Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Tudom hogy...

Ez normális? Tudom hogy magamnak köszönhetem de ez már fogvatartás.

Figyelt kérdés

1. félévbe nem tanultam valami jól, 2 tantárgyból meg is bukok. anyámnak soha nem mondtam el miért nem tanulok. nem tartottam fontosnak és mostanában elég fura a közérzetem is nem érzem jól magamat sehol sem és ha akarok sem tudok tanulni abból a 2 tantárgyból. egy része az osztályomnak is köszönhető mert ha hazajövök és senki sem lát képes vagyok órákat is sírni és bántani magamat mert el akarok menni az iskolából.

de hétfőtől már valami borzalom lesz az életem... emiatt a 2 tantárgy miatt nem lehet nálam a telefonom év végéig, nem mehetek el sehova sem egész nap csak tanulnom kell ha pedig az meg van akkor találjam fel magam..ma megyek át apuhoz megbeszélni hogy oda-e költözhetek de nem csak emiatt mielőtt azt hinnétek.

szerintetek normális anyám?meg hogy megpofoz ahány tantárgyból bukok...már az öngyilkosságon gondolkodtam de megvárom hogy apu mit mond..



2016. jan. 23. 13:10
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
0%
Mond el, hogy mit csinálnak veled a suliban.
2016. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha az osztállyal lenne a baj, akkor nem csak ezt a két tárgyat nem tanulnád...
2016. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

nővérem már volt bent miatta de nem változott a helyzet. amúgy sem érdekelné anyámat, megmondta hogy mehetek apuhoz ha kedvem tartja..

ja ls 13/L vagyok.

2016. jan. 23. 13:19
 4/32 A kérdező kommentje:
#2: ebből a kettőből bukok a többiből kettes leszek.
2016. jan. 23. 13:20
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaaaj, hagyjuk már ezt az öngyilkosságot, minden ennyi idős a világ végének gondolja, hogy nem nézhet tv-t, vagy nem lehet nála a telefonja. Aki emiatt képes lenne megöngyilkolni magát, az ezzel elismeri, hogy sz*rt se ér az élete...

Na, akkor írd le kérlek, hogy mi konkrétan a baj, mert nem vagyunk gondolatolvasók. Bántanak az osztálytársaid? Történt valahol valami? Miért nem tanulsz rendesen? Milyen terveid vannak a jövőt illetően ilyen kritikán aluli eredménnyel?

2016. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Bántanak az osztálytársaid? szavakkal. már első osztály óta. ki voltam közösítve 2 évig aztán 3.-ban "barátkoztak" velem de így 3 év után is a nagyobbak is bántanak, osztálytársaim is. de mint mondtam csak szavakkal.

Történt valahol valami?nem mondanám annak.

Miért nem tanulsz rendesen?mert el akarok menni ebből a suliból.

Milyen terveid vannak a jövőt illetően ilyen kritikán aluli eredménnyel?mivel még 13 éves vagyok ezért semmilyen.

2016. jan. 23. 13:35
 7/32 A kérdező kommentje:
az a gond hogy nekem szükségem van néha eghy kis sétára hogy felfrissüljek. de nem fog elengedni sehova sem. nyáron is itthon kell ülnöm és csináljak amit akarjak de nem lesz nálam a telefonom. nem jöhet ide senki-én sem mehetek sehova. reggel sem jöhet be értem barátnőm, fél 8-kor kell elindulnom a suliból hogy én se menjek be senkiért sem. a barátnőimmel sulin kívül sehol sem találkozhatok..
2016. jan. 23. 13:39
 8/32 anonim ***** válasza:
37%

Hagyjuk már ezt a tinihisztit! Ez nem fogvatratás! Teljesen normális, hogy nem enged sehova, ha kettőből is bukni fogsz. Tanulj! A telefonodra semmi szükség, nem vagy olyan fontos ember, hogy éjjel-nappal elérhető legyél!

És ne az tosztálytársakra fogd, hogy nem tanulsz! Otthon nem piszkálnak, nyugodtan tanulhatnál, ahelyett hogy ülsz és picsogsz.

2016. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám, ha jól számolom, hatodikos vagy. Nos, ha ennyire szar a suliban, ne öngyilkold meg magad, hanem állj anyád elé, és mondd meg neki, hogy el akarsz menni. De úgy mégis, ha 2 tárgyból buksz, a többiből meg kettes vagy, magyarul jóformán összeadni sem tudsz és nem ismersz fel egy emlősállatot, mégis hogy képzeled, hogy majd egy másik suliban varázsütésre jó tanuló leszel? És mi az, hogy fingod sincs a jövődről? Édes aranyom, nyakadon a középiskolai felvételi! Én értem, hogy még nem tudod, hogy fejlesztőmérnök vagy röntgenasszisztens akarsz-e lenni, de azt beláthatod, hogy mindenhez tanulni kell, kivéve, ha tényleg öngyike leszel... Anyuval beszélni, pszichológus, tanulás, ezeket javaslom ebben a sorrendben.
2016. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

Pedig anyádnak igaza van! Nem te vagy az első és utolsó diák akit az osztálytársak piszkálnak. Ha ez így van, védd meg magad. Nem hisztizni és nyafogni kell, meg magadnak ártani. Fel kéne fognod, hogy nem anyádért, nem apádért és nem nekünk tanulsz, hanem saját magadért. Azért ha valaki bukásra áll, és szinte minden tantárgyból kettes az nem azért van, mert az osztálytársak bántják.Egyszerűen lusta vagy tanulni, mert abban a korban vagy, hogy magasról letojod az egészet. Gondolkodj már! Szerinted mi lesz ha év végén megbuksz? Jövőre bukott szamárként is csúfolni fognak. Vagy mi lesz ha 20 éves leszel, és legfeljebb utcaseprőként fogsz tudni dolgozni? Akkor is anyádat hibáztatod? meg a kormányt??

Nem kell kifogásokat gyártani, mert egy új iskolában sem tanulnál!

Én anyád helyében még a számítógép használatát is minimálisra csökkenteném. Csakis a tanulásra használhatnád!

Bár felesleges volt ezt leírnom, mert fel sem fogod majd a lényeget, és öngyilkossággal, vagdosással fenyegetőzöl.

Bevallom, szívesen elbeszélgetnék anyáddal is, hogy megtudjam mi igaz abból, hogy megver..Mert sokan leírják, de valójában egy legyintést nem kapnak.

AZ iskolában állj ki magadért, ha kell szólj a tanároknak ha bántanak, és TANULJ!

2016. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!