Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ocsem osszetorte a telefono...

Az ocsem osszetorte a telefonomat, a szuleim aztmondtak fizessem ki en?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A velemenyetekre vagyok kivancsibes tanacsokra mert nagyon elkeseredett vagyok.Sosem voltam az a gyerek akinek megvettek mindent.19 eves vagyok es a 2015-ös nyarat végig munkával töltöttem mert a legnagyobb álmom egy iPhone 6-os telefon volt.Egyetemre jarok mellette szoval nem fetrengek otthon a semmittevesben.Szoval meglett ra a penzem es nyar vegen meg is tudtam venni a telot.Nagyon boldog voltam,tenyleg en dolgoztam meg erte. Egeszen tegnapig. Az ocsem szokott rajta jatszani mert eleg nagykepernyoje van ugye hasonlit egy tablethoz.Szoval

nala volt odaadtam szeretetbol neki..Valami nem ugy sikerult neki ahogy akarta es duhbol ledobta a foldre,sajnos a kőre zuhant szoval darabokra tort.Szuleim is tudnak rola,de ok aztmondtak,hogy nem tudjak megjavitattni egy ilyen telefon javitasa alsohangon is 40-50 ezer ft.Az ocsemet alig szidtak le es semmi buntetest nem kapott..En megmondom oszinten sirok eleg gyakran mostis miatta,mert ezert dolgoztam meg es most tonkrement az egesz..Van valami tanacsotok hogy kezeljem a helyzetet,illetve hogy kerjem a szuleim segitseget?



2016. jan. 21. 15:57
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%
tüntetőleg nem szólsz az öcsédhez és a szüleidhez addig amíg vagy nem kap az öcséd megfelelő büntit(pl. a zsebpénzéből kuporgatják össze a teló árát) vagy te nem kapsz új telót(akár úgy is hogy megmondják most nincs erre pénz kell rá pár hónap) és persze mielőtt némaságba vonulsz ezt ki is fejted nekik.
2016. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Öcséd hány éves? Nála nem merül fel a diákmunka? Ha igen, nyáron dolgozzon és fizesse ki ő, majd megtanulja becsülni a pénz értékét.

De legelőször is bemennék egy szervízbe és megkérdezném, mennyiért javítanák meg.Az, hogy mit tudsz kérni a szüleidtől, nyilván függ az ő anyagi helyzetüktől, nem mindenki engedheti meg magának az ilyen magas javítási költséget. Elsősorban viszont az öcséd felelős a dologért.

2016. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
13 eves..
2016. jan. 21. 16:03
 4/51 anonim ***** válasza:
92%

nagyon sajnálom,hogy ilyenek a szüleid.

a testvéred meg komolyan a legalja módon viselkedett. amúgy nevelik egyátalán a szüleid?? mert ez nagyon durva,hogy szándékosan ledobta a földre.. látszik,hogy mennyire nem becsüli meg a dolgokat..nem tudom hány éves, de komolyan mondom ,hogy ez a szüleid hibája,hogy nem sikerült egy normális értékrendet tanítaniuk neki. + most is ez megtörténik és most se szidják le igazán meg beszélgetnek el vele.

nem tudom mit tennék a helyedben, de az biztos,hogy nehezen tudnám ezt megbocsátani a szüleimnek és az idegbeteg öcsémnek is.

2016. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%
Az a gond, h vszinu te fogod kifizetni, jogtalanul. Ocsedet ugy megvernem, h csak na...
2016. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
82%

4# vagyok .

még annyit,hogy ezek után én a szüleid helyében egy darab elektronikus eszközt nem vennék az öcsédnek. majd ha felnő és megdolgozik érte vesz magának. de amíg így bánik a tárgyakkal , addig nem kapna semmit.ráadásul 13 évesen nem retardált, tudja mennyibe kerül egy telefon.. nem sikerül valami béna játék és ezt kell csinálni?

2016. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Persze az egyertelmu,hogy en..Mar nezem is neten hogy milyen egyetemi idoszakban milyen munkat tudnek elvallani.
2016. jan. 21. 16:12
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
én nem törődnék bele csak így. még ha te is fizeted ki, legalább csináljanak valamit a szüleid az öcséddel, mert szerintem fel se fogta mit csinált
2016. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
84%
Ezt sajnos benézted. Én nem szoktam semmit kölcsönadni senkinek pont emiatt. Az öcsédnek vállalnia kellene szerintem a felelősséget. De ha nem fogja, akkor ez patt helyzet.
2016. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Tudjatok nem is maga a telefon ara bant,hanem az,hogy ennyibe nem neznek.A szuleim es az ocsem nyaron a balatonon voltak 2 hetig kb pihenni.En nem mentem veluk mert akkoris dolgoztam,hogy megtudjam venni..
2016. jan. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!