Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, hogy a szüleim...

Miért baj az, hogy a szüleim segítenek ott ahol tudnak? Ez tényleg ennyire vérlázító dolog?

Figyelt kérdés

A párommal kb 5 percre lakunk tőlük. A lakásunkba is besegítettek.

A kislányunknak is havonta együtt megyünk el vásárolni amit mindig anyukám ajánl fel. Múlt hónapba szekrényt vettek nekünk. Most karácsonyra ülőgarnitúrát szeretnének venni.


2015. nov. 23. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szépen eldicsekedted, de hogy ki mondta, hogy baj, az kimaradt
2015. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Mert magatoktól nem tudjátok megvenni? Vagy bevásárolni nem tudsz? Elég gáz igen, pláne ha van pénzetek mégis elfogadjátok.
2015. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
minden hónapban lehuzni öket pénzel azért pofátlanság ha amúgy is besegitenek nem is kis dolgokkal
2015. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egy két rokontól hallottam vissza.

Nincs testvérem, anyáék mindig azt mondják hogy nekik örömöt ad ha adhatnak.

Ha kifejezetten erre spórolnánk akkor megtudnánk venni.

Nem dicsekedésből írtam, csak úgy jött le, hogy milyen szörnyű dolog ez, hogy a szüleim ennyit segítenek.

2015. nov. 23. 18:55
 5/14 A kérdező kommentje:

És soha semmit nem kértem, főleg nem pénzt.

Mindig ők mondják.

2015. nov. 23. 18:58
 6/14 anonim válasza:
32%
Olyannak, mint pl nekem, és rengeteg más magyar embernek, akik mondjuk 15 éves koruk óta dolgoznak azért, hogy meglegyen a napi kajajuk, és a csekkeket be tudják fizetni, azoknak igen is vérlazito. Ha vannak gyerekek, gondolom elmultatok 20 évesek, amikor már nektek kéne segiteni őket, mert ők sem lesznek örökké, és mondjuk 50 évesen kikerulni a nagybetűs eletbe gáz lesz, ehen fogtok halni, ha persze nem örököltok annyit, hogy elég legyen eletetek végéig
2015. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De ez másnak miért fáj? Én nagyon sajnálom ha más szülei nem így állnak anyagilag vagy így állnak de nem akarnak segíteni.

Írtam, hogy egyke vagyok, nincsen testvérem és 24 éves vagyok. A szüleim is fiatalok 44 éves anyukám és 45 éves apukám.

2015. nov. 23. 19:11
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem baj. Nem keresek rosszul, anyukám kb. négyszer ennyit keres. Nekem is szokott ezt-azt venni.


Megkérdeztem tőle, hogy miért nem olyan genyó, mint sokan, hogy ha nekem szar volt, a gyerekemnek is legyen az. (Ő soha nem kapott semmit a szüleitől.) Azt mondta az, hogy nekem és a testvéremnek meg tudja ezeket adni olyan érzés neki, mintha ő is megkapta volna.

2015. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Megint megfordult a világ pontozás terén:) tudod, normális emberek maguknak vállalnak gyereket, nem a szülőknek, nem baj ha néha segítenek, az én anyósom is ilyen, de nem az ő dolga minket eljárási, felnőtt emberek vagyunk.
2015. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

És mondtam, hogy nem magunknak vállaltuk a gyereket?

Mindent meg tudunk neki adni segítség nélkül is.

A nagyszüleim is ilyenek, hogy anykáméknak mindig mindenbe segítettek.

De látom, hogy tényleg ennyire irigyek az emberek.

Ha te megtehetnéd nem segítenéd a gyereked ott ahol tudod?

Dehogynem.

2015. nov. 23. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!