Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg csúnya mondat...

Ez tényleg csúnya mondat volt, vagy én túlzok?

Figyelt kérdés

Nem valami jó anyámmal a kapcsolatom, sőt szinte olyan semmilyen. Már elmúltam 18, minden erőmmel azon vagyok, hogy tovább tudjak tanulni, mert tudom, hogy csak így lehet könnyebb az életem.


Elég nagy házban lakunk, ami bőven elég, sőt, sok. Múltkor beszélgetett a család, és szóba került, hogy el kellene adni ezt a nagy házat, és erre anyám mondta, hogy neki bőven elég egy egyszobás. Erre kérdezte a húga, és a gyereked? Erre anyám azt válaszolta, hogy ő oda megy ahova akar.


Ez még karácsonykor volt, de azóta is ha eszembe jut szétmarja a szívem a fájdalom, hogy egyáltalán hogy tud ilyen megfogalmazódni egy anyában. Persze már nem ez volt az első eset, hogy ilyesmit mondott.


Én lennék túl érzékeny, vagy ez tényleg bántó?


2016. jan. 8. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Ez szerintem tényleg ennyire bántó..amennyire csak bántó tud lenni egy gyermeknek aki az anyjától hallja ezt.

Most mondhatod hogy nem vagy gyerek amiben valószínüleg igazad is lesz de az anyukádnak mindig a gyereke leszel.

2016. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is bántó, de nem ivott anyád? ilyenkor az egyém is ilyen, bár ő 71 éves.
2016. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha csak nem arra utalt, hogy mivel felnőtt vagy előbb utóbb ki kell költöznöd a családifészekből (pl kollégium stb),hanem egyértelműen arra, hogy nem érdekli hovámész, akkor valóban csúnya mondat.
2016. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Gondolhatta úgy is, hogy ezt a nagy házat eladja, pénzből ad neked is, és oda mégy ahová akarsz.

Kérdezd meg tőle. Előbb-utóbb a "gyerek" kirepül, és a szülőnek már tényleg nincs beleszólása, hogy hová megy.

Lehet, nem akarta a huga, család orrára kötni a terveit.

2016. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem adna semmit. És teljes mértékben józan volt. És azt meg pontosan tudja, hogy nem tudnék hova menni, mert még nem vagyok keresőképes.
2016. jan. 8. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
elég hülye anyád van. és apád van?
2016. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon bántó volt...én épp betöltöttem a 18at suliba jártam mikor a nővérem zavart el a családi házból(ahol ő már nem lakott)hogy nem fizetek anyámnak hogy ott lakhassak,élősködök rajta...én nem tudtam mit csinálni költöztem,de az én anyámat se érdekelte hova.Amíg én sírva összepakoltam a cuccaimat ő főzőcskézett. Ez 7 éve volt....és rajtam kívül valahogy mindenki megfeledkezett róla....
2016. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%
nem akarja hogy még 80 évesen is rajta élösködj
2016. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért ezt nehogy már úgy képzeld, hogy egyik nap kitalálják, hogy eladjáka házat és 2 héten belül megvan a vevő, kiperkálja a pénzt és másnap veszi is az egyszobás lakást...

Ha ennyire egy rakás szar a kapcsolatotok, menj el inkább dolgoz, míg otthon laksz, szedj össze némi tőkét és költözz külön, lehet levelezőn is továbbtanulni vagy akár diákhitellel.

2016. jan. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!