Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzi azt a férjem...

Jogosan érzi azt a férjem hogy a lányunk leszégyenítette őt a főnöke előtt?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves lesz a lányunk, jelenleg tanfolyamra jár, párja külföldön állt munkába pár éve.


Közös udvaron van két lakás, a miénk és amit ők építettek és rendeztek be.

Tudom hogy a lányomnak lett (miattam is) 1.5 millió forint pénzbüntetése de ebbe ne folyunk bele.

Meg ugye 1 hónapja lett meg a fűtés rendszer ami bele került párszáz ezerbe, és januárban fog letelni az utolsó részlete.

A telefonszámláját, és a gázt ő fizeti ami 3000 ft de úgy hogy én csak főzők, ő pedig meleg vízre és főzésre használja.Másba nem pótolnak. Viszont apróságokat kapok, vagy egy új mikró, esetleg ruha, dísztárgyak stb

Na szilveszterkor és apja mi ittunk picit és kicsússzant a szánkon hogy azért eléggé fogy a fa, és ugyan mi 2 helyen fűtünk (kb 60-65nm) ő egyre az 36nm de azért kellene pótolni stb.

Nem nagyon akartak azóta begyújtani, csak délután, és akkor szombaton a vejem ment a férjem főnőkéhez (illik tudni hogy faiparban dolgozik, mi is így vesszük a fát) és hogy kellene fa, aztán ma telefonált a lányom az apja főnőke fiának hogy hozzák a fát stb stb hiába mondta azt hogy az apja mondta van itthon, ő akkor is mondta hogy kell a fa.

Férjemnek meg mondta a főnöke hogy mi az nem adsz a lányodéknak fát? Kicsit zokon vette.

Lányom azt mondta ő nem mondott semmit hogy minek, vagy mi miatt olyan sürgős csak hogy hozzák meg az árát tudja mert kifizeti. Férjemtől mindig csak levonják.


2016. jan. 4. 17:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Na most ezt csak én nem értem vagy más se?
2016. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, inkább te vagy az, aki "leszégyenítette" (megszégyenít? ezt a szót kerested?) saját magát ezzel az érthetetlen fogalmazással.
2016. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szia! Melyik részét? Eddig mi vettük a fát, nekik 1hónapja van fűtés és még nem vettek fát.
2016. jan. 4. 18:02
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem.

Ha a férjed munkahelyéről veszitek a fát, és mindig ő szokta venni, akkor nem értem, miért kértétek meg erre most a lányotokat (elég lett volna, ha intézi a férjed, és csak arra kéritek meg, hogy adjon bele a költségekbe - számomra így lett volna logikus... ha már...). A lányod meg elintézte, ráadásul kevesebb, mint egy munkanap alatt:) ezt igazán nem lehet felróni neki:))

A főnököt is megértem, hogy furcsállta, hiszen eddig nem így rendeztétek.

El lehetne ütni valamivel, pl. hogy a férjednek sok dolga volt, és megkérte, most a lánya intézze, vagy a lánya látta, hogy fogytán a fa és meg akarta lepni vagy félreértés volt vagy valami.

2016. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Szóltak a lánynak, hogy szálljon be a fűtésbe, erre rendelt fát az apja munkahelyétől, meg is sürgette, hogy hozzák, külön kifizeti. Mindezt az apja főnökénél.

Megszégyenítette, igen, de bocs, ezt magatoknak kerestétek. Ha sáros vagy a lányod 1,5 milliós büntetésében, eleve nem kérnék a rezsibe "pótlást" a helyedben, pláne ilyen nevetséges, néhány ezer forintos összegeket.

2016. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Bolhából elefánt, éleződik már a családi perpatvar, hol lehet jegyeket venni az előadásra ?
2016. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
99%

Fordítok:


Egy telken két ház, a nagyobban a szülők, a kisebben a lányuk. Fával fűtenek mindkettőben, de csak a szülők vesznek a fát a lányuk az ő fájukból fűt (miután anyunak része van 1,5 millás büntetésben amit a lányra róttak ki). Apu, anyu betintázott, és bódult állapotukban sajnálni kezdték a lányuktól a fát, amit szóvá is tettek. Ezután a lány az apa főnökétől rendelt tüzelőt, ami a kedves szülőknek szintén nem tetszik, mert szégyellik más előtt, hogy a saját gyereküktől sajnálják.

2016. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem érzi jogosan,mert semmi megszégyenités nincs ebben.

Ti szóltatok a lányotoknak a fáról,de most meg az a probléma,hogy rendelt.

:O

2016. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Húha, nem nagyon tudsz fogalmazni... Alig értettem meg miről van szó, ráadásul a szöveg első fele teljesen felesleges.


Nem hinném, hogy ez olyan szörnyű tett lett volna lányodtól, szerintem nem lett megszégyenítve a férjed.

2016. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%
Fel van fújva. Szóltatok, hogy pótolni kell, elintézi, hozzák. Mit várt a férjed? Lett fa vagy nem? Vagy inkább úgy kellett volna, hogy odaadja nektek a lány, és majd ti rendezitek a főnök felé? Még ha így is lett volna, talán szólni kellett volna neki, bár nem értem, mi a szégyenkezés oka.
2016. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!