Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kifizetnétek a gyereketekne...

Ti kifizetnétek a gyereketeknek a szemműtétjét?

Figyelt kérdés

9 éves korom óta szemüveges vagyok. Nem élünk rossz körülmények között. Sőt igazából folyton azt hallgatom hogy húzzam meg magam mert de jó sorom van, meg hogy anyum gyerekorrában bezzeg...

Anyukám kifizeti a kontaktlencsét ami negyedévente 20ezer, de valahogy mégis fájó pont hogy nem fizeti ki a műtétem árát (300ezer lenne) úgy hogy mellette kéthavonta simán kiad 25ezret a "szektája" miatt. Én még tanulok, és nyáron elég nehezen találok munkát, de akkor se tudnék összeszedni ennyi pénzt ha az egész nyarat végig gürcölném.

19/L


2015. nov. 4. 17:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
NÉzd, én mindenképp beszállnék, még ha nem is az egészet fizetném ki, de valamennyivel megtámogatnám.
2015. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy kifizetném, de nem egy olyan gyereknek, aki követelődzik. Márpedig a leírásod alapján igencsak ilyen típus vagy. Örülj neki, hogy a lencsédet kifizetik, azt is fizethetnéd magadnak, én ennyi idősen már régen magamnak vettem. Másrészt anyád esetleg rendelkezhessen már a saját pénze fölött és költhesse arra, amire szeretné.
2015. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a nagymamám ajánlotta fel, hogy kifizeti, igaz csak egy szememet kellett műteni.
2015. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%

mi van ha a műtéttel van bajuk?


én is megemlítettem hogy lehet majd megműttetném, de mondták hogy szerintük nem olyan jó ötlet, olyan régóta nem csinálnak még szemműtétet hogy tudjuk, nem lesz baj 30-40 év múlva...

persze nekem ez annyira nem is fontos, szóval ennyiben is maradtunk :D

2015. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagyon akarná, tisztában lenne a kockázatokkal (fájdalom, ritkán szövődmény, sikertelenség), akkor igen, de csak megbízható helyen. Gyönyörű szeme van, a szemüveg ezt nagyrészt eltakarja, hosszútávon a kontaktlencse is járhat annyi problémával, mint a műtét. Azt sajnálom, hogy magamnak nem csináltattam meg annak idején.
2015. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
91%

gondolom voltál vele dokinál, de ez fura, nekem azt mondta több szemorvos is, hogy 21 alatt semmiképp ne csináltassam meg, de 24 lenne az ideális, mert addig romolhat.

nekem 9 éves koromtól 20-ig kb. egy felet romlott a szemem, aztán egy év alatt egy egészet. örülök, hogy nem csináltattam meg előbb, szerintem kivárom a 24-25-öt, és addigra pénzem is rendesen lesz rá. a helyedben én is ezt tenném.

2015. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
19%

Szedd össze rá a lóvét és csináltasd meg utána.

Én tizenhat évesen pl. hosszú bőrkabátot meg acélbetétes bakancsot akartam, mentem nyáron melózni, megvettem és kész. Mire az a kb. 80e összejött eltelt a nyár szinte teljesen, de valamit valamiért.

2015. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Csakhogy ez nem egy bakancs amit anyuci nem vesz meg. Ez a szemem ami "beteg". A műtét 300 alapból plusz az orvosi konzultációk és vizsgálatok még plusz 10-20 ezrek.
2015. nov. 4. 17:41
 9/42 anonim ***** válasza:
53%
Én mindenképpen.
2015. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
28%

Te tényleg 19 éves vagy?

Úgy nyafogsz, mint egy ovis.


Nem, nem fizetném ki, mert 19 évesen semmi értelme, egy normális orvos se csinálja meg, mert pár év és ismételni kéne.

2015. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!