Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tenyleg keves az ilyen apa?

Tenyleg keves az ilyen apa?

Figyelt kérdés
Aki szereti a gyerekeit,de tenyleg ugy igazan? Nem azert kerdezem, mert engem nem szeret apukam. Kivanni sem tudnek jobbat, tenyleg. Csak annyi olyan kiiras idezet..stb van, hogy milyen ritka az apai szeretet.. Valoban?
2015. dec. 29. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tényleg ritka.

Saját apám engem és bátyámat sose szertett, de a féltesónkat (aki 12 évvel fiatalabb nálam) imádja. Már szétmentek az anyjával, de minden "apás hétvégén" elviszi valamire, foglalkozik/játszik vele, beszélget stb. (Az öcsém is imádja, nagyon szoros a kapcsolatuk)

Mi általában csak verést kaptunk tőle, válás után még 2x láttuk (10 voltam akkor). Ezen kívül találkoztunk úgy 2 évvel ezelőtt, bocsánatot kért, hogy nem volt igazi apánk.

A bátyámnak és nekem is idegen, nem ismerjük, nem őrzünk róla boldog emlékeket: nem is szeretnénk a "kapcsolatunkat" felnőttként feleleveníteni, ahogy ő sem.

2015. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Nem ritka. Csak aki szeretetben nő fel, annak az természetes és nem fog kérdést kiírni, hogy " miért szeret engem az apám?".
2015. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Az mivel ellent mond az emberi természetnek. A társadalmi elvárások miatt persze próbáljuk játszani a szerepet, valakinek megy, valakinek kevésbé, de az esetek többségében azért ez nem egy működő dolog.
2015. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaitokat:)
2015. dec. 29. 13:07
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek Andizsuzsival, ide a gyk-ra nem azok írnak ki kérdést, akiknek normális családi életük van, úgyhogy nem tekinthető reprezentatív mintának.
2015. dec. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy mondanám,hogy kevés férfi való apának és túl sokan lesznek azok.
2015. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nem jó a kérdés, nem szeretet függő.

van apa, aki havonta, ha ránéz a gyerekére, gyt-t sem fizet, mégis azt állítja, hogy szereti a gyermekét...

2015. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2Andizsuzsinál a pontos válasz. Mert hát a gondok jönnek ide, és az mindig más. A házasságokra is igaz ez, nem azért olyan kétségbeejtő az, hanem itt az csapódik le. Lehet róla írni, lehet rajta gondolkodni, lehet segítő tanácsokon gondolkodni. Tolsztoj így kezdi az Anna Karenina regényét:

"A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az."

2015. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*szóval sokféle szeretet létezik..
2015. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#7 de igen jo a kerdes. Leirtam, hofy arra gondolok Aki IGAZAN SZERETI a gyereket. Koszonom az eddigi valaszokat, azert erdekelt, mert szamomra ez olyan hihetetlen..
2015. dec. 29. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!