg se kellett volna kérdeznie.ugyhogy igen
2015. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell föltétlen halasztania. Rengetegen töltenek féléveket külföldön (erasmus). Nézzetek utána, nem ördögtől való dolog ez.
2015. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is kérdeztem tőle, hogy nem tudna-e valami ösztöndíjjal ottani egyetemen tanulni fél évig, de sajnos brazil egyetemmel nincs az egyetemének kapcsolata.
2015. szept. 20. 18:57
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
Ki finanszírozná az utat, ott tartózkodást?
2015. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyrészét a saját pénzéből fizetné, mert dolgozott már eddig (illetve ami tőlünk kapott pénzt, abból is van megtakarítása), de egy kicsit be kéne neki segíteni, mert elég drága a repülőjegy. Az ott tartózkodás viszont nem lenne drága, mert a fiú családjánál lakna, így nem kell szállást fizetni.
2015. szept. 20. 19:01
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
ÉS fél évig ott élne, etetnék-szállásolnál-mosnának rá? fél évet kint héderelne, míg a pasija tanul? Mi van, ha bármi történik, legenyhébb esetben is csak szakítanak a sráccal?
2015. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Dolgozni akar közben, ha rendes munkát nem talál, akkor önkéntes munkát.
2015. szept. 20. 19:14
 9/21 anonim ***** válasza:
4%

én félnék egyedül elengedni, a világ másik végére. egy fiatal, 20 éves lány egyedül a nagyvilágban. most, amikor nap mint nap szörnyűségeket hallani. én már ott tartok, hogy nem nézek és nem olvasok híreket, de még így is elkerülhetetlen, pl. buszon, üzletekben. ártatlanokat rabolnak el, erőszakolnak meg, bombákat robbantanak mindenhol. Dél-Amerika nem az ígéret földje, legalábbis az én agyam nem a biztonsággal és a jóléttel kapcsolja össze.

minden más lenne akkor, ha - ahogy írták - szervezett keretek között, iskola által tudna kimenni. de így, egyedül... ott ő, az európai külső számít majd egzotikusnak.

gfigyelj, beírtam most google-ba azt a két szót, hogy "brazília közbiztonság"

első találat: nagyon szép ország, de a közbiztonság katasztrofális.

második hasonló.

harmadik találat, hogy nincs a két ország között olyan egyezmény, amely az ingyenes orvosi ellátást lehetővé tenné. egyre jobb.

szóval lehet, hogy csak én vagyok vészmadár. de én bevallottan óvatos ember vagyok, nem ugrom bele az ismeretlenbe.

csak úgy eszembe jut ilyenkor, hogy mit érzel majd, ha több napig nem jelentkezik, nem ír, nem skype-oltok, nem jelentkezik? mit tudsz tenni? vagy ezzel nem kell foglalkozni, felnőtt ember, hadd menjen?

igen ám, csak ez nem egy anglia vagy ausztria, ahol akár a rendőrség segítségét is gyorsan lehet kérni.

vagy ha megcsípi vmi ottani szúnyog, és maláriás lesz. azon a környéken a mai napig belehalnak ilyesmibe.


ja, és csak most jut eszembe, dél-amerikában nem ritka, hogy a gyanútlan áldozatokat szédítik, és végül kokain-csempészt csinálnak belőle. tényleg lehet, hogy én látok rémeket. nemrég láttam a bridget jones-filmet is, ahol ez történt. lehet ez túlzott aggodalom is, de mivel nem egyedi eset, sajnos tényként kell kezelni, hogy ez a valóság. és ha ilyennel elkapják, és egy brazil börtönben rohad, az életben nem látod többé. azért egy pár hónapos kapcsolat nem egy életbiztosítás, a csempészeknek is be kell cserkészni valahogy az áldozatot.


na de lehet, hogy az ő esete egy tündérmese, ahol ő a királylány, a brazil fiú a herceg, és együtt élik majd le az életüket.


csak te tudod, mit érzel. én nem engedném, ha az én lányom lenne. később, ha ő is anya lesz, meg fogja érteni. 20 évesen meg duzzoghat, nem árt meg neki.

2015. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem irigyellek kèrdezô... Èn nem engednèm, de ô dönt...
2015. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!