Megkeresem édesapámat?

Figyelt kérdés

Édesanyám és édesapán elváltak még kilenc éves voltam, édesanyám más kapcsolatokba kereste a boldogságot, még édesapám erős alkoholizmusba folytott mindent, még az én emlékemet is. Lassan 5/6 éve nem találkoztam és nem is beszéltem vele egy szót se, ami mostanság elgondolkodtat, hogy miért nem keresett engem, egyetlen fia vagyok, van apámfelől féltestvérem, de ők mind női személyek akik már édesanyák is egyben, én viszont most leszek "csak"19 éves. Annó és most se volt jó kapcsolatban egyikükkel sem, és nem is nevelkedtek vele, még én mellette nőttem fel( kilenc éves koromig.. ) és emlékszem minden pillanatra, mennyire szeretett és fáj hogy igy végződött. Messzemenőleg őt szerettem a legjobban, de ez nem volt kölcsönös gondolom, mivel az alkoholt válaszotta helyettem.


Sajnos félek az érzéstől és a csalódástól, ami gyakran rámtör, mi van ha már nem is él? Mi van ha még mindig alkoholista ként tengeti napjait? Mi van ha már megsem ismer? Nagyon fáj és hiányzik, nagyon szerettem volna ha a gyermekeim úgy ismerek meg a nagypapit hogy ő egy jó ember, de már annak örülnék ha 5-10 év múlva amikor meglesznek, lenne bemutatni valakit, hogy igenis ő a nagypapitok. Fáj.


Jelenleg 57éves tudtommal.



2016. jan. 20. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

álomvilágba ringatod magad ébrej fel

ha egyáltalán megismer első dolga lenne lehuzni pénzel

nem kel mesebeli pótapuciról merengeni mert ez nem létezik

2016. jan. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Érdemes lehet találkozni vele, vagy legalább telefonálni neki.


Miközben felkészülsz azzal, hogy valószínűleg például közönyös, elutasító lesz, vagy visszaél érzelmeiddel, kéreget, többé-kevésbé számonkérő is lehet minden ok nélkül, vagy lehet, hogy csak simán érthetetlen dolgokat mond vagy tesz majd.


Egy alkoholista és egy kábítószerfüggő közt sajnos nem sok különbség van.


Ettől még az is lehet, hogy már nem is alkoholista, és viszonylag rendben van az élete.


Igazából az ő dolga lett volna felkeresni, sőt tartani veled a kapcsolatot.

Azonban károdra nem válhat, ha találkozol vele egy-két alkalommal, miközben nem adsz neki pénzt, nem veszed komolyan pl. hirtelen túláradó lelkesedését, stb...

2016. jan. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megkeresed, ne sok jóra számíts. Gyerekeidet pedig végkép óvd tőle! Gyerekeidnek éppen az az érdeke, hogy egy ilyen "nagyapát" még véletlenül se ismerjenek meg.

Ugyanakkor megértem, hogy érzelmileg ez nehéz kérdés.

2016. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó ötlet. Ő igyekszik elfelejteni, hogy létezel. Örül, hogy a hétköznapokban nem kell minden percben a bűntudattól szenvednie, amiért nem tudta neked megadni azt, amit más normális ember. Ha beleütögeted az orrát a saját piszkába, semelyikőtöknek sem lesz jobb. Hagyd békében kiszenvedni.
2016. jan. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 JuhyCs válasza:

57 az szép év. Talán gondolkodott rajta, úgy van, mint te!

Fél, hogy mi lesz a reakció, és nem mer keresni.

Amikor az alkohol miatt elköltöztem otthonról 5 évig nem beszéltünk, nem találkoztunk!

5 év után én is félve hívtam fel, egész jól elbeszélgettünk.

Ha rejtett számról felhívod, vesztesz valamit??? Maximum 500 forintot a telefonszámládról... Nem érné meg, megtudni, hogy mi van vele? Mit gondol a dolgokról? Ha elutasítóan lép fel, akkor csak kinyomod a telefont... NEM????

2016. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de külföldön lakom nem magyarországon, ami nem is lényeg. Viszont nemtudom sem a pontos lakcimét ( csak a várost ) sem azt, hogy munkaviszonyban van-e, sem pedig a telefonszámát.
2016. febr. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!