Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hálálhatnánk meg a sok...

Hogyan hálálhatnánk meg a sok segítséget a szüleimnek és testvéremnek?

Figyelt kérdés

Azon túl, hogy felneveltek szeretetben, tanítattak, most hogy felnőtt, csaladanya lettem, is sokat segítenek. Vigyáznak a fiunkra, és most hogy egy felújítandó házat vettünk, minden szabad percüket erre áldozzák, szakembereket segítettek szerezni, kapcsolataik révén olcsón kapunk minden építőanyagot, ráadásul a felújítás befejezéséhez még kölcsön is adnak. És végtelenül hálás vagyok, ezt szavakba nem tudom önteni. Szívem szerint befizetném őket nyaralni, de most erre pénzünk nincs, az ő kölcsönükből meg hülyén nézne ki. Néha arra gondolok, hogy ezt nem lehet meghálálni, annyi munka ez. Szeretném ezt elmondani nekik legalább, de ők nem azok a lelkizős fajták, habár minden este megölelném őket, és elmondanám nekik, hogy mennyire hálás vagyok, hogy ők a családom. Megérdemelnék, hogy a csillagokat lehozzuk nekik az égről, de nem tudunk mivel kedveskedni. Minden este imába foglalom, hogy ilyen családdal áldott meg az isten.

Arra gondoltunk, ha végre elkészül a házunk, és megtartjuk az első családi ebédet, ott mondanánk el, hogy mennyire hálásak vagyunk nekik és adnánk át az ajándékunk, de mit? Addigra már anyagilag egyenesbe jövünk, gondoltunk.valami wellness hétvégére, sosem voltak még ilyenen pénzügyi okokból, de valami a bátyámnak is kellene ajándék.

Tudom, hogy ömlengősre sikerült,.de.tényleg hálátlannak érzem magunk és azt érzem, hogy kihasználjuk őket, pedig tudom, hogy ők a legnagyobb jószándékkal segítenek. De látom, hogy milyen családok vannak, férjem családja sem.segít pl semmit, így úgy érzem még inkább meg kellene becsülnünk őket.

Másoknak, akiknek sokat segít a család, ez nem dilemma? Ők azt mondják, hogy ez természetes, és tényleg a mi családunkban ez mindennapos, a nagybátyámék, nagynénéim stb mindenki segít mindig mindenkinek, a régi világban építkezve egymás házát felépítették, most is bárkinek kölcsön kell a.rokonsagban, adnak egymásnak, éjjel közepén lehet hívni a másikat, ha baj van, és én ebben nőttem fel, egész sokáig nem is gondolkodtam ezen. De most felnőtt fejjel látom, hogy ez mekkora kincs, és nem akarom, hogy ők úgy éljék le az életüket, hogy ezt nem tudják.


2015. nov. 27. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, a mai világban ilyen család is van? Az én testvéreim soha semmit nem segítenének. Nagyon szerencsés vagy! Próbálj meg te is nekik a jövőben mindenben segíteni, amiben csak tudsz! Később, ha megengedheted magadnak, adjál nekik apró, de kedves ajándékokat, amiknek örülnek!
2015. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De csodasak :)

Edesanyadnak keszits valamit amit kitehet otthon a kezed munkajaval pl egy fenykepalbumot a csaladrol a kozos pillanatokkal?

2015. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem sokkal jobban örülnének neki, ha valamilyen személyes ajándékot adnál a szüleidnek és a testvérednek is, hisz az egy sokkal kedvesebb, maradandóbb emlék, mint egy wellnes hétvége. Gondolj bele abba is, hogyha egyszer megöregszenek Te is így fogsz majd nekik segíteni.
2015. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, hogy mindenki abban segít, amiben tud. Pl. egyik ért a famunkákhoz, másik a burkoláshoz, a harmadiknak cégautója van, vonóhoroggal, ha valamit fuvarozni kell, a negyediknek az egészségügyben vannak kapcsolatai, vannak jó erőben lévő fiatalemberek, akik pl. cipekedhetnek, stb, stb, ha olyan meló van, összefognak többen segíteni. Külön a segítségért nem veszünk ajándékot, mert az akár kicsit bántó is lehet, nagy ünnepre (pl. kerek házassági évfordulóra) ajándékoztunk a szüleinknek wellness-hétvégét, mindenki hoz valami apróságot az utazásokból, amit neten lehet intézni, azt általában én csinálom meg a szülőknek is. Szerintem inkább ilyenekben gondolkozz, nem tudom, vannak-e esetleg mozgásszervi fájdalmaik (bizonyos kor felett már szinte biztos, hogy vannak), nézz utána, hogy a környéken van-e beutalós gyógyfürdő pl., és segíts nekik elintézni. Hévízen pl. van reumakórház, beutalóval, teljes ellátással el tudnak menni két hétre, kezelésekkel együtt ingyen, csak a tóbelépőt kell (kedvezményesen) megvenni. Jó éves előjegyzés van, úgyhogy időben el kell kezdeni intézkedni.

Ez csak egy ötlet, te tudod, mivel lehet megkönnyíteni az életüket, amit te jobban el tudsz intézni, vagy utánajárni, mint ők.

2015. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunk is ilyen. Egymásnak mindig valamilyen személyes ajándékot adunk, amiről tudjuk, hogy örülnek neki vagy amire régen vágynak, de nem veszik meg maguknak. Neked is ezt tanácsolom.
2015. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meghálálni nem tudod, nem is hiszem, hogy örülnének a hálának.

Annak örülnek, hogy segíteni tudnak.

Magad is kitaláltad, hogy mit tehetnél; minden este megölelheted őket és elmondhatod, hogy mennyire örülsz, hogy ilyen családod van.


Szerintem ne elküldd őket hétvégére, akárhová, hanem legyél velük, csak úgy, minden ok nélkül, beszélgess velük, időt töltsél velük. Az a legtöbb, amit adhatsz, időt az életedből.

2015. nov. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!