Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha bántalmazás történt mi a...

Ha bántalmazás történt mi a teendő?

Figyelt kérdés

18 alatt vagyok és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megvárjam a 18-at ami 1,5 év és "csak" akkor tegyek feljelentést, vagy ne várjak?

mert én minél nagyobb büntetést szeretnék apámnak aki kicsit nagyon megvert, mivel sulit váltottam, ez azóta is mélyen bennem van



2015. dec. 10. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért vert meg?

Na meg hogyan? Egy atyai sallerért nem vonszolják Szibériába, ha pedig kedvtelésből rommá ver, akkor már rég lehet bejelentést tenni a suliban, a gyámügynél..

2015. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sulit váltottam, mondjuk úgy hogy felrepedt a bőröm a szemem alatt

ja és simán lehord minden szrnak

2015. dec. 10. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Sulit váltottál, oké, csak ez így kevés...tudott erről?

Vert már meg máskor is? Rendszeresen?

Netán leosztottad és azért kaptál?

( Nem helyeslem, csak kérdezem.)

2015. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a régi suliba 3 napig nem jártam, mondván majdcsak észreveszik

bementek a harmadik napon, hogy mi van erre az ofő elmondta h harmadik napja nem mentem, szóval ezért

régebben persze természetes volt, hogy vert

2015. dec. 10. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Azonnal látleletet kell vetetni az ügyeletes orvosnál, majd pedig a rendőrségre kell elmenni, fel kell jelenteni apádat.


Ne várd meg a 18-at, mert akkor már nagykorú leszel, és a gyermekbántalmazás kategóriájából kiesel (valamint addig még verhet, ami hosszú távú traumatiozáltásgot jelent, és az nehezebben gyógyul később).


Ja, és ha van anyád, akkor őt is fel kell jelenteni, mert nem védett meg apádtól.

2015. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, de azt hol, mert bevallom nekem ez kicsit ciki
2015. dec. 10. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bántalmazott akkor látlelet szükséges, azt pedig csak az eset után lehet felvenni. Ha nincs bizonyíték, semmit nem fognak csinálni.
2015. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!